Jak wybrać idealną czapkę zimową?

0
880
Kobieta w czapce w zimie
Zimą chętnie sięgamy po ciepłe ubrania i dodatki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zimą chętnie sięgamy po ciepłe ubrania i dodatki. Chcesz wyglądać modnie nawet w chłodne dni? Wcale nie musisz rezygnować z czapki – wystarczy, że wybierzesz modny krój i materiał dobrze chroniący przed chłodem.

Co proponują producenci czapek?

Każdy producent czapek zimowych przed sezonem zimowym przygotowuje nową kolekcję. Dla klientów to bardzo dobra wiadomość – to sklepów trafią różne produkty, dzięki czemu będzie w czym wybierać. Jeżeli szukasz czapki zimowej, to w pierwszej kolejności wybierz materiał. Propozycje są następujące:

  • czapki zimowe z wełny. Wełna to materiał wyróżniający się właściwościami termoizolacyjnymi, dlatego też każdy producent czapek zimowych ma w swojej ofercie właśnie czapki z wełny. Jeżeli zdecydowałeś się na czapkę z tego materiału, wybierz model o luźniejszym splocie;
  • czapki zimowe z polaru. Do ich zalet należy zaliczyć to, że są tanie i jednocześnie ciepłe. Każdy producent czapek zimowych z polaru najczęściej przygotowuje dwie linie – dla sportowców i czapek z polarową podszewką;
  • czapki zimowe z dodatkiem akrylu. Są również bardzo popularne wśród klientów. Zastosowanie akrylu powoduje, że czapka jest wytrzymała.

Gdy określisz materiał, pozostaje jedynie wybrać krój i kolor. Wybór jest ogromny – każdy producent czapek zimowych przygotowuje bogatą ofertę.

Idealna czapka zimowa – dobierz pasującą do Twojego stylu

Zimowa czapka to element stroju – powinna ona pasować zarówno do naszego stylu, jak i kształtu twarzy. Od kilku lat producenci proponują szeroki wybór czapek zimowych. W sklepach bez trudu znajdziesz:

  • czapki zimowe z pomponami. To chyba najpopularniejsze czapki. Sięgnij po takie nakrycie głowy, jeżeli masz kwadratową twarz;
  • czapki zimowe z nausznikami. W ostatnich latach to bardzo modne czapki. Szczególnie pasują one osobom o twarzy prostokątnej;
  • berety i kaszkiety. Powróciły do łask w odświeżonych wersjach. Jeżeli masz okrągłą twarz, to w takim nakryciu głowy noszony na bakier, będziesz prezentować się świetnie.

Wybierając czapkę, pamiętaj także o kolorze. Jeżeli Twoja odzież wierzchnia jest w stonowanych kolorach, to wzorzyste dodatki pomogą Ci przełamać monotonię.


Materiał partnera zewnętrznego