Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz – co będzie modne w roku 2019?

0
700
trendy wnętrzarskie 2019
Jednym z trendów znajdujących się w czołówkach większości magazynów wnętrzarskich są duże i odważne rośliny | fot.: Fotolia

Wraz z nadejściem nowego roku, przyszły też nowe trendy w urządzaniu wnętrz. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się co będzie modne w 2019 roku oraz jak włączyć te stylizacje do własnego mieszkania.

Duże rośliny

Jednym z trendów znajdujących się w czołówkach większości magazynów wnętrzarskich są duże i odważne rośliny. Dracena, drzewo kauczukowe i jakikolwiek rodzaj palmy przyciągną wzrok i ozdobią każde wnętrze. Jeśli masz duże mieszkanie, możesz je ustawić po każdej ze stron sofy, jeśli mniejsze, możesz wybrać wolny róg pokoju. Im większa roślina, tym lepiej. Kupując rośliny do mieszkania, powinno się uwzględnić nie tylko ich estetykę, lecz także sposób pielęgnacji. Upewnij się więc, iż dany kwiat będzie miał dostęp do odpowiedniej ilości światła słonecznego i optymalnych warunków wilgoci.

Kolorowe sufity

W 2019 roku zaczynamy dostrzegać projektantów oraz zwykłych ludzi wykorzystujących „piątą ścianę”. Sufit był zbyt długo ignorowany. Sufit staje się miejscem do formowania odważnych wzorów, kolorów, tapet i farb.  Wzorzysty lub kolorowy sufit najlepiej sprawdzi się w miejscach bardziej intymnych, na przykład w sypialni czy jadalni. Kolor sufitu może być taki sam jak części. Może zadziałać tu zasada 60:40, czyli sufit malujemy na kolor, który na ścianach znajduje się w przewadze.

Modne wzory w 2019 roku

Lata królowania stylu skandynawskiego powoli mijają, zmieniają się też modne wzory we wnętrzach. Zdecydowanym trendem są duże wzory kwiatowe, zarówno wielobarwne, jak i monochromatyczne. Mogą występować w postaci tapety, obrazów, czy też płytek na ścianach. Modne nadal będą wzory geometryczne, choć projektanci odchodzą powoli od symetrycznych trójkątów i kwadratów – nastała pora na asymetrię.

Przestrzenie wielofunkcyjne

Coraz więcej osób urządza wnętrza zgodnie z zasadą: „im mniej, tym lepiej”. W roku 2019 projektanci przewidują tworzenie coraz większej liczby przestrzeni wielofunkcyjnych. Można skorzystać na przykład z mebli pełniących kilka zadań, sprawdzających się świetnie nie tylko w małych mieszkaniach. Pomyśl o pomieszczeniach, które mogą pełnić więcej niż jedną funkcję. Domowe biuro może przecież służyć za pokój gościnny.

Odważne kolory

W 2019 roku kolory we wnętrzach będą odważniejsze niż kiedykolwiek. Być może to skutek przesycenia oczu kolejnymi kopiami mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim. Pomyśl o granatowym kolorze, głębokiej czerwieni i spalonej pomarańczy, by dodać nieco emocji do swoich wnętrz. Pamiętaj jednak, że inkorporowanie odważnych kolorów do pomieszczeń polega na tworzeniu równowagi. Odważne kolory łączymy więc z bardziej spokojnymi i neutralnymi odcieniami, takimi jak biele i szarości królujące we wnętrzach skandynawskich. Mocne barwy można wprowadzać też w formie dodatków, np. poduszek, dywanu, zasłon, świec i obrazów.

Rok 2019 – zmiany we wnętrzach

Nowy rok przynosi powiew świeżości w projektowaniu wnętrz. Coraz bardziej wyrafinowane zmysły estetyczne wielu ludzi pozwalają na tworzenie wyjątkowych i niebanalnych pomieszczeń. Minimalizm i styl skandynawski ustępują powoli miejsca nowym trendom.


KGR