Karma dla psów małych ras – jak wybrać?

0
1207
karma dla psa małej rasy
Zarówno małe, jak i duże psy potrzebują energetycznych posiłków, które dopasowane są do ich potrzeb | fot.: stock.adobe.com

Każdy pies ma specjalne wymagania odnośnie karmy. Jedne pieski wolą suchą, inne jedzą znacznie więcej mokrej. Co więcej, psy małych ras potrafią być naprawdę wybredne. Zużycie energii na kilogram ich wagi jest bowiem o wiele większe niż w przypadku psów ras dużych. Mając na uwadze wszystkie potrzeby pupili, w sklepie Lugers.pl każdy znajdzie karmę dostosowaną do potrzeb swojego czworonoga. Każda z nich zawiera odpowiednio zbilansowany skład, potrzebny do prawidłowego funkcjonowania naszych zwierzaków. 

Karmy dla psów małych ras dostępne w sklepie internetowych Lugers.pl to nie tylko gwarancja najlepszego smaku, ale i jakości. Wszystkie zawierają dużą ilość mięsa oraz wartości odżywczych. W ofercie znajdziesz karmy zawierające dziczyznę, jagnięcinę, drób, kaczkę czy łososia. W ofercie dostępne są także karmy bezzbożowe, które nie zawierają soi, cukru oraz produktów mlecznych, a wzbogacone są o dodatki owoców i ziół, pozytywnie wpływających na działanie układu pokarmowego.

Jak karmić małe pieski?

Małe rasy psów bardzo często bywają wybredne. Nierzadko wynika to z ich specyficznych potrzeb oraz przyzwyczajeń. Prawda jest taka, że właściciele małych piesków bardzo często ulegają kaprysom swoich podopiecznych, w wyniku czego zwierzęta bardzo często karmione są np. prosto ze stołu. Niestety, praktyka ta nie należy do najlepszych, a wręcz przeciwnie. Prowadzić może do wytworzenia nieodpowiednich nawyków żywieniowych i spowodować problem z późniejszym karmieniem pieska jedzeniem, które jest dla niego przeznaczone. 

Błędne jest również myślenie, że mały pies to małe potrzeby. Zarówno małe, jak i duże psy potrzebują energetycznych posiłków, które dopasowane są do ich potrzeb. Co ciekawe, pieski małych ras bardzo często mają większe zapotrzebowanie energetyczne w przeliczeniu na wagę w porównaniu do ras dużych. Co więcej, statystycznie żyją one aż o 8 lat dłużej, co sprawia, że początku musimy przywiązać dużą wagę to jakości ich posiłków.

Karma dla małych psów – wybierz mądrze!

Zarówno suche, jak i mokre karmy dla psów małych ras dostępne w naszym sklepie to gwarancja smakowitości posiłku. Ze względu na nieoczywiste gusta smakowe i delikatne żołądki czworonogów, wszystkie karmy:

  • poprawiają apetyt,
  • zapewniają odpowiedni dodatek białka,
  • wzmacniają odporność,
  • dbają o higienę układu pokarmowego.

W sklepie Lugers.pl znajdziesz zarówno niewielkiej wielkości mokre saszetki, większe i mniejsze opakowania suchej karmy, pojedyncze puszki z jedzeniem oraz całe ich zestawy.

Materiał partnera