Jak stworzyć własną markę modową?

0
717
jak zostać projektantem
Masz w planach stworzyć własną markę modową? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły | fot.: materiał partnera

Własna marka modowa jest marzeniem wielu osób. Faktem jest jednak to, że stworzenie własnego biznesu od podstaw nie jest prostym zadaniem. Podstawą jest gruntowne przygotowanie – bez niego odniesienie sukcesu w branży jest niemal niemożliwe. Czy wymagane jest zdobycie wykształcenia? Teoretycznie nie, jednak z pewnością posiadanie dyplomu działa na korzyść. Ważne jest, aby wybrać szkolę, która gwarantuje szeroki zakres możliwości. Ponadto, jest to sprawdzony sposób na to, aby zostać zauważonym.

Wybór odpowiedniej szkoły mody

Masz w planach stworzyć własną markę modową? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej szkoły. Należy pamiętać, że wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Nigdy nie jest za późno na to, aby rozszerzyć swoje kompetencje. MSKPU realizuje kształcenie na wielu różnych płaszczyznach – wszystko po to, aby przyszli kreatorzy mody byli w stu procentach przygotowani do zawodu. Niezaprzeczalnym atutem jest wysoki poziom elastyczności. Część zajęć prowadzonych jest zdalnie, więc miejsce zamieszkania nie stanowi dużej przeszkody. Wykwalifikowana, a zarazem doświadczona kadra zapewnia ogromne wsparcie. Szkoła umożliwia nawiązanie współpracy z cenionymi osobami z branży modowej. Trzeba także wspomnieć o pokazach dyplomowych. To starannie planowane eventy, w których biorą udział światowej klasy projektanci, kreatorzy wizerunku oraz artyści.

Zdobycie niezbędnych umiejętności

Własna marka odzieżowa powinna powstać w oparciu o rzetelną wiedzę, więc nie warto rezygnować z kształcenia. Jest to zawód dla tych, którzy wyróżniają się kreatywnością, ambicją i pracowitością. Wszystko zaczyna się od wizji, jednak brak podstawowych umiejętności uniemożliwia realizację projektu. Współpraca z podwykonawcami będzie utrudniona. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że bardzo trudno jest stworzyć odzież, która będzie w pełni zgodna z oczekiwaniami. Czasami wystarczy zły dobór materiałów, aby zmarnować czas, a jednocześnie gotówkę. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z projektowaniem, popełniają kardynalne błędy. Na szczęście można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

Projektowanie odzieży

Twórca własnej marki odzieżowej powinien posiadać wiedzę z zakresu projektowania odzieży. Dzięki temu przelanie swoich pomysłów na kartkę nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Prawdą jest, że wiele osób ma niesamowite pomysły, jednak nie ma pojęcia, jak stworzyć projekt ubrań lub akcesoriów. Jest on jednym z najważniejszych elementów. Stanowi on podstawę pracy podwykonawców m.in. krawców.

Krawiectwo

Dobrze, jeśli właściciel marki modowej, posiada elementarną wiedzę z zakresu technik krawiectwa. Nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza teoretyczna zostanie wykorzystana w praktyce. Ponadto, jest ona wykorzystywana podczas tworzenia projektów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach liczą się nawet najmniejsze szczegóły. Konsumenci zwracają uwagę nie tylko na elementy, które widoczne są na pierwszy rzut oka.

Konstruowanie odzieży

Konstruowanie odzieży to wiedza techniczna, która umożliwia realizację wizji artystycznych. Należy pamiętać, że ubranie musi współpracować z użytkownikiem. Bardzo ważne jest to, aby było ono nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne. Jego użyteczność w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób zostało wykonane. Tylko nieliczne osoby projektują dla high fashion, gdzie ten aspekt jest często pomijany.

Rysunek żurnalowy i projektowanie graficzne

Wszystko zaczyna się od wizji – następnym krokiem jest wykonanie rysunku żurnalowego oraz projektu graficznego. Niezwykle istotne jest, aby projekty zostały wykonane z maksymalną precyzją. Tylko wtedy zostaną odwzorowane 1:1. Artysta musi posiadać umiejętności techniczne. Trzeba mieć świadomość, że praca innych osób będzie opierać się właśnie na wspomnianych projektach.

Materiałoznawstwo

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele różnorodnych materiałów. Każdy kreator odzieży powinien cechować się znakomitą znajomością tkanin oraz ich właściwości. Zastosowane materiały bezpośrednio wpływają na to, jak będzie prezentować się gotowe dzieło. Nie można nie wspomnieć o tym, że współczesna moda to również innowacyjne technologie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy planują wypuścić własną kolekcję sportową czy też outdoor.

Etyka w modzie

Świadomość konsumentów stale rośnie. Etyka w modzie ma coraz większe znaczenie. Dużym zainteresowaniem cieszą się naturalne materiały, które są przyjazne środowisku. Trzeba wspomnieć także o zrównoważonej produkcji. Dąży się do ograniczenia zużycia surowców oraz zminimalizowania ilości odpadów. Warto wspomnieć także o poszanowaniu praw człowieka.

Historia sztuki i ubioru

Twórca marki odzieżowej musi znać historią sztuki oraz ubioru. Moda zatacza koło, co pozwala przewidywać trendy. Doskonała znajomość mody pozwoli również stworzyć projekty na specjalne zamówienie.

Postprodukcja filmowa

Krótkie klipy reklamowe to świetny sposób na to, aby przedstawić swoje prace w najlepszym świetle. Promocja jest niezbędna do tego, aby zdobyć zainteresowanie klientów.

Materiał partnera