Ubrania szyte na miarę. Warto w nie inwestować?

0
1175
Krawcowa
W wielu przypadkach zakup ubrań szytych na miarę będzie tańszy, niż przy zakupie gotowego produktu w sklepie. | fot.: fotolia.com, 216144609 | autor: Drobot Dean

Żyjemy w czasach, w których dość trudno o oryginalność. Kupując coś w sieciówce, nawet tej ekskluzywnej, musimy liczyć się z faktem, że taką samą rzecz będą posiadać setki innych osób. Oprócz tego częstym problemem okazuje się coraz gorsza jakość sprzedawanych ubrań. Zamiast za trwałość i ponadczasowość, płacimy głównie za metkę. Zazwyczaj nie są to małe pieniądze. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest klasyczne szycie na miarę.

Dla niektórych korzystanie z usług krawcowej stało się sposobem na podkreślenie własnego, indywidualnego stylu. Inni decydują się na to ze względu na wymagającą sylwetkę i posiadanie dość nietypowych wymiarów. Wśród celebrytów słynących z takiego podejścia do mody wyróżnia się m.in. Magda Gessler, która od lat zachwyca swoimi dopasowanymi do figury kreacjami. Już na pierwszy rzut oka widać, że jej stroje nie są przypadkowe – doskonale współgrają z sylwetką i są kolorystycznie dopasowane do typu urody znanej restauratorki. Zależnie od naszych możliwości, ubrania szyte na miarę możemy zamawiać na bieżąco, lub tylko od czasu do czasu, np. wyłącznie na ważne okazje. To doskonały sposób, aby wyróżnić się na ważnej imprezie, rozmowie o pracę, ślubie, czy spotkaniu biznesowym. Takie stroje mogą mieć charakter zupełnie wyjątkowy, odświętny i stać się prawdziwą perełką w naszej szafie.

Ubranie szyte na miarę jest czymś, co stworzono specjalnie dla nas, dlatego powinno być ponadczasowe i uniwersalne. W tym celu warto wybierać te kolory, w których czujemy się najlepiej, a jeżeli nie jesteśmy pewni, co będzie dla nas dobre – skonsultować to z zaufanym projektantem lub krawcową. Za to idealne dopasowanie pod względem wymiarów zrobi dużo dobrego dla naszej figury. Za pomocą właściwego kroju podkreślimy zalety swojej sylwetki, maskując jednocześnie jej mankamenty. Przy szyciu ubrań, akcesoriów i rzeczy domowego użytku, poza doborem kolorystycznym i rozmiarowym, równie istotna jest odpowiednia tkanina lub dzianina. W tym przypadku mamy bezpośredni wpływ na to, jaka będzie jej faktura, wartość użytkowa i charakter. Możemy wybierać pomiędzy produktami w fantazyjne wzory, jasnymi, ciemnymi, pastelowymi, intensywnymi, oraz całkowicie czystymi, pozbawionymi zdobień. Warto celować w marki oferujące wysokiej jakości materiały i duży wybór, np. wybierając znany, istniejący od ponad 35 lat sklep Pinsola.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W wielu przypadkach zakup ubrań szytych na miarę będzie tańszy, niż przy zakupie gotowego produktu w sklepie. Jeżeli celujemy w wyższą jakość, najczęściej zapłacimy również za metkę. Za to w sieciówkach nie mamy pewności, czy dany materiał przejdzie próbę czasu i posłuży nam dłużej, niż przez jeden sezon. Znalezienie zaufanego projektanta lub krawcowej to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu, który poświęcilibyśmy na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniej kreacji. Tutaj wszystko jest dobierane do naszego własnego gustu, wyglądu i wymiarów. Z reguły nie ma miejsca na błędy i stratę pieniędzy.

Za to osoby o zdolnościach manualnych, które czują, że już odnalazły swój styl, mogą zdecydować się na szycie samodzielne. W sieci znajdziemy masę praktycznych poradników (również w formie wideo), które w prosty sposób uczą podstaw szycia na maszynie. Niezwykle przydatne będą także gotowe wykroje przygotowywane przez specjalistów, dzięki którym w prosty sposób stworzymy swój wymarzony strój.


Materiał partnera zewnętrznego