Jak wybrać najlepsze kurtki zimowe damskie?

0
482
kolorowe kurtki damskie zimowe
Przy zaopatrywaniu się w takie elementy garderoby, jak kurtki zimowe damskie, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane dane ubranie | fot.: materiał partnera

Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto zatem już zawczasu pomyśleć o zakupie odpowiedniej kurtki damskiej, która w mroźne, śnieżne dni zapewni Ci zarówno komfort termiczny, jak i stylowy look. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego modelu nie jest wcale tak prostym zadaniem. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową, musisz zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Dowiedz się więcej na ten temat!

Kurtki zimowe damskie – ciepły i wytrzymały materiał to podstawa!

Przy zaopatrywaniu się w takie elementy garderoby, jak kurtki zimowe damskie, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane dane ubranie. Większość użytkowniczek oczekuje, że tkanina taka będzie odpowiednio gruba i nieprzemakalna, aby doskonale zabezpieczyć skórę przed dotkliwym zimnem i wiatrem, a także opadami atmosferycznymi. Inne panie wskazują natomiast na to, że tanie kurtki zimowe damskie muszą być przewiewne. Zagwarantowanie ciału stałego dostępu do świeżego powietrza zapobiega bowiem przepoceniu. 

Oczywiście idealny, spełniający absolutnie wszystkie kryteria doboru model nie istnieje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kupić taką odzież, która w miarę możności będzie w stanie sprostać większości pokładanych w niej oczekiwań. Na szczególną uwagę pań zasługują kurtki zimowe damskie z wełny, zbliżone wyglądem do płaszczy. Miękki, przyjemny w dotyku materiał doskonale chroni skórę przed zimnem, gwarantując jej doskonałą oddychalność. Niestety, kurtki te nie nadają się do noszenia w trakcie opadów atmosferycznych. Szybko bowiem przemakają.

zimowa kurtka damska
Osoby, którym zależy na uniwersalności nabytej odzieży, powinny rozważyć zakup modelu 3w1 | fot.: materiał partnera

Krótkie i długie kurtki zimowe mogą być też wykonane z poliestru bądź poliamidu. Takie części garderoby nie wchłaniają wilgoci. To oznacza, że kurtka z kapturem damska może być z powodzeniem noszona także w deszczowe i śnieżne dni. Dodatkowo są to modele odporne na przetarcia. Ich wadą jest jednak niska przepuszczalność powietrza. 

Modele 3w1 i kurtki zimowe damskie puchowe

Osoby, którym zależy na uniwersalności nabytej odzieży, powinny rozważyć zakup modelu 3w1. Zimowe kurtki damskie z tej kategorii zostały wyposażone w nieprzemakalną membranę oraz ciepłą, wypinaną warstwę wewnętrzną z polaru, która w połączeniu z bielizną termoaktywną gwarantuje skórze komfort termiczny na najwyższym poziomie. Dobrym rozwiązaniem jest też kurtka zimowa damska puchowa, zwłaszcza jeśli jej wypełnienie składa się w większości z puchu, z niewielką domieszką pierza. Taki model znakomicie ogrzewa ciało, nie dopuszczając do nadmiernej utraty ciepła.

Krótkie i długie kurtki zimowe damskie – estetyka także ma znaczenie!

Idealna kurtka zimowa to taki model, w którym dana osoba nie tylko dobrze się czuje, ale też znakomicie wygląda. Nawet jeśli wybrana przez Ciebie odzież odznacza się określonymi walorami użytkowymi, wstrzymaj się jeszcze przez chwilę z jej zakupem. Najpierw przymierz kurtkę i sprawdź, czy rzeczywiście prezentujesz się w niej jak milion dolarów. 

Wybierając modne kurtki zimowe dostępne na stronie internetowej, zwróć uwagę na ich fason oraz odpowiednie dopasowanie do rodzaju sylwetki. Panie o figurze jabłka powinny obowiązkowo zaopatrzyć swoją garderobę w modele o luźniejszym kroju. W ich przypadku świetnie sprawdza się też krótka kurtka zimowa, umiejętnie podkreślająca piękno zgrabnych nóg. Osoby o figurze gruszki powinny nosić produkty o nieco bardziej rozbudowanej, górnej części, natomiast dla typowych „kolumn” najlepszym rozwiązaniem są klasyczne „puchówki”. W najlepszej sytuacji są panie o kształtach przypominających klepsydrę. Do nich pasuje niemal każdy model odzieży wierzchniej, zwłaszcza kurtka zimowa damska z futerkiem z dołączonym w talii paskiem.

Na rynku dostępnych jest wiele kurtek zimowych dla dziewcząt i kobiet w różnym wieku. Przy doborze odpowiednich ubrań warto kierować się zarówno względami użytkowymi, jak i aktualnie panującą modą oraz własnymi upodobaniami. Tylko w takiej sytuacji można bowiem liczyć na to, że zakupiony model faktycznie spełni wszystkie oczekiwania danej użytkowniczki.

Materiał partnera