Przygotuj dom na Wielkanoc

0
975
wiosna aranżacja z tulipanów
Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, kwiatami i wieloma pięknymi kolorami. Te elementy wystarczą, żeby w każdym domu zagościł niepowtarzalny klimat idealnie nawiązujący do obecnej pory roku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Już od kilku dni towarzyszą nam pierwsze wiosenne promienie słońca. To pierwszy sygnał do tego, żeby zadbać o swój dom. Wiele osób decyduje się na wiosenne sprzątanie, porządki w dokumentach lub szafach z ubraniami. Inni natomiast powoli przygotowują się na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Na przygotowywanie popularnych wielkanocnych dań jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Jest to natomiast idealny moment na zmianę domowych dekoracji. Od teraz w całym domu królować będą radosne wiosenne kolory.

Jak stworzyć wiosenny klimat w domu?

Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, kwiatami i wieloma pięknymi kolorami. Te elementy wystarczą, żeby w każdym domu zagościł niepowtarzalny klimat idealnie nawiązujący do obecnej pory roku. Z pewnością na strychu lub w piwnicy znajdziemy zeszłoroczne ozdoby, które wystarczy jedynie odświeżyć lub uzupełnić o brakujące elementy. To, co może nadać niepowtarzalnego charakteru naszemu wnętrzu to między innymi:

  • kolorowe świeczniki,
  • świeże kwiaty,
  • serwetki,
  • tekstylia, jak np. obrusy czy poszewki na poduszki,
  • stroiki wielkanocne,
  • ceramiczne lub drewniane figurki.

Wielkanocne dekoracje DIY

Teraz, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, wciąż szukamy nowych sposobów na rodzinne aktywności i wspólną rozrywkę. Jednym z takich zadań, do których warto zaangażować wszystkich domowników jest własnoręczne tworzenie wiosennych dekoracji, które będą zdobiły nasz dom przez kolejnych kilka miesięcy.

Z wykorzystaniem jedynie kilku akcesoriów, które zwykle znajdziemy w domu, możemy stworzyć piękne stroiki wielkanocne, dekoracyjne kosze, artystyczne świeczniki oraz bukiety z kolorowych kwiatów. Wystarczy tylko sięgnąć po kolorowe gazety i niepotrzebne papiery, folię aluminiową, farby do szkła lub drewna, patyczki do szaszłyków, szklane pojemniczki, słoiki czy kolorowy piasek. Teraz czas obudzić swoją kreatywność i rozpocząć prace nad najbardziej wyjątkowymi wielkanocnymi dekoracjami.

Dodatkowe inspiracje znajdziesz na stronie https://www.kaufland.pl.


Materiał partnera zewnętrznego