Suknie ślubne – jak je dopasować do sylwetki?

0
503
suknia ślubna
Każda z nas chce czuć się w tym dniu wyjątkowo i wyglądać pięknie | fot.: materiał partnera

Wybór sukni ślubnej to jedno z największych wyzwań jakie stoi przed przyszłą panną młodą podczas organizacji ślubu. Każda z nas chce czuć się w tym dniu wyjątkowo i wyglądać pięknie. Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki? Podpowiadamy.

Figura klepsydry

Figura klepsydry uchodzi za ideał kobiecej sylwetki: duże piersi, okrągłe biodra i wąska talia. Kobiety o takiej figurze mogą zdecydować się na praktycznie każdą suknię ślubną. Jednak jeśli jesteśmy posiadaczkami takiej sylwetki, warto podkreślić wąską talię suknią ślubną o kroju syreny, która będzie się na nas prezentowała naprawdę świetnie.

Figura prostokąt

Kobiety, które są ogólnie szczupłe, ale posiadają kilka krągłości, mają figurę prostokątna. Taka figura przypomina swoją budową literę H: ramiona i biodra są mniej więcej tej samej szerokości, a talia jest tylko nieznacznie węższa. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami takiej figury suknia w kształcie litery A pięknie podkreśli nasze kobiece kształty, jednocześnie umiejętnie eksponując szczupłą sylwetkę.

Figura gruszki

Posiadaczki tego typu figury charakteryzują szersze biodra niż ramiona. Jeśli nasza górna część ciała jest znacznie węższa niż biodra i pośladki, będzie nam zależeć na ukryciu bioder. Fantastycznie będzie się wówczas na nas prezentować suknia w kształcie litery A. Jeżeli jednak chcemy podkreślić nasze biodra, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na suknię ślubną o kroju syreny. Doskonałym wyborem będzie również klasyczna, prosta suknia bez rękawów.

Figurka jabłka

Posiadaczki obszerniejszych ramion, pełnego biustu, płaskiego brzucha i wąskiej talii posiadają sylwetkę tzw. jabłka. Jeżeli wybieramy suknie ślubne, zdecydujmy się na takie, które ukryją problematyczne miejsca. Najlepiej wybrać suknię w kształcie litery A, która w zależności od kroju i marszczenia na brzuchu, może ukryć kilka kilogramów więcej.

To tylko propozycje, tak naprawdę przy wyborze sukni ślubnej powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem i motywem wesela. Jeżeli decydujemy się na skromną uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego doskonałym wyborem może być krótka suknia ślubna np. z ozdobnymi kamieniami i cekinami lub wykonana z tiulu. Dobierając kolor sukni ślubnej wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do bieli – równie dobrze możemy wybrać taką w kolorze pudrowego różu. Jeżeli motywem naszego wesela ma być klimat glamour przepięknie prezentować będzie się suknia tiulowa suknia z ozdobnymi kamieniami na gorsecie. Jeżeli natomiast nasze wesele utrzymane jest w klimacie boho cudownie prezentować będzie się prosta suknia z kwiatowymi haftami.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://manwoman.co/pl

Materiał partnera