Przydatne triki w makijażu

0
831
Warto podpatrywać obowiązujące trendy i triki, bo są one bardzo przydatne w wykonywaniu makijażu na każdą okazję | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dobrze zrobionym makijażu kobiety czują się piękne i pewne siebie. Warto znać przydatne sztuczki, dzięki którym można w prosty i szybki sposób perfekcyjnie się umalować.

Usta

Prostym sposobem na pięknie pomalowane usta jest użycie matowej szminki i nałożenie odrobiny błyszczyka na środek dolnej i górnej wargi. Dzięki temu usta są bardziej wydatne i ponętne. W celu wydłużenia trwałości pomadki, trzeba przyłożyć do ust chusteczkę higieniczną i lekko je przez nią przypudrować. Jeśli chcemy mieć pełniejsze usta, wystarczy wyjechać konturówką nieco ponad linię warg i pomalować je później takim samym kolorem. Żeby uzyskać fantastycznie pomalowane usta, trzeba je odpowiednio przygotować do makijażu, najlepiej złuszczyć je szczoteczką do zębów, albo użyć domowego peelingu.

Rzęsy

Jeśli chcesz uniknąć grudek i posklejanych rzęs, przed aplikacją musisz wytrzeć szczoteczkę mascary o chusteczkę higieniczną. Potem możesz bez obaw nakładać nawet kilka warstw tuszu. Stara szczoteczka świetnie nadaje się do wyczesywania brwi. Można ją wykorzystać, nakładając na nią cień i wczesując go w brwi. Jeśli chcemy jedynie je rozczesać, można spryskać szczoteczkę lakierem do włosów. Jeśli chcesz mieć podkręcone rzęsy, które utrzymają się przez cały dzień, wystarczy przed samym użyciem, ogrzać zalotkę powietrzem z suszarki. Dzięki temu, że efekt będzie długotrwały. Obecnie bardzo łatwo można dotrzeć do informacji o sposobach robienia makijażu. W Internecie dostępnych jest wiele tutoriali, w których dokładnie wyjaśniono zasadny malowania twarzy. Nie mniej jednak, nie wszyscy lubią taki sposób nauki. Alternatywą jest lekcja makijażu w gabinecie kosmetycznym. Indywidualne zajęcia proponuje np. longevite.pl. Podczas spotkania uczestniczka dowiaduje się m.in.: w jaki sposób wykonać makijaż oka, ust, modelować twarz i brwi.

Oczy

W bardzo prosty sposób można poradzić sobie z rozmazującym się eyelinerem. Wystarczy nanieść nieco pudru w kamieniu poniżej dolnej linii wodnej oka. Będzie to bariera dla czarnej kreski. W celu optycznego powiększenia oka, wystarczy pomalować linię wodną białą kredką.

Dodatkowo warto zapamiętać proste zasady konturowania twarzy, które sprawią, że makijaż będzie wyglądał profesjonalnie. Po pierwsze, okolice litery T, łuki brwiowe i miejsce pod oczami, należy rozświetlić. Po drugie, zewnętrzną część twarzy i miejsce poniżej kości policzkowych trzeba przyciemnić. Ostatnią zasadą, jest to, że wszystkie graniczne linie muszą być dokładnie roztarte, by tworzyć jednolitą całość. Cienie muszą przechodzić między sobą płynnie, co sprawi, że twarz będzie wyglądać naturalnie.

Zrobienie dobrego makijażu wymaga wiedzy i umiejętności. Obecnie każda z nas może bez problemu zdobyć niezbędne informacje i ćwiczyć malowanie twarzy. Warto podpatrywać obowiązujące trendy i triki, bo są one bardzo przydatne w wykonywaniu makijażu na każdą okazję.


Materiał partnera zewnętrznego