Na co zwrócić uwagę, kupując blender kielichowy?

0
386
blender kielichowy
Wybierając blender, trzeba mieć na uwadze to, że moc jest kluczowa, jeżeli chodzi o to pracę urządzenia | fot.: stock.adobe.com

Blender zalicza się do jednego z tych urządzeń, które są niezastąpione w każdej kuchni. Sięgając po nowoczesny i wielofunkcyjny blender kielichowy Blendtec Desinger 725, można przyrządzić nie tylko pyszne koktajle, ale też soki, sosy, a nawet lody i gorące potrawy. W sprzedaży dostępne są różne modele blenderów, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Na jakie należy zwrócić szczególną uwagę, żeby urządzenie było maksymalnie funkcjonalne i aby być w pełni zadowolonym z dokonanej inwestycji?

Na wstępnie warto zaznaczyć, że blendery kielichowe wygrywają w porównaniu z tymi ręcznymi, ponieważ są dużo wygodniejsze. Wystarczy bowiem wrzucić produkty do pojemnika, włączyć urządzenie, a będzie ono wykonywało swoją pracę bez jakiejkolwiek ludzkiej ingerencji. A zatem nie trzeba takiego blendera trzymać ani go doglądać – pod warunkiem, że jest stabilny i można go bezpiecznie przymocować do blatu. Blendery Blendtec Desinger 725 wyposażone są w specjalne przyssawki, dzięki którym urządzenie ani drgnie podczas rozdrabniania produktów. Na dodatek ten nowoczesny blender jest bardzo designerski, co sprawia, że postawiony w widocznym miejscu będzie dodatkową ozdobą kuchni.

Moc blendowania

Wybierając blender, trzeba mieć na uwadze to, że moc jest kluczowa, jeżeli chodzi o to pracę urządzenia. Blendtec Desinger 725 posiada silnik o bardzo wysokiej mocy, która wynosi aż 1800 W. Oznacza to, że takim blenderem można zblendować zarówno miękkie produkty, jak i te charakteryzujące się wyjątkową twardością, jak na przykład orzechy, marchew czy surowy burak. Ponadto blender ten umożliwia również uzyskanie gładkiej, jednolitej masy z warzyw liściastych typu szpinak. Jeżeli chodzi o moc, to można wybrać jeden z sześciu automatycznie zaprogramowanych trybów lub ustawić ją ręcznie, za pomocą stustopniowej skali. 

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Blendtec Designer 725 to nowoczesny blender wyposażony w inteligentną technologię SmartBlend, która sprawia, że wszelkie problemy, jak na przykład przeładowany kielich, wyświetlają się na dotykowym wyświetlaczu. Bardzo przydatna jest też funkcja Clean, dzięki której nie trzeba zmagać się z ręcznym czyszczeniem. Wystarczy bowiem wlać do kielicha nieco wody z płynem do mycia naczyń i włączyć wspomnianą funkcję, aby urządzenie się wyczyściło i było gotowe do ponownego użycia. Kolejny dodatkowy przycisk to praca pulsacyjna, umożliwiająca zmielenie chociażby ziaren kawy. Przy zakupie blendera Blendtec Designer 725 w gratisie otrzymuje się praktyczną kostkarkę. 

Materiał partnera