Przydatne funkcje w piekarniku – na co warto zwrócić uwagę?

0
971
piekarnik wypieki
Idealny piekarnik z opcją do zabudowy, doskonale sprawdzi się w kuchni nie tylko jako urządzenie, ale też jako element wyposażenia doskonale komponujący się z zabudową kuchenną i ich charakterem | fot.: materiał partnera

Urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Nie zapomnij o sercu domu, czyli o kuchni, jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym toczy się życie, każdego dnia przygotowywane są pyszne posiłki, które zachwycają całą rodzinę. Aby miejsce do kotowania było funkcjonalne, a zarazem ergonomiczne, warto wybrać dobrej jakości piekarnik Solgaz i cieszyć się możliwościami i jakością wykonania. Piekarnik elektryczny oraz piekarnik gazowy wyposażony w dodatkowe funkcje będzie służył przez wiele lat bez konieczności wymiany. 

  • Piekarnik elektryczny – piekarniki do zabudowy
  • Czyszczenie piekarnika – funkcje, które ułatwią nam życie
  • Automatyczne tryby ułatwią gotowanie

Piekarnik elektryczny – piekarniki do zabudowy

Idealny piekarnik z opcją do zabudowy, doskonale sprawdzi się w kuchni nie tylko jako urządzenie, ale też jako element wyposażenia doskonale komponujący się z zabudową kuchenną i ich charakterem. Nieważne, jaki styl kuchni wybierzesz, romantyczna nieco w prowansalskim stylu, ultranowoczesna czy całkowicie biała z drewnianymi blatami, piekarnik pod zabudowę w każdej wersji będzie pięknie wyglądać, tworząc spójną całość. 

Dostępne na stronie piekarniki w standardowych wymiarach, bez problemu będą pasować do szafek kuchennych o szerokości 60 cm. Wnętrza piekarnika zostały zaprojektowane tak, aby spełniać oczekiwania użytkowników i być w pełni funkcjonalne w zależności od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Piekarnik o mniejszej pojemności doskonale sprawdzi się w domostwach, które zamieszkuje jedna lub dwie osoby, natomiast większa ilość litrów wnętrza urządzenia, będzie idealna w mieszkaniach rodzin wielodzietnych, gdzie przyrządza się potrawy w większych ilościach. 

Czyszczenie piekarnika – funkcje, które ułatwią nam życie

Piekarnik elektryczny parowy pozwala na przygotowywanie potraw stosując aktywną parę. Dzięki temu wykorzystując ten rodzaj piekarnika, potrawy będą wyjątkowo soczyste i smaczne, jednocześnie zachowując wszelkie wartości odżywcze iw witaminy. Piekarniki parowe doskonale sprawdzają się również podczas czyszczenia zabrudzonego i niekiedy poprzypalanego piekarnika. Osady z wytopionego tłuszczu, resztki jedzenia za pomocą pary zostaną rozpuszczone w zaledwie 30 minut, co spowoduje, że urządzenie wystarczy przetrzeć szmatką, aby wróciło do poprzedniego czystego wyglądu i można było przyrządzać kolejne dania bez konieczności używania silnych i żrących chemicznie środków czystości. 

Dużą popularnością cieszą się piekarniki pod zabudowę wyposażone w funkcje mikrofali. Ten zabieg pozwala zaoszczędzić miejsce na kuchennym blacie lub nie generuje konieczności wydzielenia dodatkowej szafki do zabudowy mikrofalówki. W takim przypadku, jeżeli nie mamy czasu na gotowanie i potrzebujemy szybkiego podgrzania, piekarniki elektryczne z wbudowaną funkcją szybkiego podgrzewania, wyposażone w automatyczne otwieranie drzwi, doskonale sprawdzą się w każdej kuchni. 

Automatyczne tryby ułatwią gotowanie

Piekarniki elektryczne nowej generacji posiadają wiele funkcji, które ułatwiają gotowanie, bez konieczności śledzenia przepisów kulinarnych. Dostępne programy automatyczne to blisko 80 różnych opcji urządzenia, które dopasowują funkcje pieczenia, czas, temperaturę oraz rodzaju grzania, odpowiednio do przyrządzanej potrawy. Jedyne co trzeba zrobić to spośród wyświetlanej listy wybrać produkt, który chcemy upiec. 

Ważną funkcją, szczególnie w domu, w którym wychowują się dzieci, jest blokada rodzicielska, poprzez którą piekarnik automatycznie załącza tryb pauzy po otwarciu drzwiczek, a nowoczesna technologia zapobiega ich nagrzewaniu się, uniemożliwiając oparzenie. 

Materiał partnera