Jak pomalować ścianę, aby dało się później rysować po niej kredą?

0
1041
farba tablicowa w biurze domowym
Farba tablicowa jest stosunkowo świeżą propozycją producentów farb i artykułów malarskich | fot.: stock.adobe.com

Wielu rodziców było świadkami sytuacji, gdy nowo pomalowana ściana w pokoju dziecięcym w ciągu kilku dni bądź tygodni została „przyozdobiona” przez pociechy za pomocą przeróżnych przyrządów jak farbki, długopisy, kredki czy mazaki. Obecnie na rynku są dostępne farby ścieralne, jednak im częściej poddajemy taką ścianę procesom czyszczącym, tym szybciej kolor blaknie i efekt pomalowanej ściany w krótkim tempie nie daje już takiego efektu, jak na początku. Na szczęście producenci farb wyszli naprzeciw takim sytuacjom, i stworzyli bardzo ciekawą farbę tablicową.

Czym jest farba tablicowa

Farba tablicowa jest stosunkowo świeżą propozycją producentów farb i artykułów malarskich. Jest to doskonały pomysł, na zaaranżowanie pokoju dziecka, ale nie tylko. Farba tablicowa charakteryzuje się tym, że pozwalają nadać ścianie powierzchnię bardzo zbliżoną do tej, którą posiadają tablice szkolne. Dzięki zastosowaniu takiej farby nie tylko można po niej pisać kredą, ale również przyczepić zdjęcia, rachunki bądź notatki na magnes. Farba tablicowa pozbawi nas problemu czyszczenia ściany z artystycznych dokonań naszych dzieci, a pozwoli im bez jakichkolwiek ograniczeń korzystać z wolnej przestrzeni do rysunków, napisów czy innych notatek. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór różnych farb tablicowych, w związku z czym mamy dowolność wyboru producenta farb, koloru (farba tablicowa występuje w wielu wariantach kolorystycznych) oraz pojemności. Warto przy okazji nadmienić, iż w ofercie jest również do zakupienia specjalna farba magnetyczna, która przypomina swoją strukturą tablice, na których możemy kreślić notatki za pomocą specjalnych mazaków.

Jakie są zalety stosowania farby tablicowej

Jak wcześniej wspomniano, farba tablicowa doskonale nada się do pokoju dziecięcego. Dzięki temu nasze dzieci mogą tworzyć samodzielnie dekoracje ścienne za pomocą zwykłej kredy. Wszystkie rysunki można w bardzo łatwy sposób usunąć. Zwilżona ścierka bądź gąbka sprawi, że nie będzie śladu po wcześniejszych dokonaniach.

Jako że wystrój pomieszczenia gra dużą rolę, nie każdy chce przeznaczyć powierzchnię ścienną na pomalowanie jej kolorem czarnym. Tym bardziej niekorzystnie wyglądałoby pomieszczenie charakteryzujące się małym nasłonecznieniem. Dlatego też producenci farb zaproponowali farby tablicowe również w innych, cieplejszych i pastelowych barwach Daje nam to więc jeszcze większą swobodę wyboru farby, która będzie doskonale pasować do lokalizacji pomieszczenia oraz jego wystroju.

Jakie inne zastosowania ma farba tablicowa

Farba tablicowa posłużyć może nie tylko do pokoju dziecięcego. Jest to doskonały patent do wykorzystania w naszych kuchniach. Dzięki takiej przestrzeni, w łatwy i szybki sposób sporządzamy notatki dla innych domowników, zapiszemy sobie listę zakupów bądź przypomnienie o wizycie u lekarza. Farba tablicowa świetnie nada się też do odnowienia drewnianych mebli, którym nadać możemy nowe życie i bardzo pomysłowe zastosowanie. To samo tyczy się na przykład doniczek z ziołami oraz kwiatami, które od teraz możemy opisywać, co znacznie ułatwi nam ich identyfikację.

ŁNA