Huśtawka ogrodowa dla dziecka, jaki model wybrać i na co zwracać uwagę?

0
859
huśtawka ogrodowa dla dziecka
Jaka huśtawka ogrodowa będzie odpowiednia dla Twojego malucha? | fot.: materiał partnera

Ogród to idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Warto więc zadbać, aby relaks był jak najbardziej komfortowy i wyposażyć w przestrzeń w odpowiednie meble. Wśród nich obowiązkowym elementem jest huśtawka, która dostarczy mnóstwo frajdy najmłodszym użytkownikom. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę i jaki model będzie odpowiedni dla Twojej pociechy.

Czym się kierować przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Na rynku znajdziesz szeroki wybór akcesoriów, które różnią się typem konstrukcji oraz sposobem montażu. Najważniejsze jest jednak to, aby huśtawka ogrodowa była bezpieczna i posiadała niezbędne certyfikaty. Ponadto urządzenie musi być dopasowane do wieku dziecka, aby mogło z niego swobodnie korzystać. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru huśtawki ogrodowej dla najmłodszych?

  • Rodzaj konstrukcji – na rynku są dostępne modele wiszące, które montuje się na drzewie lub specjalnym stelażu. Możesz także się zdecydować na wieloosobową huśtawkę ogrodową metalową z siedziskiem w formie sofy.
  • Wielkość – przed zakupem musisz uwzględnić również możliwości techniczne posesji. Większość huśtawek ogrodowych dla maluchów charakteryzuje się jednak kompaktowym rozmiarem, dlatego sprawdzą się nawet na niewielkiej przestrzeni.
  • Materiał wykonania – największą popularnością cieszą się huśtawki ogrodowe drewniane, gdyż są trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Aby były odporne na warunki atmosferyczne, powinny być wykonane w wytrzymałych gatunków drewna i dodatkowo zaimpregnowane.
Huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa musi być dopasowana do wieku dziecka | fot.: materiał partnera

Huśtawki ogrodowe – jaki model wybrać?

Poszczególne modele huśtawek różnią się od siebie nie tylko parametrami technicznymi, ale także formą i typem konstrukcji. Uwzględniają one wiek dziecka i jego potrzeby, dlatego przy zakupie nie powinieneś się kierować jedynie względami estetycznymi. Jaka huśtawka ogrodowa będzie odpowiednia dla Twojego malucha?

  • huśtawka drewniana z oparciem – to wariant dla najmłodszych użytkowników, wyposażony w siedzisko w formie fotelika i zabezpieczenia przed wypadnięciem.
  • klasyczny bujak – to prosta huśtawka ogrodowa drewniana, składająca się z deski, którą mocuje się za pomocą sznurków do drzewa.
  • bocianie gniazdo – jest wyposażona w okrągłe siedzisko, na którym dziecko może się położyć lub wygodnie usiąść. Taka huśtawka ogrodowa to uniwersalny wybór, gdyż mogą z niej korzystać dzieci w każdym wieku.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby mebel był przystosowany również dla dorosłych, możesz zdecydować się na huśtawkę ogrodową metalową. To funkcjonalny model z dużym siedziskiem, który sprawdzi się podczas rodzinnego wypoczynku.

Materiał partnera