6 sposobów na relaksujący wystrój wnętrza

0
638
natura fototapeta
Jeśli w jednym z wariantów zakładasz fototapetę z motywem natury, to dobierz do niej inne kolory, tak, by wszystko ze sobą współgrało | fot.: materiał partnera

W dzisiejszych czasach stres to nieodłączny element życia. Ciągła praca, gonitwa za sukcesami, stres i życie w drodze – tak funkcjonuje przeciętny człowiek. Wracając po ciężkim dniu do domu, pragniemy odpocząć. Urządzone bez smaku i chaotycznie mieszkanie nie sprzyja relaksacji. Jak sprawić, by Twoje wnętrze nabrało relaksującego charakteru? Poznaj kilka prostych sposobów.

Postaw na minimalizm

Zagracone mieszkanie nie pomoże Ci odpocząć. Sprawdź, czy w Twoim salonie i sypialni nie ma na półkach, komodach i szafkach za dużo rzeczy, które być może nie pozwalają Ci się odciąć od nadmiaru bodźców. Jeśli tak jest, to zminimalizuj to. Zostaw tylko najpotrzebniejsze, pojedyncze dekoracje. Parę rodzinnych fotografii wystarczy. One przywołują dobre wspomnienia. Resztę przedmiotów posegreguj, być może coś nadaje się do wyrzucenia, coś do schowania, a coś do oddania.

Przestronne wnętrze – czyste wnętrze

Relaks zapewni Ci przestrzeń. Nie będzie jej, kiedy będzie brudno. Pomieszczenie, w którym chcesz odpoczywać, bez względu na to, czy ma być to w tej chwili sypialnia, czy łazienka, ma Ci dać przestrzeń na uporządkowanie myśli, a nie wprawiać w niepokój i chaos. Przedmioty codziennego użytku staraj się mieć na co dzień poukładane. Poduszki w sypialni i salonie czy kosmetyki i ręczniki w łazience. Pozwoli to skupić się na odprężeniu, a nie na myślach o sprzątaniu.

Odpowiednie światło

By mieć ochotę na relaks trzeba mieć do tego warunki. Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Na nasz dobry nastrój i samopoczucie ogromny wpływ ma naturalne światło. Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto nie blokować tych promieni słonecznych, które próbują przebić się do mieszkania. Wystarczy niewielka ilość światła dziennego i powietrza, by mózg człowieka się odprężył. Jak nie blokować dopływu promieni słonecznych? Zrezygnuj z zaciągania rolet lub firan. Ot tak, prosta zasada.

Zielono mi, czyli kwiaty

Kwiaty mają działanie niezwykle relaksujące i uspakajające. Jest to potwierdzone naukowo. Działa tu zasada im więcej, tym lepiej – jednak najlepiej połączyć ją ze sposobem postaw na minimalizm i znaleźć złoty środek, tak, by nie zagracić mieszkania. Tak, roślinami też da się to zrobić. Jeśli nie masz ręki do roślin i boisz się, że szybciej znikną z Twojego otoczenia, niż się w nim pojawiły, to postaw na kwiatki, które są łatwe w uprawie.

Co w przypadku, kiedy w ogóle nie lubisz kwiatów, ale mimo wszystko chcesz dodać akcent natury w swoim mieszkaniu? MURALO – https://muralo.pl/fototapety/tematyka/natura – wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom! Znajdziesz tutaj przepiękne fototapety z motywem natury, które idealnie odmienią wygląd Twojego domu, zachowując przy tym wszystkie wymienione wyżej zasady. Natura zawsze pomoże Ci się zrelaksować i otworzyć umysł.

Prawdziwe kwiaty? Fototapeta? Dla każdego coś dobrego. Dzięki tym sposobom na pewno stworzysz relaksujący wystrój wnętrza.

Odpowiednio dobrane kolory ścian

Jeśli w jednym z wariantów zakładasz fototapetę z motywem natury, to dobierz do niej inne kolory, tak, by wszystko ze sobą współgrało. Jeśli jest to fototapeta w monstery, to warto sięgnąć po barwę również kojarzącą się z przyrodą – zieleń, szarości lub beż przypominający piasek. Najlepiej zdecydować się na jasne odcienie tych kolorów, np. pistacjową zieleń lub brąz w odcieniu kawy z mlekiem. Jasne barwy pozwalają na całkowite odprężenie, relaks i co najważniejsze łagodzą napięcie.

Jeśli natomiast jest inna fototapeta lub w ogóle jej nie ma, to wskazany jest również kolor niebieski w jasnych odcieniach, który przypomina wodę, a więc również działa odprężająco.

Dodatki i akcesoria

Miękkie dywaniki, poduszki, koce, świeczki – to wszystko może pomóc w stworzeniu relaksującej atmosfery. Niekoniecznie wszystko musi stać na wierzchu. Świeczki możesz mieć schowane i wyciągać tylko podczas relaksujących wieczornych kąpieli. W sypialni zainwestuj w dobrej jakości pościel oraz narzutę na łóżko. To wszystko wpłynie na Twój komfort podczas snu i odpoczynku przed snem.

Materiał partnera