Magia Futra, czyli o najnowszej kolekcji Doroty Goldpoint

1
1790
Kaszmirowe otulające płaszcze, kurtki, parki zdobione pasmanteria z naturalnych futer, to jedne z ulubionych przez projektantkę jesienno-zimowych okryć przedstawionych na pokazie | fot.: Materiał partnera

Kolekcja Doroty Goldpoint  Jesień – Zima 2017/2018 to przede wszystkim propozycja dla kobiet aktywnych zawodowo. Dominują stylizacje biznesowe, casual smart,  jak również  suknie wieczorowe oraz okrycia wierzchnie na różne okazje.

Pokaz „Magia Futra” towarzyszył  inauguracji międzynarodowego projektu w świecie mody FURlab Poland, którego  dyrektorem kreatywnym została projektantka. Kaszmirowe otulające płaszcze, kurtki, parki zdobione pasmanteria z naturalnych futer, to jedne z jej ulubionych jesienno-zimowych okryć przedstawionych na pokazie. Tym większa radość, że wracają w tym sezonie ze zdwojoną siłą. Wzorem takich światowych marek jak Fendi, Louis Vuitton czy Prada, polska projektantka prezentuje futra z dużymi, rozłożystymi kołnierzami oraz rękawami. Klasyki inspirowane stylem vintage. Są też propozycje bardziej ekstrawaganckie takie jak poncha i bomberki.

Dominują stylizacje biznesowe, casual smart, jak również suknie wieczorowe oraz okrycia wierzchnie na różne okazje | fot.: Materiał partnera

U Goldpoint królują naturalne materiały: futra, jedwabne satyny, organza, naturalna skóra licowa, welur z dodatkiem wiskozy, gęsto tkana wełna parzona i kaszmirowa. Uzupełnieniem stylizacji są oryginalne dodatki i akcesoria takie jak: kominy, etole, szale, czapki, rękawiczki, bransoletki i naszyjniki.

U Goldpoint królują naturalne materiały | fot: Materiał partnera

Jesienne kolory stylizacji, to trzy odcienie zieleni: butelkowy, militarny i szmaragdowy. Nie brakuje też ulubionych przez projektantkę bieli i czerni. W kolekcji pojawiają się koronki, gipiury, szyfony, cekiny. Szyk, perfekcyjne kroje, elegancja, ponadczasowość – tak najczęściej mówią o projektach klientki, które cenią ja za to, że ubiera kobiety a nie przebiera. Dba, żeby piękny materiał idealnie się układał. Dorota Goldpoint odważnie łączy  ciężkie i delikatne materiały, takie jak futro i jedwab nadając im  zwiewności czy wręcz przezroczystości. Jest to przemyślane i daje efekt elegancji i  harmonijnego piękna.  Efekt zaskoczenia pojawia się m.in. w niekonwencjonalnych miejscach jak np. wykończenie butów.  Jednym z charakterystycznych i ulubionych przez projektantkę elementów kolekcji jest połączenie motywu moro z cekinami i koronki.

Do grona znanych klientek Doroty Goldpoint, należą znani i lubiani artyści | fot.: Materiał partnera

Do grona znanych  klientek Doroty Goldpoint, należą m.in.: Joanna Sydor,  Dominika Ostałowska,  Beata Ścibakówna, Anna Korcz, Monika Zamachowska, Joanna Kurowska, Bożena Dykiel, Justyna Śliwowska, Klaudia Wiśniowska, Mariola Bojarska Ferenc, Magdalena Górska, Anna Iberszer, Olga Kalicka, Martyna Kliszewska, Anna Popek, Joanna Racewicz, Izabela Trojanowska, Magdalena Waligórska, Magdalena Wójcik i wiele innych.

Jesienne kolory stylizacji, to trzy odcienie zieleni: butelkowy, militarny i szmaragdowy | fot: Materiał partnera

Dorota Goldpoint przyjmując funkcję dyrektora kreatywnego FURlab Poland zaprasza od listopada br. do współpracy polskich projektantów, tych debiutujących jak również doświadczonych, którzy chcą się rozwijać i skorzystać z międzynarodowego zaplecza szkoleniowego.  Wierzy, że Polska wkrótce stanie się jedną z modowych stolic Europy po Paryżu i Mediolanie”. Trudno się z tym nie zgodzić po obejrzeniu niezwykłej kolekcji projektantki.


Materiał partnera zewnętrznego