Koce w aranżacjach boho – jaki rodzaj koca wybrać?

0
736
koc boho
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem modnego koca boho, który kolorem, formą i stylem wykonania będzie pasował do elektrycznego, artystycznie urządzonego wnętrza, rozważ możliwość zakupu eleganckiego, wysokogatunkowego koca wełnianego | fot.: pixabay

W artystycznych aranżacjach wypełnionych przedmiotami charakteryzującymi się wysokim poziomem dekoracyjności dość często spotykamy się z elementami tekstylnymi, w tym różnego rodzaju narzutami, kocami, pledami, ozdobnymi poduszkami i poszewkami. Koc boho to najczęściej przedmiot niezwykle wyrafinowany, wykonany z wysokogatunkowej tkaniny, ozdobiony frędzlami, o delikatnej lub wręcz przeciwnie, niezwykle jaskrawej kolorystyce, co jest cechą typową dla wielu eklektycznych aranżacji.

Wełniane koce naturalne

Urządzając wnętrze mieszkania w stylu boho chic, warto szukać przedmiotów eleganckich, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które z łatwością można sklasyfikować jako przedmioty wyrafinowane i nietuzinkowe. Doskonałym przykładem takich przedmiotów są koce boho wykonane z naturalnej wełny owiec pochodzących z Nowej Zelandii. Taka wełna ma specjalne właściwości, przede wszystkim charakteryzuje się niezwykłą zdolnością do odprowadzania wilgoci, w związku z czym człowiek okryty ciepłym kocem nie odczuwa negatywnych skutków wzmożonego pocenia się ciała. Wełniany koc boho utrzymuje ciepło, ale zapewnia doskonałą wentylację. Sama tkanina jest przyjemna w dotyku i nie gryzie, nie wchłania również zapachów. Wiele osób wskazuje także na jej antyalergiczne właściwości. Takie koce mają różne kolory, od przyjemnych pasteli zaczynając, a na wyrazistych zieleniach i czerwieniach kończąc.

Koce bawełniane

Tańszą alternatywą dla ekskluzywnych, puszystych i miękkich koców boho wykonanych z wysokogatunkowej wełny naturalnej są koce bawełniane, znacznie lżejsze i cieńsze, ale zachowujące formę typową dla przedmiotów w stylu boho chic. Bawełniany, najczęściej jednokolorowy koc boho może być ozdobiony charakterystycznymi frędzlami, co jest typowym elementem eklektycznych stylizacji nawiązującej do hipisowskiej mody lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Jego kolorystyka może być delikatna, pastelowa lub odwrotnie, niezwykle jaskrawa i intensywna. Ostateczny wybór zależy od pozostałych elementów użytych do dekoracji wnętrza dekorowanego pomieszczenia. Styl boho lubi szokować zestawieniami kontrastowymi i wybór konkretnego koloru koca zawsze powinien uwzględniać kolorystykę pozostałych elementów domowego wyposażenia.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem modnego koca boho, który kolorem, formą i stylem wykonania będzie pasował do elektrycznego, artystycznie urządzonego wnętrza, rozważ możliwość zakupu eleganckiego, wysokogatunkowego koca wełnianego (wełna Merino lub podobna) z charakterystycznymi frędzlami, najlepiej jednokolorowego, ewentualnie sięgnij po jego tańszy odpowiednik bawełniany, utrzymany w podobnym stylu wykonania. 

Materiał patnera