Biustonosze push-up – co musisz o nich wiedzieć, a boisz się zapytać

0
409
kobieta zapinająca biustonosz
Najpopularniejszy fason stanowią zwykłe push-upy, które dzięki zastosowanym wewnątrz materiałowym miseczkom (lub lekko usztywnianym) wypychają piersi do góry, pozwalając uzyskać naturalny, choć niezwykle pociągający dekolt | fot.: stock.adobe.com

Co to jest biustonosz push-up? Dla kogo jest przeznaczony? Jakich efektów można się po nim spodziewać? Na te, jak i inne pytania postaramy się skrupulatnie odpowiedzieć, aby tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości i krążące na ich temat spekulacje.

Co to są biustonosze push-up?

Na początek warto wyjaśnić kwestię, czym tak naprawdę są biustonosze push-up. Tym mianem określamy staniki posiadające wewnątrz specjalne wkładki powiększające biust o kilka rozmiarów i nadające mu kształtnego, bardziej ponętnego kształtu. W zależności od wybranego modelu oraz wielkości piersi, niektóre biustonosze mogą w jednej chwili wyczarować efekt „rowka”.

Jakie są rodzaje biustonoszy push-up?

Najpopularniejszy fason stanowią zwykłe push-upy, które dzięki zastosowanym wewnątrz materiałowym miseczkom (lub lekko usztywnianym) wypychają piersi do góry, pozwalając uzyskać naturalny, choć niezwykle pociągający dekolt.

Alternatywą są podwójne push-upy, wykonane z grubej miseczki typu „kopa”, którą dodatkowo wzbogacono mocnym, gąbczastym podbiciem. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać przede wszystkim te panie, które bardzo narzekają na wielkość swoich piersi i pragną naturalnie go powiększyć – nawet o kilka rozmiarów. O ile w zwykłych modelach wkładki są wyciągane, o tyle w podwójnych biustonoszach push-up są wbudowane na stałe.

Kontynuując wyszczególnianie, na uwagę zasługuje również push-up typu plunge. Jego cechą charakterystyczną jest konstrukcja, mocno wycięta z przodu, dzięki czemu stanik okazuje się strzałem w dziesiątkę w przypadku sukienek i bluzek z głębszym dekoltem. Doskonale modeluje piersi, dodając im optycznej jędrności i seksowności.

Jakie jeszcze biustonosze push-up możemy spotkać w sprzedaży? Ciekawą propozycją są również bardotki z push-upem, inaczej określane również mianem balkonetki. Stanowi świetny wybór dla pań, którym zależy na optycznym uniesieniu biustu, szczególnie kiedy utracił on swoją jędrność lub ma za sobą ciąże lub karmienie piersią. Ten efekt nie byłby do uzyskania, gdyby nie obecność specjalnych wkładek, które nie tylko wypychają biust do góry, ale dodatkowo zaokrąglają go i formują.

Czy biustonosze push-up są przeznaczone dla wszystkich pań?

Generalnie, po staniki push-up mogą sięgnąć wszystkie kobiety, bez wyjątku. Niemniej jednak, w sposób szczególny polecane są posiadaczkom małych piersi. Ich starannie przemyślana konstrukcja optycznie powiększa biust i zapewnia optymalne uniesienie, a dzięki temu – atrakcyjny wygląd.


Materiał partnera zewnętrznego