Najczęściej wybierane rasy psów – dla kogo i jakich warunków okażą się odpowiednie?

0
1657
Golden retriever
Golden retriever to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych psich ras | fot.: stock.adobe.com

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic więc dziwnego w tym, że coraz większa liczba osób decyduje się na jego posiadanie. Bardzo wielu ludzi marzy o psie rasowym, chociaż jego zakup często powiązany jest z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych. Jakie są najczęściej wybierane rasy psów i dla kogo będą one dobrym wyborem?

Golden retriever – kto powinien zainteresować się tą rasą?

Golden retriever to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych psich ras. Fakt ten nie powinien budzić wątpliwości, gdyż psy te są uznawane za bardzo przyjazne i łagodne. Z tego też względu polecane są w szczególności rodzinom z małymi dziećmi. Istnieje marginalne ryzyko tego, że rozdrażniony przez dziecko pies stanie się agresywny. Ponadto, psiaki rasy golden retriever są niezwykle pracowite. Stosunkowo łatwo poddają się pod tresurę. Są również cierpliwe i nie brak im uroku osobistego. Nie da się jednak ukryć, że zwierzęta tej rasy nie będą zbyt dobrze strzegły naszego podwórka. Jeżeli więc zależy nam na psie obronnym, golden retriever nie będzie dobrym wyborem. Ze względu na stosunkowo duże rozmiary, zwierzę to najlepiej będzie czuło się w domu z ogrodem.

buldog francuski
Jego stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że buldog francuski dość dobrze będzie czuł się w mieszkaniach usytuowanych w bloku | fot.: stock.adobe.com

Dla kogo buldog francuski?

Kolejną psią rasą, która cieszy się dużym zainteresowaniem jest buldog francuski. Psiaki tej rasy również będą polecane osobom, które posiadają dzieci. Psiaka łatwo jest wytresować, jeżeli tylko jesteśmy systematyczni. Zwierzę jest bardzo przyjazne i empatyczne. Nie lubi tylko, gdy się na niego krzyczy. Może stać się wówczas nieposłuszny, choć nie powinien wykazywać zachowań agresywnych. Jego stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że buldog francuski dość dobrze będzie czuł się w mieszkaniach usytuowanych w bloku. Należy jednak regularnie wyprowadzać go na spacer.

leżący owczarek niemiecki
Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej znanych psich ras jest owczarek niemiecki | fot.: stock.adobe.com

Owczarek niemiecki – doskonały obrońca

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej znanych psich ras jest owczarek niemiecki. To doskonały wybór, jeżeli zależy nam na zakupie psa obronnego. Zwierzak posiada stosunkowo duże rozmiary, dlatego najlepiej będzie czuł się w domu z ogrodem. Raczej nie poleca się go osobom mieszkającym w blokach. Psy te znakomicie poddają się pod tresurę. Mogą one być nawet przewodnikami osób niewidomych. Ponadto, owczarki niemieckie są niezwykle wierne i oddane. Bywają agresywne, ale tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Odpowiednio wytresowane zwierzę będzie znakomitym obrońcą naszego domu oraz ogrodu. Pies ten polecany jest zarówno osobom samotnym jak i rodzinom, które posiadają dzieci.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że istnieje bardzo wiele popularnych psich ras. Nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Z całą jednak pewnością do najbardziej znanych oraz godnych uwagi psich ras zaliczyć należy golden retrievera, owczarka niemieckiego oraz buldoga francuskiego. Psiaki te różnią się nieco rozmiarem jak i charakterem. Każdy z psów będzie jednak doskonałym przyjacielem człowieka, zarówno dorosłego, jak i tego nieco młodszego.

AUN