Czy mini ekspres do kawy będzie w stanie sprostać wielkim potrzebom? Sprawdzamy!

0
619
mini ekspres do kawy
Nawet najbardziej wymagający miłośnicy kawy z pewnością docenią łatwość i wygodę, z jakimi przychodzi przygotowanie aromatycznego napoju w niewielkim ekspresie kapsułkowym | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Obecnie coraz popularniejsze stają się urządzenia, które nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie dają szerokie możliwości – nie inaczej jest w przypadku ekspresów do kawy. W dobie tak zaawansowanych technologii jak dziś, nie trzeba już wybierać pomiędzy wielkością sprzętu a jego funkcjonalnością. Mini ekspres do kawy jest w stanie spełnić nawet najśmielsze oczekiwania miłośników tego napoju.

Niewielkie rozmiary – ogromne możliwości

Wykorzystanie zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań sprawia, że ekspres do kawy nie musi kojarzyć się z zajmującym dużą część blatu kuchennego urządzeniem. Co więcej, niewielkie rozmiary nie definiują funkcjonalności urządzenia, a mini ekspres do kawy może posłużyć do przygotowania napoju nie różniącego się niczym od tych serwowanych w kawiarniach.

Za dobry przykład posłużyć może kapsułkowy ekspres do kawy Nespresso Essenza Mini wyposażony w pompę wytwarzającą ciśnienie na poziomie do 19 barów. Parametr ten zwykle charakteryzuje wysokiej klasy urządzenia, z których korzystają profesjonalni bariści, widać więc, że niewielki ekspres do kawy nie musi w niczym ustępować większym odpowiednikom. Dodatkową zaletą tego rodzaju sprzętu jest jego kompaktowość – zmieści się on nawet w najmniejszej kuchni lub kąciku kawowym, pozwalając cieszyć się smakiem znakomitej kawy bez względu na dostępną przestrzeń.

Doskonała kawa w kilku prostych krokach

Nawet najbardziej wymagający miłośnicy kawy z pewnością docenią łatwość i wygodę, z jakimi przychodzi przygotowanie aromatycznego napoju w niewielkim ekspresie kapsułkowym. Porcja kawy jest perfekcyjnie odmierzona, a dzięki hermetycznemu zamknięciu idealnie zmielone ziarna są chronione przed wpływem czynników zewnętrznych i przez długi czas zachowują swoją świeżość oraz wyjątkowy charakter.

Obsługa takiego ekspresu do kawy jest bardzo intuicyjna, a największą trudność w całym procesie przyrządzania napoju może stanowić podjęcie decyzji, jakiej kawy chcemy się w danym momencie napić. Kapsułki mają bardzo zróżnicowane smaki – mogą kryć w sobie ziarna o aromacie między innymi wanilii, trufli, czekolady lub z nutami owoców. Po dokonaniu wyboru wystarczy tylko umieścić kapsułkę w ekspresie, wcisnąć przycisk i już po chwili można delektować się wyśmienitym smakiem ulubionego napoju.

Design ma znaczenie

Poza funkcjonalnością i możliwościami, jakie daje ekspres do kawy, niezwykle ważną rolę odgrywa jego design. Mini ekspres do kawy o niebanalnym, nowoczesnym wyglądzie, taki jak na przykład Nespresso Pixie może doskonale podkreślić styl kuchni lub nadać swoistego charakteru kącikowi kawowemu. Co więcej, urządzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie sprzętu do indywidualnych upodobań.


Materiał partnera zewnętrznego