Najmodniejsze zegarki 2017

1
1246
Wszechogarniająca technologia jest z pewnością jednym z powodów popularności klasycznych zegarków. Największym uznaniem cieszą się te w tradycyjnej stylistyce odwołujące się do dobrze znanych motywów z przeszłości | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zegarki są jednymi z tych przedmiotów, które mimo upływu czasu i rozwoju technologii wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wraz z postępem w branży telefonów komórkowych wiele osób wieszczyło ich koniec. Dziś niemal każdy nosi w kieszeni zaawansowane urządzenie z wieloma rozmaitymi funkcjami, spośród których zegarek jest jedną z najbardziej prozaicznych. Pomimo tego wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez założenia na rękę swojego czasomierza. Rozwój smartfonów wręcz podniósł rangę zegarków i wpłynął nieco na to, że stały się ważnym elementem świata mody.

Klasyka nadal w modzie

Wszechogarniająca technologia jest z pewnością jednym z powodów popularności klasycznych zegarków. Największym uznaniem cieszą się te w tradycyjnej stylistyce odwołujące się do dobrze znanych motywów z przeszłości. Na pierwszy rzut oka czasami trudno odróżnić współczesny model od tego, który został wyprodukowany przed kilkudziesięciu laty. Dla wielu osób na pewno taki zegarek stanowi oryginalny element ich stylizacji. Doskonale komponuje się zarówno z eleganckim strojem wizytowym, jak i ubiorem casualowym. Niezmiennie dominują warianty posiadające klasyczną tarczę ze wskazówkami, te z dodatkowym wyświetlaczem są mniej popularne. Pomimo klasycznego wyglądu nie należy sądzić, że branża stoi w miejscu, wręcz przeciwnie. W produkcji współczesnych zegarków wykorzystywane są nowoczesne technologie i materiały, które zapewniają nieznaną wcześniej jakość. Dziś większość modeli charakteryzuje się pełną wodoszczelnością, a wiele z nich wykorzystuje rozwiązanie umożliwiające na samoczynne nakręcanie głównego mechanizmu.

Zegarki na miarę XXI wieku

Rok 2017 jest kolejnym, w którym swoją pozycję umacniają smartwatche, czyli zaawansowane inteligentne zegarki elektroniczne. Choć dostępne są na rynku dopiero od kilku lat, to mają za sobą już długą drogę. Pierwsze modele były witane z ogromnym entuzjazmem i często określane mianem przełomowego wynalazku. Wiele osób sądziło, że na ich oczach ziszczą się wizje przepowiadane w filmach i książkach science-fiction. Noszenie na ręku zaawansowanego komputera wydawało się niezwykle pociągające. Rzeczywistość szybko przyniosła otrzeźwienie i ukazała ich niedociągnięcia. Inteligentne zegarki nie były tak wydajne i funkcjonalne jak planowano, a największym problemem okazała się mało pojemna bateria. Dzisiejsze urządzenia tego typu jedynie pod względem wyglądu przypominają swoje pierwowzory, lecz technologicznie są od nich znacznie bardziej zaawansowane. Liczne zainteresowanie przełożyło się na intensywny rozwój branży, zarówno pod względem parametrów sprzętu, jak i powstania wielu nowych aplikacji przynoszących liczne funkcjonalności. Obecnie inteligentne zegarki cenione są szczególnie wśród odbiorców biznesowych, którzy wykorzystuję możliwości sprawnego kontaktu ze współpracownikami i zarządzania powiadomieniami. Cenią je także sportowcy, ponieważ pozwalają na efektywne monitorowanie stanu organizmu i skuteczne kontrolowanie intensywności oraz efektów treningu. Grupa odbiorców wciąż jest szczupła, lecz sukcesywnie ulega powiększeniu.


Materiał partnera zewnętrznego