Sprawdzone pomysły prezentów na wieczór panieński i kawalerski

0
623
wieczór panieński
Wieczory panieńskie i kawalerskie to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenia w życiu pary narzeczeńskiej | fot.: stock.adobe.com

Wieczory panieńskie i kawalerskie to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenia w życiu pary narzeczeńskiej. Jest to czas, w którym młoda para może świętować ostatnie momenty stanu wolnego w towarzystwie ważnych dla niej osób, a także oderwać się od ogromu organizacyjnych kwestii związanych ze ślubem i weselem. Organizatorzy tego wydarzenia, którymi zwyczajowo są koleżanki oraz koledzy narzeczonych, nie mają łatwego zadania. Obecnie rynek oferuje tak wiele różnych propozycji, że wybór odpowiednich atrakcji może okazać się przytłaczający. Poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych propozycji, które z pewnością zachwycą przyszłych małżonków. 

Wyjątkowy prezent na wieczór panieński

Podczas ustalania harmonogramu tego niezapomnianego wydarzenia oraz planowania atrakcji, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim preferencje przyszłej panny młodej. Uwzględnienie jej charakteru i ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu sprawi, że wieczór nabierze indywidualnego charakteru, a sama zainteresowana będzie się świetnie bawić.

Wizyta w SPA

Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego w SPA. Jako że organizacja uroczystości ślubnej to niemałe wyzwanie, panna młoda z pewnością doceni ten moment relaksu zarówno dla ciała jak i umysłu. Liczne zabiegi na twarz, dłonie czy całe ciało zapewnią chwilową odskocznię od intensywnych przygotowań, a przy tym stanowią miły wstęp do dalszych atrakcji wieczoru.

Kurs sushi

Dla miłośniczek kulinariów i japońskiej kultury doskonałym prezentem może okazać się kurs przyrządzania sushi prowadzony przez profesjonalnego sushi mastera. Osoba obdarowywana nie tylko będzie miała okazję nabyć nowych umiejętności kulinarnych, ale również poznać historię powstawania tej potrawy. Na koniec zajęć przewidziana jest degustacja dań przygotowanych przez uczestników, a więc gwarantowana jest podwójna radość – zarówno z gotowania jak i jedzenia.

Warsztaty ceramiki

Jeśli przyszła panna młoda ma artystyczną duszę, warto podarować jej prezent, który jeszcze bardziej rozwinie jej zapał twórczy. Warsztaty ceramiki artystycznej pozwolą nabyć nowych umiejętności, a przy tym szczegółowo zapoznać się z procesem zdobienia, szkliwienia i obróbki naczyń. Po zakończonych zajęciach każdy uczestnik może zabrać swoje dzieło do domu, dzięki czemu wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia pozostaną z obdarowaną osobą na długo.

wieczór kawalerski painball
Aby odpowiednio uczcić tę okazję, warto zaplanować atrakcje, które zaangażują całą imprezową ekipę | fot.: stock.adobe.com

Niezapomniany wieczór kawalerski

To dla większości mężczyzn czas pożegnania z beztroskim życiem kawalera i rozpoczęcie nowego etapu w życiu z ukochaną osobą. Aby odpowiednio uczcić tę okazję, warto zaplanować atrakcje, które zaangażują całą imprezową ekipę. 

Strzelanie na strzelnicy

Który miłośnik militariów nie chciałby chociaż przez chwilę poczuć się jak w filmie akcji? Kurs strzelania z broni palnej to doskonały prezent dla każdego mężczyzny. Nauka praktycznego posługiwania się bronią w bezpiecznych warunkach pod okiem wykwalifikowanego instruktora z pewnością wzbudzi wiele niezapomnianych emocji. Gwoździem programu jest sprawdzenie umiejętności strzeleckich podczas strzelania z broni do tarczy. To idealny wstęp do dalszych atrakcji wieczoru.  

Escape room

Miłośnicy wyzwań i zagadek na pewno będą zachwyceni możliwością pobudzenia swoich szarych komórek w escape roomie https://prezentmarzen.com/escape-room/. Ta kooperacyjna gra logiczna jest świetnym pomysłem na niebanalne spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych. Uczestnicy są zamykani w pomieszczeniu, w którym muszą rozwiązać wszystkie zagadki przed upływem ustalonego czasu. Każdy pokój jest zaprojektowany w innej tematyce, przez co cała grupa może dopasować atrakcję pod swoje preferencje. 

Degustacja whisky

Doskonałym zwieńczeniem wieczoru kawalerskiego będzie bez wątpienia degustacja whisky. Amatorzy tego szlachetnego trunku będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o metodach produkcji, leżakowania oraz prawidłowej degustacji. Uczestnicy spróbują również specjalnie wyselekcjonowanych rodzajów whisky, które pozwolą wykorzystać zdobyte informacje w praktyce.

Sposobów na zorganizowanie wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego jest wiele. Tylko od uczestników wydarzenia zależy jakie atrakcje będą miały miejsce i jaka będzie panować atmosfera. Podczas wyboru prezentu dla przyszłych małżonków warto kierować się ich osobistymi preferencjami, to w końcu oni mają się bawić najlepiej podczas swojej ostatniej szalonej imprezy przed ślubem.

OLI