Home Społeczeństwo Związki Problemy w związku – sygnały, że coś się psuje

Problemy w związku – sygnały, że coś się psuje

0
1006
zadowolona para w łóżku
Nie wstydźcie się rozmawiać o tym, co was podnieca | fot.: stock.adobe.com

Miłość, wzajemne wsparcie i pożądanie – to podstawowe filary w udanym związku. Zdarza się jednak, że mimo tego że pozornie wszystko jest dobrze, przestajemy odczuwać bliskość drugiej osoby i zaczynamy się od niej odsuwać. Jakie są pierwsze objawy, że w twojej relacji coś zaczyna się psuć? Na co koniecznie zwrócić uwagę i jak reagować?

Kiedy zaczynacie się mijać

Nie ma nic dziwnego w tym, że nie spędzacie ze sobą całych dni. Rzadko zdarza się, że partnerzy pracują razem i nie rozstają się ze sobą ani na chwilę. Nic dziwnego nie ma również w tym, ze macie odmienne zainteresowania, którym poświęcacie jakąś część swojego wolnego czasu. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy oboje macie wolny wieczór, a nie spędzacie tego czasu razem. Albo jesteście razem, ale każde w świecie swojego smartfona, a wspólny czas ograniczacie tylko do zdawkowych komunikatów. Zamiast wspólnego wyjścia do kina lub na spacer, zamykacie się w osobnych pokojach i nie macie ochoty na rozmowę? To niepokojący znak. W takim wypadku na początku warto zadać sobie pytanie: „Dlaczego JA nie mam ochoty spędzić tego czasu z partnerem?”. Po uzyskaniu odpowiedzi, dobrze zwrócić się z tematem do partnera i wspólnie przeanalizować, co jest powodem takich zachowań. Może okaże się, że brakuje wam czasu na chwilę oddechu, a może wspólnie spędzone chwile przestały sprawiać wam już przyjemność?

Rozmowa wam się nie klei

Kiedyś mogliście rozmawiać godzinami i nie przeszkadzały wam nawet nieprzespane noce,a teraz nawet rozmowa o pogodzie kończy się kłótnią? Brak komunikacji w związku zawsze prowadzi do poważnych problemów. Dlatego właśnie tak ważne jest, by znaleźć powód takich zachowań. Może wam się wydawać, że wszystko już osobie wiecie i dalsze zgłębianie wiedzy nie ma sensu? A może minęło pierwsze zauroczenie i odkryliście, że na wiele tematów macie rozbieżne poglądy? Istnieje również opcja, że staż waszego związku jest tak długi, że rozumiecie się bez słów i komunikacja wydaje wam się niepotrzebna. Musicie jednak wiedzieć, że to nieprawda. Rozmowa, dzielenie się swoimi przemyśleniami, opowiadanie o problemach i sukcesach jest niezwykle ważne.

Łóżkowe igraszki stały się rutyną

Początki związku wiążą się często z niespodziewanym i przepełnionym emocjami seksem. Partnerzy są namiętni, kochają się długo, chętnie próbują nowych rzeczy. Niestety w wielu przypadkach po upływie kilku lat w łóżku zaczyna wiać nudą, a ponadto ludzie często uprawiają seks w określone dni i o konkretnej porze. Jeżeli zauważysz, że i w wasz związek wkrada się rutyna pomyśl, jak na nowo rozbudzić w was ogień. Ciekawym pomysłem może być zakup gry erotycznej lub wypisanie waszych intymnych fantazji i ich realizacja. Nie wstydźcie się rozmawiać o tym, co was podnieca, ponieważ taka rozmowa może okazać się kluczem do sukcesu.

Nieżalenie od tego, jaki jest powód tego, że zaczęliście się od siebie oddalać, warto próbować jak najwcześniej rozwiązać każdy problem. Kluczowym elementem jest zazwyczaj komunikacja. Szczere omówienie tego, co leży wam na sercu pozwoli oczyścić atmosferę, dzięki czemu łatwiej będzie wam się ponownie do siebie zbliżyć.


JNE