Meble do salonu – sprawdzone rozwiązania

0
924
Loft - nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu zaprojektowane jako mieszkanie o otwartym planie z kuchnią, jadalnią, pokojem dziennym oraz domowym biurem na parterze i sypialnią na antresoli.
Dzięki zgromadzonym meblom i dodatkom możemy pokazać nasze pasje, źródła inspiracji, w końcu pokazać pazur | fot.: stock.adobe.com

Większość posiadaczy mieszkań czy domów spotyka się z problemem dotyczącym urządzenia salonu. Meble do salonu mają spełniać rolę dekoracyjną i jednocześnie muszą być funkcjonalne. Warto w tej kwestii postawić na sprawdzone oraz praktyczne rozwiązania. Jakie meble do salonu warto wybrać? Jak go urządzić, aby spełniał potrzeby wszystkich domowników?

Funkcjonalne i stylowe meble

Salon to miejsce, które powinno być urządzone stylowo i zgodnie z gustem domowników. Dzięki zgromadzonym meblom i dodatkom możemy pokazać nasze pasje, źródła inspiracji, w końcu pokazać pazur. Niebagatelną rolę w tym zakresie pełnią meble do salonu. To właśnie odpowiedni wystrój sprawi, że czas spędzony w tej części domu będzie przyjemny i relaksujący. Jednak równie ważne jest to, aby zaplanować aranżację salonu praktycznie. Jakie meble powinny znaleźć się w naszym salonie?

Stolik kawowy

Stolik kawowy to must have w salonie. W towarzystwie wygodnego wypoczynku (kanapa, fotele) będzie idealnie spełniał swoją rolę. Stolik kawowy to konieczność w przypadku, kiedy często odwiedzają nas goście. Posłuży jako miejsce na kawę lub poczęstunek. Jeśli zdecydujemy się na drewniane meble, stolik kawowy wykonany z tego materiału będzie idealną ozdobą. Doda ciepła i sprawi, że salon stanie się przytulnym miejscem. Nie musimy jednak decydować się na klasyczny, prosty design. Nawet w zachowawczym wnętrzu stolik kawowy w stylu vintage przykuje oko i będzie stanowił ciekawy kontapunkt dla reszty wystroju. Z kolei nowoczesne aranżacje doskonale skomponują się ze stolikami w stylu industrialnym i loftowym.

Krzesła

Krzesła do salonu przydadzą się zwłaszcza wtedy, kiedy zdecydujemy się na stół do kompletu. Jeśli dysponujemy większym salonem, możemy jego część wydzielić na jadalnię. Jednak krzesła do salonu będą się sprawdzały również jako miejsce do siedzenia przy stoliku kawowym, zwłaszcza jeśli odwiedzi nas więcej gości. Nowoczesny wygląd krzeseł sprawi, że nasz salon zyska zupełnie nowe oblicze, zaś tradycyjne kształty siedzisk pozwolą poczuć ciepło i tradycję.

Komody

Komody do salonu kiedyś były elementami tradycyjnego wystroju wnętrz. Teraz stają się coraz modniejsze, a wszystko przez swoją funkcjonalność. To meble, które pomieszczą najróżniejsze rzeczy, a ponadto będą wyglądały stylowo. Zależnie od wystroju naszego domu, możemy zdecydować się na aranżację salonu w dowolnym stylu. Obecnie prym wiodą komody wykonane w powściągliwym stylu industrialnym, ale wybór jest o wiele szerszy: nowoczesne komody w połysku lub tradycyjne, a nawet stylizowane na antyczne meble.

Ustawienie mebli

Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie mebli w salonie. Właściwe zagospodarowanie salonu pozwoli nam na najefektywniejsze wykorzystanie dostępnej do zaaranżowania przestrzeni. Warto zaznaczyć, że tradycyjne rozwiązania wcale nie są przestarzałe. Wręcz przeciwnie, w ciągu kilku pokoleń użytkownicy różnych domostw uznali je za kluczowe w wystroju wnętrza niezależnie od obranej stylistyki. Stolik kawowy usytuowany zaraz obok kanapy jest praktyczny i pozwala nam na chwilę relaksu i wygodne korzystanie z mebli. Warto przemyśleć obecność telewizora, ponieważ jeśli chcemy umieścić go w naszym salonie, powinniśmy dopasować do niego kanapę.

Kolejną ważną rzeczą jest obecność mebli, takich jak stół lub krzesła. Salon to często miejsce, w którym spożywamy posiłki, jednak warto w miarę możliwości odizolować stół od reszty mebli.

Jeśli jesteśmy zwolennikami praktycznych rozwiązań, warto w salonie umieścić komody, które będą spełniać rolę schowka na różności. Duży wybór mebli pozwala na dopasowanie ich odpowiednio do reszty rzeczy w salonie. Komody świetnie sprawdzą się pod telewizorem, czy w „pustych” miejscach przy ścianach. Sprawią, że salom stanie się przytulniejszym miejscem. Oczywiście o ile wybierzemy ciekawie wykonany mebel, może on być także głównym punktem naszego salonu, na którym skupia się uwaga gości, i który pokazuje charakter wnętrza.

Salon to pomieszczenie, w którym zbiera się i wypoczywa cała rodzina. Warto urządzić go tak, aby spełniał potrzeby domowników. Wybór odpowiednich mebli to bardzo istotny punkt podczas aranżacji wnętrza, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że salon jest zazwyczaj najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. Warto więc pamiętać o wszystkich tych czynnikach decydując się na konkretny styl pomieszczenia i design wybranych mebli.


OLI