Jesienne dekoracje do domu – jak ozdobić wnętrze?

0
743
jesienne dekoracje do domu
Warto jednak wykorzystać dary jesieni, a także wdrożyć motywy i kolory z nią związane do swoich wnętrz | fot.: materiał partnera

Jesień to taka pora roku, która z jednej strony jest piękna, z drugiej dość smutna, z uwagi na coraz krótszy dzień, chłód i ponurą aurę. Warto jednak wykorzystać dary jesieni, a także wdrożyć motywy i kolory z nią związane do swoich wnętrz. Oto kilka wskazówek, jak samodzielnie stworzyć dekoracje do domu i w jaki sposób ozdobić wnętrze, korzystając z gotowych rozwiązań!

Jesienne dekoracje do domu – inspiracje

1. Malowane i wycinane dynie

Oczywiście to kultowa propozycja, której nie mogło zabraknąć wśród naszych inspiracji. Możesz powycinać dynię w tradycyjny sposób (robiąc oczy, usta i wstawiając w środek świeczkę) albo też wyciąć różnego rodzaju wzory. Alternatywą jest nieco bardziej eleganckie rozwiązanie, jak malowanie dyni. Możesz ją polakierować na złoto, bordowo albo biało – tak, by pasowała do Twoich wnętrz. Świetnie sprawdzą się także malowane wzorki, np. kropki, marmurki, a nawet kwiatki.

Jeszcze innym rozwiązaniem będzie stworzenie w dyni kolorowego, jesiennego bukietu – umieść w środku ususzone trawy, liście i jarzębiny lub wstaw słoiczek z wodą i ulokuj tam świeży bukiet z kwiatów. Dobrym pomysłem jest także zakup jesiennych kwiatów w doniczce, np. wrzosów, wrzośców, chryzantem czy nawet malutkich tuj, które później przesadzisz do ogródka.

2. Sentymentalny kącik

Zamów odbitki klasyczne Fujifilm – wywołaj zdjęcia z wakacji, portrety rodzinne czy krajobrazy, które przywołują na myśl wspomnienia. Zwróć uwagę na papier – masz bowiem do wyboru kilka jego rodzajów – od standardowego, przez premium, do profesjonalnego, który gwarantuje najlepsze parametry odwzorowania obrazu. Wybierz serwis, na którym będziesz miał możliwość kadrowania każdego ze zdjęć indywidualnie (większość smartfonów robi zdjęcia, które nie są w proporcjach odpowiadających tym z pocztówkowego formatu 10×15 cm), tak by ważne elementy na skraju zdjęcia nie zostały automatycznie obcięte. Zatroszcz się o eleganckie ramki, wazony i dary jesieni (np. jarzębiny, kasztany, kolorowe liście, dynie). Świetnie sprawdzą się także lampiony czy łańcuchy LED. Wykorzystaj wszystkie zebrane materiały i stwórz instalację – np. na szafce w przedpokoju, przy kominku albo na komodzie w sypialni. Połączenie Waszych zdjęć i jesiennych dodatków sprawi, że wnętrze zyska rodzinny, przytulny klimat, a przechodząc obok dekoracji, za każdym razem się uśmiechniesz na myśl o wspomnieniach!

3. Świece i lampiony

To one wprowadzają do wnętrz ciepły klimat. Możesz zdecydować się na gotowe produkty, których w sklepach znajdziesz szeroki wachlarz, albo wykonać je samodzielnie. W drugiej opcji świetnie sprawdzą się słoiczki, które ozdobisz np. makramami, wstążeczkami czy pomalujesz sprayem. Jeśli masz więcej czasu i chcesz się wykazać, wówczas polecamy wykonać lampion drewniany – zbić kształt z desek, a w środku umieścić świecę w szklanej obudowie. Obawiasz się żywego ognia (np. w trosce o dzieci)? W takim razie wybierz światełka LED – te mogą przybierać postać niewielkich diod LED, żarówek czy imitować świece.

Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy Ci nieco, jak ozdobić wnętrze. Przedstawione powyżej inspiracje pokazują, jak można wykorzystać jesienne akcenty i zaaranżować w domu strefy, które wprowadzą do niego wyjątkowy klimat. Oferta dodatków nawiązujących do jesieni jest ogromna, a dary lasu i ogrodu aż proszą, by je pozbierać i wykorzystać. Stwórz własne instalacje – powodzenia!


Materiał partnera zewnętrznego