Przegląd trendów na nadchodzące lato

0
1114
kobieta w kostiumie kąpielowym
Modne stroje kąpielowe nie zmieniają się równie drastycznie, co inne części garderoby | fot.: materiał partnera

Zbliża się lato! Pora, na którą wszyscy, po okresie mroźnej zimy, czekamy. Wiąże się to nie tylko z wiosennymi porządkami, ale również ze zmianą garderoby. Grube płaszcze i puchowe kurtki odchodzą w zapomnienie, przynajmniej do czasu kolejnej zimy. 

Co będzie modne tego sezonu? W co ubrać się, gdy słońce na dobre zagości na nieboskłonie? Jakie kolory zdominują nie tylko pokazy mody, ale również ulicę polskich miast? W tym artykule przyjrzymy się nadchodzącym trendom — w tym także tym ponadczasowym.

Wiosenny płaszcz, czy może bluza?

Klasycznym rozwiązaniem, nigdy niewychodzącym z mody, są lekkie trencze. Przeważnie w jasnych kolorach, chociaż tych czarnych czy granatowych również nie brakuje. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem bez wątpienia jest beżowy. Jednak jeśli tylko zechcesz, daj się ponieść fantazji!

W modzie są wybory lepsze i gorsze, kluczowe jest jednak to, aby twój strój odzwierciedlał Twój osobisty gust i styl. Na popularności zyskują również lekkie bluzy z długim rękawem, szczególnie te od niezależnych, polskich projektantów. Bogactwo dostępnych wzorów, krojów i kolorów zachwyci cię, jeśli tylko zechcesz dostąpić procesu internetowych poszukiwań okazji. 

Co zabrać ją plażę?

Modne stroje kąpielowe nie zmieniają się równie drastycznie, co inne części garderoby. Do łask wróciły stroje jednoczęściowe — eksponowanie niemal całego swego ciała przestało być nieformalnym wymogiem wstępu na plażę. Nie oznacza, że stroje dwuczęściowe straciły na popularności.

Oznacza to po prostu, że w końcu posiadamy większy wybór odnośnie tego, co na siebie założyć. Dokonując wyboru stroju, możemy kierować się własnymi preferencjami, a nie koniecznością przestrzegania odgórnie narzuconych norm i trendów.

Spódnica czy sukienka?

Zarówno spódnice, jak i sukienki stanowią niezwykle popularne rozwiązania. Od dłuższego już czasu szczególnie modne są wzory w kwiaty, które wróciły do łask po dłuższej nieobecności na wybiegach pokazów mody. Spódnice dobrze komponują się z wszelkiego rodzaju koszulkami, wszystko zależy jednak od wybranej stylistyki oraz estetyki noszonego przez nas stroju.

Ostatecznym wnioskiem, jaki powinno wynieść się z tego krótkiego poradnika na temat wiosennych trendów mody — modą można się bawić! Jej zmienne trendy nie stanowią zbioru reguł zapisanych w kamieniu. Każdą zasadę można złamać —jeśli tylko łamie się ją umiejętnie.

Dlatego nie przejmuj się zanadto tym, co jest modne, a co nie. Wybierz to, co tobie osobiście się podoba. To, w czym najlepiej się czujesz!

Materiał partnera