Różne krzesła przy jednym stole – jak łączyć odmienne style?

0
1239
krzesła
Sposobów tworzenia ciekawych kompozycji jadalnianych, w których wyposażenie opiera się na różnych modelach krzeseł, jest bardzo dużo | fot.: materiał partnera

Trendy bazujące na łączeniu różnych, często bardzo odmiennych stylów, nie są dziś żadnym zaskoczeniem. Aranżacje domowych wnętrz, coraz częściej zdumiewają odważnymi połączeniami. Jedną z topowych koncepcji na urządzanie nowoczesnej jadalni, jest wykorzystanie rozmaitych modeli krzeseł. Pomysł wydaje się bardzo prosty w realizacji, jednak nic bardziej mylnego. Aby efekt był spójny, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych detali. Poniżej przedstawiliśmy konkretne, efektowne sposoby na stylowe kompozycje jadalniane. Zachęcamy do ich poznania!

Monochromatyczny urok

Sposobów tworzenia ciekawych kompozycji jadalnianych, w których wyposażenie opiera się na różnych modelach krzeseł, jest bardzo dużo. Pierwszy, który chcemy przedstawić, jest bardzo prosty do wykonania. Możesz w nim wykorzystać modele z najróżniejszych dekorów, od industrializmu, przez styl skandynawski, na vinted kończąc. Cechą wspólną, która zapewni spójny efekt końcowy, jest w tym przypadku kolor. Wybierając konkretne meble, kieruj się odcieniem, który dominuje w ich designie. Jeśli chcesz postawić na aranżację bazującą na szarości, to sięgaj po siedziska, w których występuje biel, czerń oraz wszelkie walory pochodne. Wypróbuj krzesła skandynawskie – YourHomeStory, których tkaniny obiciowe zaskakują różnorodnością struktur i faktur. Dzięki miękkiej tkaninie obiciowej będą stanowić nie tylko interesujący dodatek, ale także wygodne dopełnienie całego zestawienia.

Zabawa kolorami

Ciekawym pomysłem jest też postawienie na kompozycję, w której występuje tylko jeden model, jednak w różnych barwach. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w tym celu krzesła nowoczesne. Bogactwo innowacyjnych form i kształtów jest gwarancją, że z pewnością uda Ci się znaleźć model ciekawy wizualnie, ale jednocześnie bardzo wygodny. W tym przypadku wystarczy wybrać określone siedzisko, które występuje w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych.

Totalny miszmasz

Ostatnia propozycja jest nieco awangardowa. W tym przypadku możemy jednak liczyć na efekt, który wychodzi poza wszelkie schematy! Jeśli chcesz połączyć klasykę z nowoczesnością, to sięgnij po najbardziej skrajne, na pozór niepasujące do siebie modele. Zestawiając siedziska typu skandynawskiego i vintage, z krzesłami skórzanymi, zaprowadzisz w swej jadalni istną rewolucję dekoratorską. Aranżacja tego typu wymaga nieco odwagi. Pomysł polecamy szczególnie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Miszmasz krzeseł otaczających stół doskonale skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia o innowacyjnej formie.

różne krzesła
Stół z różnymi krzesłami od YourHomeStory | fot.: materiał partnera

Wygląd to nie wszystko

Bez względu na to, który z pomysłów na sprytne połączenie stołu z krzesłami przypadł Ci do gustu, pamiętaj: wygląd to nie wszystko! Poszukując wymarzonych krzeseł do swojej aranżacji, sięgaj po modele charakteryzujące się zarówno ciekawym designem, jak i wysokim poziomem komfortu. YourHomeStory.com.pl oferuje szeroki wybór wysokiej klasy mebli jadalnianych. Asortyment zaskakuje bogactwem kolorów oraz motywów dekoratorskich. We wspomnianym sklepie internetowym z pewnością znajdziesz wyjątkowe modele, które wykorzystasz z powodzeniem w zaplanowanej aranżacji.

Materiał partnera