Piękno ukryte pośród budynków: uliczki i zaułki

1
1793
Wiele z europejskich miast słynie ze swoich nastrojowych i klimatycznych uliczek | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Choć słowo „ulica” kojarzy nam się z czymś zupełnie powszednim, będącym częścią codziennej rutyny związanej z przemierzaniem miasta w drodze do pracy lub na zakupy, to jednak wystarczy zwolnić nieco kroku, aby w każdym zaułku dostrzec coś wyjątkowego. Na chwilę przystając być może zauważycie dyskretne piękno wąskich przejść pomiędzy zabytkowymi kamienicami oraz starych, brukowanych dróżek. Czy tego rodzaju motywy sprawdzą się jako fototapeta? „Uliczka to świetny, a zarazem niezwykle inspirujący temat dekoracyjny” – zapewnia zaproszony przez nas do rozmowy ekspert od aranżacji ze strony Redro.pl. Jeżeli macie co do tego jakieś wątpliwości, rozmowa którą z nim przeprowadziliśmy na pewno je rozwieje!

Śródziemnomorska fototapeta – włoska uliczka w letnim słońcu

Wiele z europejskich miast słynie ze swoich nastrojowych i klimatycznych uliczek. Na tym polu zdecydowanie wyróżniają się wąskie zaułki zabytkowych miejscowości położonych w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Choć oczywiście nie można odmówić piękna uliczkom portów Hiszpanii, Francji, czy Grecji, to jednak wiele osób zgodnie przyznaje, iż najpiękniejsze są te, które odnajdziemy na Półwyspie Apenińskim. O wypowiedź na temat zalet fototapet wykorzystujących zdjęcia włoskich zaułków poprosiliśmy naszego eksperta.

– Tego rodzaju dekoracje mogą być interesującym wyborem do mieszkania przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, uliczki jakie zobaczyć możemy we włoskich nadmorskich miasteczkach są niezwykle malownicze, a dla wielu osób stanowią widok przywołujący pozytywne wspomnienia z odbytych podróży lub relaksujących wakacji. Przeniesienie więc takiego krajobrazu do naszego mieszkania automatycznie korzystnie wpłynie na nasz nastrój. Będziemy czuli się bardziej odprężeni i zrelaksowani. Po drugie, warto zwrócić uwagę na estetyczne korzyści, jakie oferują nam fototapety z włoskimi uliczkami. Większość tego typu wzorów jest pogoda i utrzymana w ciepłych barwach. Nie ma w końcu drugiego takiego widoku, jak włoskie niebo! Kiedy potrzebujemy dekoracji barwnej, która pomoże nam ożywić konkretne wnętrze, warto sięgnąć po fototapety przedstawiające przykładowo kolorową, czy wręcz pstrokatą uliczkę targową. Jeśli jednak szukamy czegoś spokojniejszego, przykładowo do tradycyjnego salonu, to doskonałym wyborem będzie zdjęcie wykonane w zabytkowej części miasta.

Delikatność przeniesiona na fototapety: uliczki romantyczne

https://redro.pl/fototapety/

Dla wielu par nieodłączny element udanej randki stanowi spacer. Choć oczywiście preferencje co do konkretnego miejsca takiej romantycznej przechadzki mogą być bardzo różne, to jednak jednym z najpopularniejszych wyborów pozostają nastrojowe, kameralne uliczki. Niemal w każdym z miast odnajdziemy takie zaułki. Zwykle łączy je kilka wspólnych cech: są ciche, spokojne, często pełne ławeczek, latarni oraz urokliwych kawiarni lub cukierni. Wszystkie te elementy czynią z nich idealny temat na fototapety. Gdzie jednak wykorzystać tego rodzaju dekoracje? Na to pytanie również ma odpowiedź zaproszony przez nas ekspert.

– Choć romantyczne fototapety możemy na dobrą sprawę umieścić niemal w każdym wnętrzu, to jednak najlepsze efekty uzyskamy w dwóch rodzajach pomieszczeń: salonach oraz sypialniach. W pierwszym przypadku mamy możliwość udekorowania naszego „serca domu” tak, aby całe wnętrze nabrało bardzo delikatnego i subtelnego nastroju. Taki zabieg polecałbym szczególnie młodym małżeństwom, których mieszkanie nie posiada zbyt dużego metrażu, a sam salon również jest niewielki. Jeżeli chodzi natomiast o sypialnie, to mamy znacznie większą swobodę. Niemal każda z nich jest dobrym miejscem do umieszczenia wzoru z romantycznymi uliczkami. Do sypialni warto między innymi rozważyć nastrojowe fototapety czarno-białe. Oczywiście inne wzory również nadadzą naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Najlepiej samemu przekonać się o ich możliwościach. Gwarantuję, że sypialnia udekorowana fototapetą przedstawiającą uliczki Paryża lub Rzymu nawet po ciężkim i męczącym dniu wprawi nas w romantyczny nastrój!

Zielona fototapeta – uliczka pełna roślin

 

https://redro.pl/fototapety/tematy/architektura/ulice/

Dekoracje wykorzystujące motywy miejskie bywają niekiedy postrzegane jako zbyt szare lub nieciekawe. Jest to bardzo pochopny i krzywdzący pogląd. Niektóre z uliczek potrafią zaskoczyć naprawdę bujną zielenią. Jest to głównie zasługa przydomowych ogródków, roślin trzymanych na parapetach, tarasach i balkonach oraz pnącego się po ścianach budynków bluszczu. Jak więc wykorzystać fototapety, które łączą akcenty miejskie z pięknem przyrody?

– Zadanie to jest dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Tego rodzaju wzory łączą bowiem zalety obu wspomnianych rodzajów dekoracji. Śmiało możemy sięgnąć po takie fototapety niezależnie od tego, czy na ściany naszego mieszkania pasują kadry pełne zieleni, czy też raczej zdjęcia koncentrujące się na pięknie architektury. W obu przypadkach na pewno nie będziemy rozczarowani.


Materiał partnera zewnętrznego