Zlewozmywaki ceramiczne – czy warto się na nie zdecydować?

0
729
zlewozmywak ceramiczny
Zlewozmywaki ceramiczne posiadają specjalną powłokę, dzięki czemu ogranicza to przywieranie brudu oraz innych substancji, dzięki czemu nie potrzeba stosować żadnych zabiegów konserwacyjnych | fot.: materiał partnera

Zlew ceramiczny do dziś był kojarzony z wyposażeniem łazienki, obecnie zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, skoro zlewozmywaki ceramiczne, to połączenie funkcjonalności, wytrzymałości oraz klasyki. Z jakiego powodu warto wybrać zlew ceramiczny? Czym kierować się wybierając zlewozmywak do kuchni ceramiczny?

Na co zwrócić uwagę zanim kupimy zlewozmywak ceramiczny?

Kupując zlew musimy dobrze przemyśleć sprawę. Rynek oferuje nam wiele bardzo różnych rodzajów zlewozmywaków, lecz nie wszystkie nadają się do każdego rodzaju domu czy mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę kupując zlew kuchenny ceramiczny? Jaki rodzaj zlewu wybrać?

Na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie o to, jak często korzystamy z kuchni, jak dużo gotujemy, czy też w domu jesteśmy raczej gościem czy spędzamy w nim sporo czasu? Zadaniem zlewu w kuchni nie jest tylko ładny wygląd, ale powinien także długo i dobrze nam służyć. Z tego powodu zlew powinien być przede wszystkim funkcjonalny, łatwy w utrzymaniu i solidnie wykonany. Jeśli nasza kuchnia jest mała i mieszkamy w pojedynkę lub we dwójkę, powinien wystarczyć nam zlew jednokomorowy. Jeśli jednak nie posiadamy zmywarki, a mamy dużą rodzinę, powinniśmy wybrać zlewozmywak dwukomorowy, który będzie najlepszym rozwiązaniem. To jakiej głębokości będzie zlew, jest naszym wyborem, dlatego zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny model powinniśmy to przemyśleć. Standardowa głębokość zlewozmywaka to 14 cm, choć w sytuacji kiedy dużo zmywamy warto przemyśleć trochę głębszy zlewozmywak np. 16 lub 20 cm. Grubość zlewu także ma znaczenie. Cienkie zlewozmywaki bardzo szybko się odkształcają i szybko mogą się kruszyć przez uderzenie ciężkim garnkiem. Na rynku do wyboru mamy wiele różnych zlewozmywaków, które są wykonane z różnych materiałów: metalowe, granitowe, ceramiczne. Wybór należy do nas.

Dlaczego warto wybrać zlew kuchenny ceramiczny?

Zlew ceramiczny jest wykonany z kamionki szlachetnej, którą po uformowaniu wypala się w temperaturze 1500 stopni. Poprzez materiał oraz sposób wykonania taki zlew ceramiczny uznawany jest za lidera, jeśli chodzi o funkcjonalność, trwałość i higieniczność. Dlaczego warto jest mieć zlewozmywak ceramiczny w kuchni? Taki typ zlewów jest wybierany coraz częściej, nic dziwnego, ponieważ zlewozmywaki ceramiczne mają mnóstwo zalet. Temperatura w jakiej wykonane są zlewozmywaki ceramiczne wpływa na to, że są one odporne na bardzo niskie i na bardzo wysokie temperatury. Gorący olej czy wrzątek nie są w stanie go zniszczyć. Tak samo ostre przedmioty czy ciężkie garnki.

zlewozmywak ceramiczny
Zlew ceramiczny jest wykonany z kamionki szlachetnej | fot.: materiał partnera

Jeśli jest Ci potrzebny zlew ceramiczny do kuchni, odwiedź tę stronę i znajdź coś idealnie pasującego do Twojej kuchni: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-ceramiczne/.

Zlewozmywak do kuchni ceramiczny jest praktycznie niezniszczalny. Ostre noże, sztućce nie naruszą jego powierzchni, a gdy przez przypadek upadnie nam ciężki garnek, struktura zlewu nie ulegnie zniszczeniu. Wielu producentów tych zlewów daje nawet kilkunastoletnią gwarancję na te produkty. Funkcjonalność i wytrzymałość nie są jedynymi zaletami zlewozmywaków ceramicznych. Rzeczą, która przede wszystkim je wyróżnia na tle innych, podobnych produktów, jest łatwość w utrzymaniu czystości. Na powierzchni zlewu nie osadza się kamień ani rdza. Zlewozmywaki ceramiczne posiadają specjalną powłokę, dzięki czemu ogranicza to przywieranie brudu oraz innych substancji, dzięki czemu nie potrzeba stosować żadnych zabiegów konserwacyjnych. W związku z tym taki zlew można z powodzeniem czyścić mleczkiem czy innymi substancjami, co nie wpłynie negatywnie na jego stan. Dodatkowo zlew kuchenny ceramiczny jest bardzo estetyczny wizualnie. Świetnie pasuje do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Bardzo dobrze prezentuje się w neofolkowych oraz prowansalskich kuchniach. Gryzie się trochę z industrialnymi pomieszczeniami. Jednym z najpopularniejszych jest zlewozmywak ceramiczny Blanco, który jest subtelny i delikatny.

Materiał partnera