Sposób na modne i nowoczesne wnętrze

0
533
tulipany w wazonie na stole
Dom powinien odzwierciedlać gust domowników i symbolizować ciepło i miłość | fot.: stock.adobe.com

Co roku panujące trendy przynoszą coś innego. Dodatki do  wnętrz cały czas ulegają zmianom. Nic dziwnego. Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które sprawiają, że pomieszczenie staje się cieplejsze i nowocześniejsze. Takim dodatkiem są wazony na kwiaty, kolorowe zasłony czy obrazy zdobiące ściany.

Ekologicznie i blisko przyrody

Zieleń i natura to jeden z przewodnich trendów tego i przyszłego roku. W domach umieszczane są doniczkowe rośliny zielone, a wazony na kwiaty zdobią każdy stół i parapet. Styl ten przeniósł się także do restauracji, i na organizowane tam przyjęcia weselne. Wesela w stylu rustykalnym nikogo już nie dziwią. Panna Młoda z wiankiem na głowie, stoły przybrane w zieleń i meble wykonane z prawdziwego, mocnego drewna. Zieleń dominuje również w restauracjach i kawiarniach. Klienci czują się przyjemnie otoczeni wazonami na kwiaty, które postawione są na drewnianych podkładkach. Co więcej, szkło nigdy nie było bardziej w modzie. Nadaje pomieszczeniu klasy i elegancji. W końcu to materiał znany od lat, a tak bardzo niedoceniany. Meble z kolei to kwintesencja stylu art deco z lat dwudziestych. Stosowane są one w publicznej przestrzeni, jak i w domowym zaciszu. Meble są delikatnie wykończone, nie mają prostokątnego kształtu. Częściej spotyka się okrągłe stoliki kawowe i kuchenne wyspy o wydłużonych, obłych kształtach. W sklepach można zauważyć popularność okrągłych żyrandoli i cylindrycznych wazonów na kwiaty. Te wykonane z grubego szkła podkreślają jedynie styl całego pomieszczenia.

Wzorzyste wnętrza i różnorodne dodatki

Wazony na kwiaty i zieleń to nie wszystko. Trendy w 2020 roku odchodzą od minimalistycznych pomieszczeń na rzecz uspokajających kolorów. W roku 2019 dominował styl skandynawski i minimalistyczny. W tym i przyszłym zaś popularne będą kolory kojarzące się z ziemią i przyrodą. Będą to ciepłe beże, zielenie i brązy. Nie zabraknie również wzorów. Najpopularniejsze będą pościele w roślinne wzory, plakaty z roślinami, kwiatami lub bukietami. Zieleń pasuje do złota, dlatego plakaty warto oprawić w złote ramki. Pomieszczenie w tak ozdobione ściany od razu staje się przytulniejsze. Przyjęcia utrzymane w złoto-zielonej kolorystyce na zdjęciach prezentują się nadzwyczaj dobrze.  Wazony na kwiaty powinny być wszędzie. Warto w nich umieścić ulubione kwiaty domowników. Dzięki nim staje się  on bezpiecznym i swojskim miejsce. W restauracjach i kawiarniach kwiaty powinny być dopasowane do wystroju wnętrza, charakteru miejsca i pory roku. W przytulnych kawiarniach świetnie sprawdzą się żółte żonkile, a w eleganckich restauracjach czerwone róże. Zimą można się posiłkować sztucznymi kwiatami. Co więcej, popularne  są wiklinowe fotele, elementy wykonane z ratanu i drewna. Ten czas to stanowczy koniec z jednolitymi ścianami. Obecnie niezwykle modne są tapety w różnorodne stonowane wzory. Wszystko, co związane jest z roślinnością, naturą i ekologicznymi materiałami znajdzie swoich zwolenników.

Pamiętaj o detalach

Dom powinien odzwierciedlać gust domowników i symbolizować ciepło i miłość. Wnętrza w restauracjach zaś powinny być przytulne, nastawiać Klientów optymistyczne i pozwalać na rozmowy w miłym towarzystwie i otoczeniu. Nie ma co ukrywać, ale większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego ładne wnętrze to klucz do sukcesu w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Wazony na kwiaty, złote oprawy i doniczkowe rośliny to nie wszystko. Detale to również aksamitne poduszki zdobiące kanapy w domu i kawiarni. Kanapa ustawiona obok okna, na którym stoją wazony na kwiaty to piękna kompozycja. Wazony zawsze można wykorzystać bardziej kreatywnie. Warto w nich umieścić sztuczne kwiaty lub świece. Mogą one pełnić funkcję niekonwencjonalnych świeczników. Nadadzą wnętrzu eterycznego charakteru. W zależności od kształtu akcesoriów, na ich aranżację można mieć mnóstwo pomysłów. Przykładowo można napełnić je wodą i do środka włożyć sztuczne kwiaty lub wsypać jasne kamyki, z których wyłaniają się zielone rośliny. Klienci i zaproszeni goście na pewno docenią te detale nawiązujące swym charakterem do otaczającej nas natury.


Materiał partnera zewnętrznego