Jaki materac dmuchany dla gości na wakacje?

0
1073
materac dmuchany
Dzięki odpowiednio dobranym modelowi nocowanie pod namiotem nie zakończy się nieprzespaną nocą | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urlop pod namiotem, ze wspaniałej przygody bardzo szybko może zmienić się w bolesne doświadczenie, dlatego, aby uniknąć tego, warto wiedzieć jaki materac dmuchany do spania wybrać pod namiot. Dzięki odpowiednio dobranym modelowi nocowanie pod namiotem nie zakończy się nieprzespaną nocą, przynajmniej nie ze względu na brak komfortu, czy też bólem pleców o poranku.

Jaki materac dmuchany kupić pod namiot, na Survival?

Materace pod namiot dedykowane do spania w górach i innych wymagających okolicznościach natury w trakcie wyprawy trekkingowej, to specjalne modele, które zostały przystosowane do tego typu eskapad i specjalnie wzmocnione. Wśród wielu cech ze względu na jakie zostaną one podzielone w sklepach, najpopularniejszą jest ta, dla ilu osób dany materac pod namiot jest przeznaczony.

Jednoosobowe

Materace do namiotu jednoosobowe, jak ich sama nazwa wskazuje, dedykowane są do spania na nich przez jedną osobę. Będą one idealnym wyborem dla osób, których namiot nie dysponuje dużą powierzchnią. Tego typu materace pod namiot mają jeszcze jedną zaletę, są bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają zbędnie bagażu, a także nie zajmują zbyt dużo miejsca. Dostępne tutaj materace jednoosobowe od firmy INTEX dodatkowo posiadają wzmocnioną powłokę, która zapewnia doskonałą izolację od podłoża. Dzięki czemu żaden kamyk, szyszka lub inne wybrzuszenie terenu nie wpływa na komfort snu na nich.

Dwuosobowe

W przypadku wycieczek we dwoje, to jaki materac dmuchany kupić nie pozostaje kwestią podlegającą dyskusji. W takim przypadku tylko materace pod namiot wersji dwuosobowej zapewnią odpowiedni komfort snu, ze względu na swoją powierzchnię, na której z powodzeniem mogą spać dwie dorosłe osoby. Jednak wbrew nazwie materace do namiotu dwuosobowe, świetnie sprawdzą się także dla jednej osoby, która ceni sobie dużą ilość wygodnego miejsca do wypoczynku, a jej namiot pozwala na ich ulokowanie we wnętrzu. Materace dwuosobowe od Intexmarket, które można kupić tutaj, to modele, które oprócz dużej powierzchni, zostały skonstruowane w sposób wielokomorowy, który ogranicza przemieszczanie się powietrza i odczuwanie zmiany pozycji przez drugą osobę w trakcie snu.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Bez względu na to jaki materac dmuchany do spania zostanie wybrany, czy będzie to model jedno, czy dwuosobowy, za każdym razem przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze kwestie, gwarantujące, że zakupiony materac dmuchany do namiotu spełni wszystkie wymagania użytkowników.

Materiał

To właśnie od tego z jakiego materiału wykonane są materace pod namiot, zależy ich trwałość i komfort wypoczynku na nich. Najlepiej stawiać na modele wykonywane z kilku warstw, które gwarantują odporność na przebicia i uszkodzenia. Warto także, aby materac do namiotu posiadał welurowe poszycie, o miękkiej w dotyku strukturze, która zapobiega przesuwaniu się poduszki oraz „szeleszczącym” odgłosom w trakcie zmiany pozycji przed snem.

Czas pompowania

Kolejną kwestia na jaką należy zwrócić uwagę w trakcie podejmowania decyzji jaki materac dmuchany kupić, jest czas jego pompowania. Nie ma bowiem nic gorszego, niż chęć wypoczęcia po ciężkim dniu w górach i świadomość, że od snu dzielą nas długie minuty, które będą poświęcone na napompowanie materaca. Optymalny czas pompowania to od 3 do 5 minut, oczywiście z wykorzystaniem pompki elektrycznej. Modele bez tego elementu w wyposażeniu należy od razu skreślić. Dopompowywanie materaca lub jego pompowanie w inny sposób, jest bowiem bardzo uciążliwe i nigdy nie zapewni pełnego wypełnienia wnętrza materaca powietrzem, przez co traci on na swojej wygodzie.

Cena

Na forach trekkingowych bardzo często pojawia się pytanie jaki materac dmuchany polecacie, w odpowiedzi padają wtedy najczęściej modele za kilkaset złotych, które sprawdzają się raczej w trakcie regularnych wypraw trekkingowych, niż wakacyjnego urlopu. Osoby, które jeżdżą na wyprawy trekkingowe od czasu do czasu, z powodzeniem mogą celować w materace ze średniej półki cenowej, które zapewnią odpowiednie warunki do wypoczynku, jednocześnie nie nadwyrężając budżetu.

Podsumowanie

To jaki materac dmuchany do spania wybrać zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest to, czy ma być on przeznaczony na okazjonalne, czy regularne wypady trekkingowe. Drugim jest natomiast ilość osób, które mają na nim spać. Dlatego zawsze należy dokładnie przeanalizować dany zakup według powyższych wytycznych, aby niepotrzebnie nie przepłacać i równocześnie nie narażać się na brak wygodnego miejsca do spania w trakcie wyprawy.


Materiał partnera zewnętrznego