Jak wyrazić siebie poprzez wybór mebli i dodatków do wnętrza, a jednocześnie podążać za trendami? Doradzamy!

0
465
Punktem wyjścia dla poszukiwań ostatecznego kształtu, stylu i użyteczności wnętrza twojego domu powinna być przede wszystkim twoja osobowość | fot.: materiał partnera

Urządzasz? Remontujesz? Odświeżasz? W takim razie teraz bardziej niż kiedykolwiek orientujesz się, co w architektonicznej trawie piszczy! Modowe inspiracje, jak kolory roku według Pantone, powracające wpływy minionych dekad czy wieloletnie trendy wykończeniowe to istna kopalnia pomysłów. W dodatku setki gotowych aranżacji wnętrz czekają na ciebie w mediach społecznościowych oraz u fachowych doradców zajmujących się tą dziedziną na co dzień. Czegoś ci jednak brakuje i chcesz to zrobić bardziej po swojemu? Zapraszamy do lektury!

Kuchenka z sześcioma palnikami czy okrągły stolik kawowy? Stwórz wnętrze w zgodzie ze sobą — bo to ty będziesz tutaj mieszkać!

Punktem wyjścia dla poszukiwań ostatecznego kształtu, stylu i użyteczności wnętrza twojego domu powinna być przede wszystkim twoja osobowość. Zadbaj o to, by ergonomia wyposażenia domu współgrała z temperamentem domowników i nie ograniczała ich — lecz dodawała skrzydeł! 

Wielbiciele prac plastycznych potrzebują choćby najmniejszej pracowni, kucharze — porządnej i dobrze wyposażonej kuchni, a wielbiciele domowego relaksu — wygodnej kanapy, pojemnego regału na książki i stolika kawowego. To tylko kilka przypadkowych i być może oczywistych przykładów. Pokazują one jednak, że o pewnych sprawach należy dobrze zastanowić się przed zagospodarowaniem przestrzeni, aby w efekcie stała się ona przyjazna i kreatywna.

stoli kawowy borneo
Ważne, aby w urządzaniu zachować umiar i właściwe proporcje | fot.: materiał partnera

Zadbaj o estetykę, w której czujesz się bezpiecznie i komfortowo!

Tylko tyle i aż tyle. Często zdarza się, że osoby decydujące się na gotowe rozwiązania, które np. zdały egzamin u znajomych, skusiły je dobrą ceną lub po prostu są aktualnie w modzie — czują się w swoim domu obco, ponieważ nie zaangażowały w proces aranżacji wnętrza swoich autentycznych potrzeb. Czasami kilka osobistych sympatii dotyczących określonego typu dodatków lub wykorzystanych we wnętrzu materiałów może sprawić, że poczujesz przyjemne uczucie domowego ciepełka. Dobrym pomysłem zazwyczaj okazuje się zastosowanie bazy naturalnych materiałów dla wyeksponowania kilku bardziej wyrazistych akcentów wnętrza! 

Loftowo czy rustykalnie? Tak naprawdę nie musisz tego rozróżniać!

Ważne, aby w urządzaniu zachować umiar i właściwe proporcje. Jeżeli na przykład lubisz zapach i atmosferę drewnianych wnętrz, możesz zdecydować się na wiele rozwiązań stylistycznych, które utrzymają to główne założenie i kształtować je wedle własnego uznania. Gorącym trendem, który utrzymuje się od kilku lat, są wykończenia lamelami, które pojawiają się zarówno we wnętrzach, jak i przy stylizowaniu elewacji budynków. Dające wrażenie lekkości i naturalności listwy stosują amatorzy loftowego sznytu, jak i miłośnicy ekologicznego designu. Stolik kawowy Borneo, na którym zaserwujesz deser, jak również odłożysz podręczne szpargały, to fantastyczny przykład mebla, który zręcznie wymyka się jednoznacznym określeniom stylistycznym. Może być zatem świetnym tłem dla twoich ulubionych dodatków, a jednocześnie modnym i praktycznym uzupełnieniem wnętrza. 

Wyeksponuj to, co uważasz za piękne i wyjątkowe!

Czy nie opatrzyły ci się już nieco printy i inne wariacje na temat dżungli, wszechobecny flaming i liść monstery? Wiele osób w pogoni za tą modą stworzyło w swoim domu prawdziwe sanktuaria wzorów roślinno-zwierzęcych, skazując siebie oraz wszystkich domowników na obcowanie z bardzo wyrazistą estetyką. Proponujemy, aby w doborze wykończenia wnętrza nie kierować się czymś, co prędzej czy później na pewno ci się znudzi. 

Zamiast tego sięgnij w głąb siebie i wyczaruj coś niepowtarzalnego. Uzewnętrznij swoją pasję, wywołaj ukochane zdjęcia, opraw ulubiony winyl taty lub babciną makatkę, bo odrobina sentymentu to nie wstyd! Eklektyzm dzisiejszych trendów pozwala na sięganie z wszelkich dostępnych inspiracji, a od ciebie zależy to, jak wykorzystasz swoje wyjątkowe wnętrze!

Materiał partnera