Ogrodowe rewolucje w stylu Versanis

0
844
Kwietnik w ogrodzie
Różne wzory podpór można ze sobą łączyć i tworzyć kompozycje, naturalne parawany kwiatów czy wręcz cały płot zieleni chroniący przed wścibskimi spojrzeniami. | fot.: versanis.pl

Planujesz założenie ogrodu? Chcesz urozmaicić wygląd już posiadanego? Przestajesz sobie dawać radę z rozrastającymi się we wszystkie strony roślinami i obawiasz się, że obfite pędy kwiatów połamią się i zniszczą? A może Twoje winogrona i pomidory nie chcą się wspinać po drewnianych kijach, na których próbujesz je wiązać? Jest na to sposób, prosty w montażu, a jednocześnie stylowy i wytrzymały!

Podpory do roślin ogrodowych

Wykonane ze stalowego drutu, solidnie zespawane w różnych formacjach podpory ogrodowe są idealnym oparciem dla roślin. Eleganckie, żelazne pergole dostępne są zarówno w wersjach klasycznych i minimalistycznych, jak i w modnych, nietypowych kształtach. Niezależnie od tego, jaki gatunek kwiatu, warzywa czy owocu zostanie posadzony, odpowiednia podpora pomoże mu rosnąć. W ten sposób można kształtować roślinę w fantazyjny kształt, jak i kierować ją w górę, zapewniając lepszy dostęp do promieni słonecznych. W ten sposób gwarantuje się nie tylko piękniejsze widoki w ogrodzie, ale także dorodniejsze kwiaty i owoce. Inwestując w porządne podpory ogrodowe, dba się również o ich bezpieczeństwo. Znika obawa, że jednego dnia roślina się złamie, lub przechyli i zostanie rozdeptana.

Podpory ogrodowe instaluje się w ziemi, wbijając ich ostre końce w podłoże i w ten sposób zapewniając roślinie stabilność. Im głębiej zostaną umieszczone, tym lepiej. Podpory wykonane są z różnych tworzyw, ale to metalowe charakteryzują się najwyższą odpornością na warunki atmosferyczne i zapobiegają zniekształceniom. Nie straszna im ekspozycja na słońce, deszcz czy śnieg, nie ugną się, dumnie prezentując rośliny. Jednocześnie są dodatkową ozdobą ogrodu, stalowe oparcie idealnie komponuje się zarówno z zielenią natury, barwami kwiatów, owoców, jak i z ciepłymi odcieniami jesiennych liści. A po sezonie, kiedy przyjdzie zima, będą wyrastać znad śniegowej pokrywy równie eleganckie i majestatyczne.

Problem z urządzeniem ogrodu?

Ogród już zaplanowany czy dopiero patrzysz na wyznaczony nań fragment działki i rozważasz różne możliwości? Warto rozważyć nie tylko to, jakie rośliny ustawić obok siebie, ale także jak zapewnić im jak najlepsze warunki do wzrostu. Zaplanować system podlewania, zainwestować w konewkę i narzędzia do ogrodnictwa. Nigdy nie jest też za wcześnie na inwestycję w podpory dla roślin, które bardzo szybko się rozrastają. Bez podpory, tłocząc się przy ziemi, ograniczają swoim liściom dostęp do promieni słonecznych, marnieją i mogą zostać podeptane.

Nieważne, czy planuje się dziki, tajemniczy ogród, czy prywatny skrawek raju z idealnie przystrzyżonym każdym krzaczkiem… Nieważne, co zostanie posadzone, w ofercie sklepu Versanis znajdą się idealne podpory. Od tych pojedynczych, subtelnych i bardzo eleganckich, po złożone, tworzące stożki, drabiny czy nawet bramy. Różne wzory podpór można ze sobą łączyć i tworzyć kompozycje, naturalne parawany kwiatów czy wręcz cały płot zieleni chroniący przed wścibskimi spojrzeniami. Takie podpory pomagają przeistoczyć ogród w niepowtarzalne miejsce. Kto powiedział, że podpora musi być tylko nudnym oparciem dla roślin?


Materiał partnera zewnętrznego