Jak wybrać kurtkę zimową? Poradnik

0
3844
kolorowe kurtki zimowe
Sporo osób decyduje się na zakup kurtek, które służą im od jesieni aż do wiosny | fot.: materiał partnera

Aby wybrać idealną dla siebie kurtkę zimową, przede wszystkim należy kierować się własnymi preferencjami oraz gustem. Jednak nie można również zapominać o jakości oraz użyteczności ubrania, które zamierzasz kupić. Żeby mieć pewność co do tego, że nabywany przez Ciebie produkt cechuje się trwałością, dobrze spełnia swoją podstawową funkcję oraz dopasowuje się do Twojego charakteru, oraz gustu, musisz korzystać z ofert profesjonalnych i zaufanych producentów.

Która kurtka zimowa będzie najlepsza dla Ciebie?

Sporo osób decyduje się na zakup kurtek, które służą im od jesieni aż do wiosny. Biorąc pod uwagę coraz bardziej ocieplający się klimat w Europie, niewątpliwie jest to całkiem dobre rozwiązanie. Takie ubrania czasami nazywane są „kurtkami 3 w 1” i zazwyczaj stworzone są ze stosunkowo cienkiej warstwy materiału, na przykład poliestru lub bawełny, która jednocześnie w określonym stopniu zatrzymuje ciepło.

Zewnętrzna powierzchnia takich kurtek bardzo często jest nieprzemakalna, a ponadto wiele z nich posiada kaptur, który jest niezwykle użyteczny podczas deszczowych, jesiennych dni. W połączeniu z innymi ciepłymi ubraniami, takimi jak bluzy czy koszule, kurtka uniwersalna może Ci dobrze posłużyć nawet w przypadku ewentualnego wystąpienia temperatur poniżej zera stopni Celsjusza.

Jaka kurtka damska na zimę dla zmarzlucha?

Mimo wszystko dla niektórych osób puchowa, ciepła kurtka na zimę może okazać się lepszym wyborem, szczególnie dla tych, które nie lubią nakładać na siebie zbyt wielu ubrań. Jednak w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na jakość puchu znajdującego się wewnątrz ubrania, ponieważ jeżeli materiał ten będzie wykazywał niską jakość, nie zapewni Ci odpowiedniej ochrony przed zimnem.

Zazwyczaj można to sprawdzić, czytając przyczepioną do danej kurtki metkę, na której powinny być widoczne informacje na temat tworzyw użytych do produkcji ubrania. Aby puch zapewnił Ci odpowiednią ciepłotę ciała, powinien stanowić 90% warstwy, w której jest umieszczony. Pozostałe 10% objętości powinno zajmować pierze. Dzięki takim proporcjom każdy będzie czuć się komfortowo nawet podczas niskich temperatur.

Trzecim rodzajem kurtek zimowych są modele ocieplone za pomocą materiałów syntetycznych. W większości przypadków są one mniej wydajne niż kurtki puchowe, jednak mogą być nieco cieplejsze od uniwersalnych ubrań tego typu. Ich główną zaletą jest fakt, że zazwyczaj są one bardzo odporne na wodę i wilgoć, przy jednoczesnym zapewnianiu względnie dużej ciepłoty ciała.

Wygląd kurtki zimowej – niezwykle ważny aspekt podczas zakupów

To, jaka kurtka na zimę przykuje Twoją uwagę, nie zależy tylko i wyłącznie od względów technicznych i funkcjonalnych, lecz przede wszystkim od Twoich preferencji stylistycznych. Kurtki Canada Goose znajdują się w ofercie sklepu ememsklep.pl. Znajdziesz tam mnóstwo kurtek zimowych wykonanych z najlepszej jakości materiałów. Z pewnością wiele z nich przypadnie Ci do gustu. Dla mężczyzn szczególnie atrakcyjne mogą być klasyczne pikowane kurtki w kolorze khaki, szarym lub niebieskim wzbogacone o naturalne futro. Jednak aby przekonać się jaka kurtka męska na zimę będzie dla Ciebie najlepsza, musisz zapoznać się z ofertą ememsklep.pl osobiście.

Jeżeli chodzi o propozycje dla pań, to na szczególną uwagę zasługują bawełniano-poliestrowe parki z asymetrycznym, dłuższym tyłem wyposażonym w dodatkowy suwak. Ich warianty kolorystyczne to czarny, szary, czerwony, a także kilka innych.

Dla wszystkich czynniki estetyczne są niezwykle ważne podczas dokonywania zakupu ubrań. Decyzja dotycząca tego, jaka kurtka damska na zimę cechuje się najlepszym stylem, jest często dla kobiet najbardziej istotna. To samo nierzadko dotyczy mężczyzn, którzy również w większości przypadków przykładają dużą wagę do stylistyki poszczególnych modeli męskich kurtek. Nie należy jednak zapominać o kwestiach praktycznych, które w trudnych warunkach jesienno-zimowych muszą Ci zapewnić ciepło oraz wygodę.


Materiał partnera zewnętrznego