Tapety z roślinami – idealny sposób na wykończenie ścian

0
1873
tapeta z motywem roślinnym
Kwiaty i inne rośliny to motyw uniwersalny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i stylu aranżacyjnym | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Motywy florystyczne pojawiają się na coraz większej ilości elementów wyposażenia wnętrz. Obecnie krzykiem mody są tapety z roślinami, które używane są w kuchniach, salonach, pokojach dziennych i dziecięcych, a nawet biurach.

  1. Tapety z kwiatami do każdego pomieszczenia
  2. Jak wykorzystać kwiaty na tapetach?
  3. Jak wybrać idealne tapety w kwiaty?

Tapety z kwiatami czy innymi motywami roślinnymi są nieśmiertelne. Były modne kilkadziesiąt lat temu, są modne teraz i będą modne jeszcze przez wiele lat. Przez lata przeszły ogromną metamorfozę, dzięki której obecnie można wybierać spośród szerokiego asortymentu tapet w kwiaty.

Tapety z kwiatami do każdego pomieszczenia

Kwiaty i inne rośliny to motyw uniwersalny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i stylu aranżacyjnym. Tapety z kwiatami kojarzą się głównie z kolorowymi materiałami wykończeniowymi, które nadają się jedynie do wnętrz vintage lub rustykalnych, odwołujących się do elementów aranżacyjnych sprzed lat, stosowanych głównie na wsiach. Nic bardziej mylnego – kwiaty na tapetach pasują również do wnętrz nowoczesnych, w których wykorzystano współczesne techniki wykończenia. Klasyczne i ekstrawaganckie motywy kwiatowe i roślinne na tapetach Bimago dobrze pasują więc zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim, czy romantycznym, jak i do wnętrz loftowych, utrzymanych w surowym minimalizmie.

Tapety w kwiaty są na tyle uniwersalne, a jednocześnie unikalne, że można ich użyć w każdym pomieszczeniu. Ze względu na swój dekoracyjny charakter, najczęściej wykorzystywane są w salonach i przedpokojach, jednak idealnie pasują również do pokoju dziecięcego lub sypialni. Używa się ich także w kuchniach, a nawet łazienkach – w tym wypadku jednak zalecany jest wybór tapet przeznaczonych specjalnie do tych pomieszczeń, które charakteryzują się zwiększoną odpornością na wilgoć i działanie zmiennych temperatur.

Jak wykorzystać kwiaty na tapetach?

W zależności od wybranego wzoru, kwiaty na tapetach mogą wnosić do wnętrz powiew świeżości i natury, lub podkreślać nowoczesność wnętrza. Wykorzystane w niekonwencjonalny sposób, przełamują surowy wystrój, czyniąc go nieco przyjaźniejszym i cieplejszym, nie rezygnując jednocześnie z cech charakterystycznych wybranego stylu aranżacyjnego.

Jak zatem wykorzystać tapety w kwiaty? Klasycznym przykładem jest wykończenie całej ściany taką tapetą. Można wybrać wzór w niewielkie kwiatki lub tapetę 3D, a nawet fototapetę z jednym, dużym elementem, który przyciągnie wzrok i będzie stanowił element charakterystyczny całego wnętrza. Tapety z roślinami sprawdzają się również jako niewielki dodatek, przełamujący monotonię, lub wręcz przeciwnie – wprowadzający do wnętrza ład i harmonię. W tym wypadku tapeta zajmuje jedynie część ściany i łączy się w spójną całość z innymi technikami wykończenia ścian.

Jak wybrać idealne tapety w kwiaty?

Chcąc wykorzystać tapety w kwiaty w swoim wnętrzu, uwagę warto zwrócić głównie na kolorystykę. Nawet w przypadku, w którym tapeta ma się wyróżniać, nie może ona odbiegać od przyjętej konwencji kolorystycznej. Ważna jest także wielkość kwiatów na tapecie – w niektórych pomieszczeniach sprawdzają się tapety z niewielkimi kwiatami, w innych duże, wyraziste wzory. Nie można zapomnieć również o rodzaju samej tapety. Obecnie największą popularnością cieszą się winylowe tapety w kwiaty, a także modele flizelinowe i strukturalne. Tapety z kwiatami powinny być wykonane z solidnych, odpornych na zmywanie materiałów, a sam druk nie może blaknąć z upływem czasu.


Materiał partnera zewnętrznego