Ogrzewacz gazowy – zadbaj o wyjątkowy nastrój!

0
1022
Ogrzewacz gazowy
Gdy przebywamy na tarasie, w ogrodzie czy restauracyjnym patio, ogrzewacz gazowy może zapewnić nam nie tylko ciepło.

Gdy przebywamy na tarasie, w ogrodzie czy restauracyjnym patio, ogrzewacz gazowy może zapewnić nam nie tylko ciepło. Widok tańczącego ognia tworzy także niepowtarzalną atmosferę po zachodzie słońca. Współczesne ogrzewacze ponadto wyglądają świetnie, wprowadzając do wnętrza nowoczesny design.

Jak działa ogrzewacz gazowy?

Ogrzewacze gazowe zasilane są gazem z butli zamkniętej w dolnej części obudowy urządzenia. Jego górna część natomiast składa się z paleniska otoczonego szybami, dzięki czemu możemy obserwować ogień z każdej strony. Obudowa odporna jest na bardzo wysokie temperatury, które sięgać mogą nawet 800 °C.

Moc urządzenia można regulować w zależności od potrzeb, a ciepło rozchodzi się na wszystkie strony. Ogrzewacz może przeciętnie pracować na jednej butli do 24 godzin, przez co nie będziemy musieli wymieniać jej często. Jego zaletą jest to, że nie potrzebuje dostępu do prądu, zatem ustawimy go w dowolnym miejscu tarasu czy ogrodu.

Niektóre modele można wygodnie sterować za pomocą pilota. Pozwalają one na zaplanowanie włączenia urządzenia na konkretny dzień czy godzinę. Ogrzewacze wyposażone są także w zawory antyprzechyłowe automatycznie odcinające dopływ gazu, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Ponadto drzwiczki obudowy mają zamki zabezpieczające, uniemożliwiające dostęp do wnętrza osobom postronnym.

Jak wykorzystać ogrzewacz?

Ogrzewacz gazowy jest niezwykle użyteczny na eleganckim tarasie hotelowym lub w ogródku restauracyjnym. Nie tylko umila gościom pobyt w patio czy ogrodzie, ale zapewnia im też przyjemne ciepło. Niektóre ogrzewacze wyposażone są w kółka, co pozwala łatwo je przemieszczać w zależności od potrzeb lub chować na noc w budynku.

Urządzenie możemy także wykorzystać na własnym tarasie lub w ogrodzie, gdzie stworzy wyjątkową atmosferę, umilając wieczory z rodziną czy znajomymi. Dzięki ogrzewaczowi będzie ciepło i przytulnie. A uczucie, gdy siedzimy z lampką wina, patrząc na ogień – bezcenne.