Dlaczego wygodne obuwie jest ważne również w pracy siedzącej?

0
442
obuwie w pracy siedzącej
O ile wybór odpowiedniego obuwia jest jasny w przypadku pracy stojącej, o tyle osoby, które mają pracę siedzącą, często to bagatelizują | fot.: materiał partnera

Dobór odpowiednich ubrań i dodatków jest ważny nie tylko na co dzień, imprezy okolicznościowe, ale i do pracy. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o to, aby stworzyć stylizację zgodnie z panującym dress code, ale żeby kreacja zapewniała swobodę i komfort. Tu ogromne znaczenie mają buty. Dlaczego wygodne obuwie jest istotne również w pracy siedzącej?

Jakie powinny być buty do pracy?

Czy zdajesz sobie sprawę, że człowiek przeciętnie pracuje około 60 godzin miesięcznie? Niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę siedzącą, czy stojącą, konieczność utrzymania konkretnej pozycji przez tak długi czas niestety ma negatywny wpływ dla naszego ciała. Dlatego wybór właściwego obuwia jest niezwykle istotny i to bez względu na to, ile godzin dziennie pracujesz i w jakiej pozycji. Kupując buty do pracy, koniecznie zwróć uwagę na:

  • obcas,
  • grubość oraz wysokość podeszwy,
  • sposób wyprofilowania.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj wykonywanej pracy oraz dress code, który panuje w danej firmie. Niektóre firmy mają rygorystyczne zasady ubioru i dopuszczają tylko konkretne modele obuwia.

Jak wybrać buty do pracy stojącej?

Pracując na stojąco przez 8 godzin dziennie, obciążasz swój kręgosłup oraz kończyny dolne. Z tego względu potrzebujesz butów, które nie tylko zapewnią Ci wygodę, ale przede wszystkim zapobiegną wystąpieniu dolegliwości.

Najlepiej sprawdza się modele na płaskiej podeszwie. Zrezygnuj z obcasów, ponieważ buty na słupku czy szpilce przyczyniają się do tego, że znaczna większość ciężaru ciała przenosi się na przednią cześć stopy, czego efektem mogą być poważne deformacje, a nawet i urazy. Przeczytaj artykuł – Wygodne buty do pracy stojącej – jak wybrać? Poradnik zakupowy na blogu Filippo, aby dowiedzieć się więcej!

Jakie buty do pracy siedzącej?

O ile wybór odpowiedniego obuwia jest jasny w przypadku pracy stojącej, o tyle osoby, które mają pracę siedzącą, często to bagatelizują. W rzeczywistości okazuje się, że właściwe obuwie ważne są także, gdy swoje obowiązki wykonujesz w pozycji siedzącej.

Najwygodniejsze będą modele na płaskiej podeszwie. Tu fenomenalnie sprawdzą się buty sportowe, które dają topie odpowiednie podparcie, a tym samym utrzymują ją we właściwej pozycji. Niestety w niektórych firmach wymagany jest strój formalny i nie można nosić sneakersów. Warto je wtedy zamienić na baleriny damskie, które stanowią perfekcyjne połączenie wygody i elegancji. Tak samo, jak i mokasyny, idealne do outfitów w stylu półformalnym.

Jeśli w Twojej pracy wymagane są szykowne czółenka, to dobrym rozwiązaniem będą modele na grubym obcasie lub koturnie. Zarówno słupek, jak i koturn są o wiele lepszym wariantem niż cienka szpilka. Przede wszystkim zapewniają większą stabilność. Obcas powinien być niski. Zrezygnuj z kilkunastu centymetrowych obcasów. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są buty. Warto zainwestować w skórzane modele. Skóra naturalna jest przyjazna dla stopy, ponieważ jest przewiewna, zapewnia odpowiednią cyrkulację i idealnie dopasowuje się do stopy. Do tego jest trwała, a więc skórzane buty posłużą Ci przez długi czas.

Materiał partnera