Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

0
822
Drzwi zewnętrzne
Dokonując zakupu drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego starajmy się wybrać produkt wysokiej jakości, spełniający wszystkie nasze wymagania | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Drzwi zewnętrzne w domu jednorodzinnym to jedna z najważniejszych inwestycji w trakcie procesu wykańczania naszego domu. Jakie przyjąć kryteria, aby wybrane przez nas drzwi wejściowe spełniały nasze oczekiwania? Warto temu poświęcić chwilę i dobrze przemyśleć zakup drzwi zewnętrznych, ponieważ jest to inwestycja długoterminowa.

Dokonując zakupu drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego starajmy się wybrać produkt wysokiej jakości, spełniający wszystkie nasze wymagania. Wybierzmy produkt trwały, który będzie służył nam przez długi okres. Jeśli podejdziemy do tego jak do inwestycji długoterminowej, zauważymy, że cena nie jest tu najbardziej istotnym argumentem. Jednak, co zrobić, kiedy w sklepach, specjalizujących się w sprzedaży drzwi zewnętrznych, mamy tak duży wybór? Jak wybrać z tego najlepszy i atrakcyjny cenowo produkt?

Z czego wykonano drzwi zewnętrzne – materiał ma istotne znaczenie

Jak wspominaliśmy, materiał, z którego zostaną wykonane drzwi zewnętrzne jest bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju produktu. Na polskim rynku oferowane są drzwi zewnętrzne wykonane z następujących materiałów:

  • stali
  • drewna
  • PCW
  • Aluminium

Polscy konsumenci najczęściej wybierają drzwi zewnętrzne wykonane ze stali, ze względu na ich trwałość i atrakcyjną cenę. Jednak dla osób, które poszukują drzwi zewnętrznych do domów jednorodzinnych polecane są drzwi o wysokiej oszczędności energii oraz drzwi określane jako tak zwane „drzwi ciepłe.

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego – energooszczędne i ciepłe

Kluczem do wyboru drzwi zewnętrznych najlepszej jakości może okazać się maksymalny współczynnik przenikania ciepła UD. Od 2014 roku jest on cyklicznie zaostrzany. We wspomnianym roku wynosił 2,6 W/m2K, w roku 2017 było to już tylko 1,5 W/m2K. W 2021 roku nastąpi kolejne zaostrzenie normy i współczynnik wyniesie 1,3 W/m2K. Warto zatem zwrócić na to uwagę i wybrać drzwi spełniające standardy przewidziane na kolejne lata. Dodatkowo, należy pamiętać, że w przypadku domów energooszczędnych wartość wspomnianego współczynnika jest jeszcze niższa i wynosi od 1,0 W/m2K.

Właściwy montaż pozwala na zachowanie właściwości produktu na wymaganym poziomie.

Nie należy zapominać o kwestii prawidłowego montażu drzwi zewnętrznych w zabudowie jednorodzinnej. Jeśli montaż zostanie wykonany w sposób nieprawidłowy i niestaranny to nasze drzwi nie będą chronić nas przed uciekaniem ciepła. Dzieje się tak w przypadku, kiedy ościeżnica, na której zamontowane są drzwi zostanie zamontowana źle tj. między ościeżnicą a murem będą szczeliny, którymi będzie uciekało ciepło.

Dobry wybór drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego to wybór na lata

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego (mikea.eu/products/jednoskrzydlowe-drzwi-do-domow/) pamiętajmy o tym, że wybieramy drzwi, które mają nam służyć przez lata. Aby tak się stało kupujmy produkty wykonane z trwałych materiałów i spełniające najwyższe nor


Materiał partnera zewnętrznego