Mieszkanie w bloku – które piętro wybrać?

0
1359
mieszkania w bloku
Aby wiedzieć, które piętro wybrać, należy dokładnie określić swoje potrzeby | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Coraz częściej osób woli kupić mieszkanie niż wynajmować lokum od kogoś. Często zdarza się, że opłaty jakie musi ponieść osoba wynajmująca przewyższają ratę kredytu z czynszem. Zawsze lepiej jest mieć swoje własne mieszkanie, urządzone według swoich potrzeb i upodobań. Przed osobą chcącą kupić pierwsze gniazdko staje trudny wybór, jakie mieszkanie kupić jeżeli chodzi o wielkość, z iloma pokojami, w jakiej dzielnicy i na którym piętrze.

  1. Zalety mieszkania w bloku.
  2. Wyszukiwarka mieszkań Obido.
  3. Mieszkanie w bloku – które piętro wybrać?

Zalety mieszkania w bloku

Społeczeństwo dzieli się na tych, którzy wolą mieszkać bliżej centrum miasta w mieszkaniu i na tych, którzy marzą o pięknym i dużym domu na obrzeżach.

I jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, ale w tym artykule skupimy się na zaletach mieszkania w bloku.

Przede wszystkim mieszkając w mieszkaniu nie interesuje nas to, co jest na zewnątrz. Wszelkie prace ogrodowe czy remontowe związane z podjazdem czy ogrodzeniem leżą po stronie administracji, więc mieszkańcy nie muszą się tym martwić, co nie oznacza, że nie muszą płacić za tego typu prace. Wszystkie takie opłaty jak fundusz remontowy czy utrzymanie zielenie zawsze rozpisane jest i zawarte w co miesięcznym czynszu. Wszystkie zmartwienia związane z takimi czynnościami jak odśnieżanie, utrzymanie czystości, stan ogrodzenia dla mieszkających w bloku nie istnieją.

Lokalizacja to kolejna zaleta, ponieważ bliskość szkół, sklepów czy urzędów to naprawdę wielki plus. Łatwiej jest zorganizować czas i przede wszystkim go zaoszczędzić. Do wyboru mamy samo centrum lub bardziej spokojne okolice, dla tych, którzy nie lubią hałasu i cenią sobie spokój.

Szeroki wybór szkół i zajęć po lekcjach to dla rodzin z dziećmi ogromna zaleta. Dzieci mogą oddawać się pasji, szlifować swoje talenty i dodatkowo dokształcać.

Bliskość restauracji, kin czy teatrów

Ostatnią zaletą jest to, że mieszkanie to znakomita inwestycja na przyszłość. Można sprzedać je w bardziej atrakcyjnej cenie lub wynajmować.

Wyszukiwarka mieszkań Obido

Istnieją strony internetowe, które w znaczący sposób ułatwiają wyszukanie idealnego mieszkania. Mieszkania w bloku na portalu Obido to szeroki wybór różnych lokali, w różnej lokalizacji i o różnej wielkości.

Konto na Obido jest całkowicie bezpłatne, a sam portal pomocny i prosty w obsłudze. Wystarczy określić dokładnie swoje potrzeby. Portal posiada bardzo dokładną wyszukiwarkę, zespół ekspertów do dyspozycji, a każda oferta mieszkaniowa posiada wirtualny spacer, dzięki czemu możesz poczuć się jakbyś oglądał mieszkanie na żywo. Swoje ulubione oferty można zapisać i szybko do nich wrócić, w każdej chwili.

Mieszkanie w bloku – które piętro wybrać?

Aby wiedzieć, które piętro wybrać, należy dokładnie określić swoje potrzeby.

Parter nie dla wszystkich jest atrakcyjny, często trzeba zasłaniać się przed przechodniami i hałaśliwą ulicą. Parteru boją się ludzie również z powodów bezpieczeństwa. Z drugiej jednak strony może być wygodny kiedy mamy dzieci, ponieważ nie musimy wjeżdżać na górę z wózkiem. Z reguły do parterowych mieszkań dołączone są ogródki, co jest wielkim plusem i namiastką domu.

Mieszkanie na pierwszym czy drugim piętrze jest dobrym rozwiązaniem, bo położone jest niedaleko wyjścia, a otoczenie przez sąsiadów powoduje, że lokum jest bardziej dogrzane.

Mieszkania na ostatnim piętrze z reguły są większe, z góry nie ma hałasujących sąsiadów i z lokum roztaczają się piękne widoki.

Wybór piętra swojego wymarzonego mieszkania nie musi być trudny, jeżeli dokładnie określi się swoje potrzeby. Każde położenie mieszkania ma swoje plusy i minusy, grunt żeby wybrać takie, w którym będziemy czuć się najlepiej.


Materiał partnera zewnętrznego