Czy warto zainwestować w baterię kuchenną z wyciąganą wylewką?

0
530
bateria kuchnia
Wyciągana wlewka w baterii kuchennej to nic innego jak ruchoma głowica z natryskiem, która jest zamocowana na długim wężu | fot.: materiał partnera

Urządzając kuchnię, zazwyczaj dużą uwagę poświęca się wyborowi zlewozmywaka. Warto pamiętać, że to nie jedyny ważny sprzęt, dzięki któremu stworzysz sobie komfortową strefę zmywania. Istotnym elementem jest także bateria kuchenna. Obecnie na rynku masz możliwość ich ogromnego wyboru. Z chęcią podpowiemy Ci, który z nich może być najlepszy. Szukasz doskonałej baterii kuchennej? Ma być trwała, a przy tym funkcjonalna i estetyczna? Prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie będzie bateria z wyciąganą wylewką.

Jak działa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Wyciągana wlewka w baterii kuchennej to nic innego jak ruchoma głowica z natryskiem, która jest zamocowana na długim wężu. Może mieć on około 100-150 centymetrów. Na drugim końcu węża znajduje się obciążnik, dzięki któremu wraca on na swoje miejsce, chowając się z powrotem w baterii. W asortymencie wielu sklepów można kupić również obrotowe baterie kuchenne z wylewką na sprężynie. To efektowne i praktyczne rozwiązanie, które może wymagać nieco więcej pielęgnacji niż typowa tego typu armatura.

Jakie są zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest bardzo praktyczna. Można ją zamontować zarówno przy małych, jak i dużych zlewozmywakach. Dzięki wyciąganej wylewce zyskujesz komfort przy myciu większych naczyń, garnków lub misek. W tym przypadku jest dużo łatwiej napełnić większą butelkę, a nawet butlę. Przy pomocy baterii kuchennej z wyciąganą wylewką o wiele prościej można także dokładniej umyć owoce czy warzywa. Tego typu armatura to także doskonałe rozwiązanie dla osób leworęcznych. Przez to, że jest bardziej uniwersalna, będzie łatwiej im z niej korzystać.

bateria kuchenna
Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest bardzo praktyczna | fot.: materiał partnera

Czy bateria kuchenna  z wyciąganą wylewką sprawdzi się w małej kuchni?

Zastanawiasz się, czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką sprawdzi się w małej kuchni? Wbrew pozorom nie są one przeznaczone wyłącznie do dużych stref kuchennych. Ten typ armatury świetnie sprawdzi się także w małych kuchniach i niewielkich aneksach kuchennych. W jednokomorowych zlewach czasami trudno jest zmieścić duży garnek lub miskę. W tym celu zaleca się zamontowanie baterii kuchennej z wyciąganą wylewką. To pozwoli Ci szybko rozwiązać ten problem. A gdy szukasz praktycznej i estetycznej armatury do swojej kuchni, już teraz sprawdź baterie kuchenne na Ekspercilazienek.pl i ciesz się swoim zakupem. 

Szeroki wybór i montaż baterii kuchennych z wyciąganą wylewką

Nowoczesne baterie kuchenne z wyciąganą wylewką to nie tylko ogromna ilość wyboru ich stylów czy kolorów. Tego typu armatura kuchenna może posiadać jeszcze sporo dodatkowych funkcji. Wybór strumienia wody oraz tryb jej oszczędzania – to tylko niektóre z możliwości oferowanych przez producentów baterii kuchennych. 

Jak montuje się baterię kuchenną z wyciąganą wylewką? Czy jest to skomplikowany proces? Otóż nie. Każdą baterię kuchenną z wyciąganą wylewką montuje się podobnie do innych baterii. Sam proces nie jest ani bardziej skomplikowany, ani w żaden sposób trudniejszy niż zazwyczaj. Dlatego w razie potrzeby zaleca się jej zakup bez względu na montaż.

Czy warto zainwestować w baterię kuchenną z wyciąganą wylewką? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza wtedy gdy posiada się małą kuchnię lub ma się większe potrzeby względem wylewki. Wówczas naprawdę warto zainwestować w tego typu armaturę kuchenną. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci część podstawowych kwestii dotyczących wyboru baterii do Twojej kuchni. Wierzymy, że dokonasz prawidłowego wyboru.

Materiał partnera