Co wstawić do witryny w salonie?

0
578
witryna w salonie
Meble w salonie pełnią dwojaką funkcję: służą z jednej strony do przechowywania, a z drugiej strony do ekspozycji ozdób, które podkreślają styl wnętrza | fot.: stock.adobe.com

Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie. Wymaga zaplanowania wielu elementów, których właściwy dobór pozwala uzyskać efektowną i reprezentacyjną przestrzeń w domu. To szereg decyzji, począwszy od stworzenia odpowiedniego tła w postaci ścian i podłóg, przez wybór mebli, aż po dekoracje, które są nie mniej ważnym czynnikiem wpływającym na efekt. Dziś zatrzymamy się właśnie przy dekoracjach, a konkretnie przy kwestii, co wstawić do witryny w salonie, aby stworzyć atrakcyjną, przykuwającą wzrok ekspozycję, która sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się szykownie. Przeczytaj i skorzystaj ze sprawdzonych pomysłów!

Witryna – mebel do ekspozycji

Meble w salonie pełnią dwojaką funkcję: służą z jednej strony do przechowywania, a z drugiej strony do ekspozycji ozdób, które podkreślają styl wnętrza. Meble do ekspozycji to wszystkie te, które posiadają otwarte lub przeszklone fronty: witryny, kredensy, regały, półki wiszące.

Witryny z oszklonymi gablotami przeznaczone są dla tych najbardziej cennych, wartościowych przedmiotów, ochraniając je, a jednocześnie pozostawiając ciągle w zasięgu wzroku. Dla podkreślenia piękna ekspozycji witryny często wyposażone są w podświetlenie LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko wystawione ozdoby zyskują wyjątkowy charakter, ale mamy też możliwość stworzenia nastrojowego klimatu, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Szeroką ofertę witryn do salonu znajdziesz na https://mebi.pl/12-witryny

Co wstawić do witryny w salonie? Propozycje, które zawsze się sprawdzą!

Skoro witryny dedykowane są wyjątkowym eksponatom, jakie z nich zasługują na umieszczenie ich za szybą w salonie? Co wstawić do witryny? Mamy kilka pomysłów na stworzenie wysmakowanej aranżacji!

Pierwszą z naszych propozycji jest ceramika. Porcelanowe, fajansowe, czy kamionkowe naczynia i zastawy stołowe to czasem prawdziwe perełki kolekcjonerskie, zwłaszcza te pochodzące z najsłynniejszych wytwórni. Fabryka porcelany z Ćmielowa i Chodzieży, fabryka fajansu we Włocławku, manufaktura w Bolesławcu albo marka Kristoff z Wałbrzycha są Ci znane? Może jesteś posiadaczem takich ekskluzywnych kolekcji, może odziedziczonych po przodkach wyjątkowych okazów z kilkudziesięcioletnią albo dłuższą historią? Jeśli tak, warto je pokazać, ustawiając za szybą witryny.

Równie dobrze sprawdzi się szkło i kryształy. Szklane wazony, patery, czy kryształowe karafki lub kieliszki to eksponaty, które doskonale pasują do wystawienia ich w gablotce w salonie. Bez względu na to, czy są to współczesne luksusowe wyroby szklane, czy artykuły dekoracyjne z epoki PRL-u, kiedy to wiele wytwórni przeżywało swoje lata świetności, z powodzeniem możemy włożyć je do witryny w salonie.

A może jesteś właścicielem ekskluzywnego księgozbioru w artystycznych oprawach ze skóry? Tak pięknie wydane książki wyeksponowane w przeszklonej witrynie bez wątpienia podniosą prestiż wnętrza, stworzą niepowtarzalny nastrój, a przy tym wzbudzą podziw i pozostaną w pamięci odwiedzających gości.

Dotychczasowe propozycje to bardzo wyrafinowane ozdoby. Czy to oznacza, że tylko takie możemy wstawić do witryny? Oczywiście, że nie! Wszystko, co dla Ciebie ważne, co posiada wartość sentymentalną, może się tu znaleźć! Może efektowne muszle przywiezione z urlopu albo inne pamiątki z podróży, a może Twoja kolekcja statuetek za szczególne osiągnięcia? Zdecydowanie możesz to wszystko umieścić za szkłem.

Współczesne przedmioty dekoracyjne, których w sklepach z wyposażeniem wnętrz nie brakuje, to też świetny pomysł, jeśli zastanawiasz się, co włożyć do szklanej witryny. Dobierając ozdoby, kieruj się stylistyką wnętrza. Inne figurki wybierzemy do wyrafinowanego salonu urządzonego w stylu art deco, a inne, jeśli chcemy uzyskać aranżację w stylu etno.

Co włożyć do szklanej witryny z częściowo zabudowanym frontem?

Projektanci stawiają dziś na wielofunkcyjność mebli. Stąd wiele witryn przystosowanych jest zarówno do ekspozycji, jak i przechowywania, dzięki częściowo zamkniętym frontom. Miejsce do przechowywania to najczęściej szafki lub szuflady zlokalizowane w dolnej części mebla. Takie praktyczne rozwiązanie doskonale zda egzamin we wnętrzach o ograniczonym metrażu, gdzie przyda się każda dodatkowa przestrzeń do schowania niezbędnych akcesoriów, które niekoniecznie chcemy pozostawiać na widoku. Sztućce, serwetki, obrusy, a nawet dokumenty, czy albumy ze zdjęciami – to wszystko możemy schować za pełnymi drzwiczkami lub w szufladach.

Jesteśmy przekonani, że wiesz już, co wstawić do szklanej witryny lub schować w części zamkniętej, jeśli mebel taką posiada. Wierzymy, że uda Ci się stworzyć zachwycającą i funkcjonalną aranżację salonu, w którym witryna odegra kluczową rolę.

Materiał partnera