Puk, puk. Kto tam? Drzwi zewnętrzne

0
641
Drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne powinny być solidne i wytrzymałe, muszą albowiem chronić nas przed obcym oraz nieprzyjaznymi czynnikami atmosferycznymi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu lub mieszkania? Decyzji tego typu nie powinieneś podejmować pochopnie. Wbrew pozorom drzwi zewnętrzne różnią się wieloma parametrami, inne dobrze sprawdzą się w mieszkaniu, a inne w domu. Od czego to zależy i jakie są parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi zewnętrznych? Na te i inne pytania staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule – zapoznaj się z nim już teraz, a być może wszystkie Twoje wątpliwości rozwieją się w mgnieniu oka.

Drzwi zewnętrzne – podstawowe funkcje

Drzwi zewnętrzne w domu i mieszkaniu pełnią kilka funkcji. Najważniejsza z nich to funkcja ochronna. Drzwi zewnętrzne są pierwszą barierą między tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz. Środek mieszkania często utożsamiamy z bezpieczeństwem, rodzinną sielanką. Nasze mieszkanie to nasza twierdza, w której odcinamy się od świata zewnętrznego – nie tylko codziennych problemów, pracy, ale również bardziej dosłownie: zagrożeń, które czyhają na zewnątrz. Drzwi zewnętrzne powinny być solidne i wytrzymałe, muszą albowiem chronić nas przed obcymi (niepożądanymi gośćmi, włamywaczami, złodziejami) oraz nieprzyjaznymi czynnikami atmosferycznymi (nadmierne zimno lub gorąco, zła pogoda, śnieg, deszcz, wiatr itd.).

Cechy drzwi zewnętrznych, o których warto pamiętać

Jak już wspomnieliśmy, drzwi zewnętrzne muszą być solidne i wytrzymałe, by powstrzymać ewentualne próby włamania czy wtargnięcia. Dobrze, gdy będą również dźwiękoszczelne i będą posiadały wysoki współczynnik nieprzenikalności temperatur. Dzięki temu nie będziemy się musieli martwić hałasami, które być może docierają do nas z hałaśliwej ulicy albo klatki schodowej. Dźwiękoszczelność i odporność na temperatury działają w dwie strony – dzięki właściwym drzwiom zewnętrznym nie będziemy musieli się również martwić, że gdy głośniej puścimy muzykę, to sąsiadka wezwie policję. Drzwi zewnętrze w zimie chronią nas przed niską temperaturą, która panuje na otwartej przestrzeni, a również nie pozwalają „uciec” ze środka ciepłu.

Drzwi zewnętrzne – nie zapominajmy o wyglądzie

Powyższe akapity powinny podpowiedzieć Wam, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. W pogoni za funkcjonalnością nie zapominajmy o walorach estetycznych. Drzwi zewnętrzne to najczęściej pierwszy element naszego mieszkania, który widzą odwiedzający nas goście. Zadbajmy o to, by były wizualnie dopasowane do stylu, w którym utrzymana jest reszta naszego mieszkania. W dzisiejszych czasach producenci drzwi proponują najróżniejsze rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, przeszklone itp. – przy odrobinie cierpliwości na pewno uda Wam się znaleźć najbardziej odpowiednie!


Materiał partnera zewnętrznego