Zegarki Atlantic – do czego będą pasować? Sprawdź jak dobrze wybrać elegancki zegarek

0
659
elegancki zegarek atlantic-zegarek.net
Atlantic ma na swoim koncie wiele sukcesów, które zrewolucjonizowały bądź wprowadziły na zupełnie inny poziom ówczesne zegarmistrzostwo | fot.: materiał partnera

Odpowiednio dobrane dodatki to klucz udanej stylizacji. Nawet najmniejszy detal, jakim jest czasomierz, potrafi całkowicie odmienić jej charakter. Eleganckie zegarki Atlantic w gustowny i nienachalny sposób pomogą Ci dodać pikanterii każdej stylizacji. Jeśli jednak nurtuje Cię pytanie, jak dobrze dobrać elegancki zegarek Atlantic do swojego stylu – odpowiedź czeka na Ciebie w poniższym artykule.

Od producenta podzespołów do szwajcarskiego imperium zegarmistrzostwa

Atlantic, a właściwie początkowo Eduard Kummer Bettlach (EKB) to przedsiębiorstwo założone przez Edwarda Kummera w Szwajcarii w niewielkiej gminie nieopodal Grenchen — w Bettlach. Korzeni marki upatruje się już w 1888 roku, co wskazuje na to, że może ona odznaczać się historią sięgającą przeszło 130 lat. Jak w większości przypadków, początki Atlantic nie były usłane różami, a Edward budowę swojego imperium rozpoczął od najniższego szczebla kariery — produkował podzespoły dla innych, znanych ówcześnie marek. Dopiero w latach 30. XX wieku świat mógł dostrzec tarcze zdobione logo marki, a w 1952 nazwę firmy oficjalnie zmieniono na Atlantic.

Atlantic ma na swoim koncie wiele sukcesów, które zrewolucjonizowały bądź wprowadziły na zupełnie inny poziom ówczesne zegarmistrzostwo. Jednym z nim jest fakt, iż marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek zegarki wodoodporne, co zresztą przyczyniło się do ukształtowania samej nazwy Atlantic. Miała ona nawiązywać do wody i oceanu. Innym osiągnięciem było wprowadzenie w 1960 roku mechanizmu szybkiego przesuwu datownika przy pomocy koronki, fachowo nazwanego speed-switch. Według specjalistów jest to kamień milowy w historii zegarmistrzostwa, jak i ogromny krok w przód dla marki.

Zegarki Atlantic pojawiły się w Polsce około 1950 roku i już w latach 60., właśnie do naszego kraju, importowało się największą ilość tych szwajcarskich dzieł sztuki w całej Europie Wschodniej. Skąd zatem wzięło się tak duże zainteresowanie? Polacy pragnęli wszystkiego, co zagraniczne, jakościowe i dotąd nieznane.

Jak dobrać elegancki zegarek?

Na tym zakończymy interesujący wątek historyczny szwajcarskiej marki i przejdziemy do konkretów. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zegarek ma nie tylko wskazywać godzinę. Ma on również za zadanie zdobić i podkreślać stylizację. Nieudolnie dobrany czasomierz, nawet jeśli kosztowałby Cię równowartość kilkumiesięcznej pensji, nie sprawi pożądanego, dobrego wrażenia. Zniekształci, przerysuje lub zaburzy stylizację, tworząc karykaturalną bądź po prostu niespójną całość. Jak zatem dobrze dobrać zegarek i czym kierować się przy jego wyborze?

Jak dobrać damski zegarek? Kieruj się swoim stylem

Podstawową zasadą podczas wybierania zegarka jest dogłębna analiza swojego ulubionego, bądź najczęściej ubieranego stylu odzieży. Szukając eleganckiego czasomierza na co dzień sięgniesz po coś zupełnie innego, niż w przypadku dobierania modnego egzemplarza, np. do wieczorowej kreacji w stylu glamour.

W przypadku zegarków najlepszy i najbardziej uniwersalnym wyjściem z sytuacji jest sięgnięcie po coś z rodzaju stonowanych. To istotny element, zwłaszcza biorąc pod uwagę oryginalne podejście do zdobień i wzornictwa wśród dzisiejszych projektantów.
Czasomierzem, który wpisuje się w te ramy i świetnie sprawdzi się jako swoisty wytrych, który uratuje niemalże każdą stylizację, jest damski zegarek Atlantic Classic Sapphire 29038.45.27MB. To model zapięty na gustownej i bardzo kobiecej bransolecie typu mesh, którą zwieńcza okrągła stalowa złota tarcza. Tarcza z kolei usłana jest gładkim, srebrnym tłem, które delikatnie połyskuje w blasku słońca. Towarzyszy mu indeks punktowy pod postacią cyrkonii, a także smukłe, długie wskazówki i złociste logo producenta.

Męski elegancki zegarek. Jak dobrać i czym się kierować?

W przypadku zegarków męskich eleganckich zasada jest bardzo podobna: im bardziej formalny strój, tym zegarek powinien być bardziej spokojny i mieć stonowany charakter. Klasyczny model o surowym wyglądzie, najlepiej na czarnym, bądź ciemnobrunatnym, sprawdzi się zarówno do garnituru, jak i do mniej formalnych stylizacji. Poszukując takiego modelu, warto zawiesić oko na męskim zegarku Atlantic Classic Sapphire 65353.45.65.


Czarny, surowo skrojony pasek ze skóry naturalnej dostojnie komponuje się w towarzystwie złotej, sporej wielkości koperty ze stali. To połączenie kolorów nie tylko będzie odpowiednie do większości stylizacji, ale także nigdy nie wyjdzie z mody. Minimalistyczna tarcza tego zegarka Atlantic również zapiera dech w piersiach. Na czarnym tle wybija się technicznie zaprojektowany indeks arabski, a także złote wskazówki, charakterystyczne logo, subtarcza i niewielkie okienko datownika. Zegarek Atlantic, jak przystało na szwajcarskie modele, oznaczony jest sygnaturą Swiss Made, która świadczy o jego doskonałej jakości strzeżonej rygorystycznym prawem.

Jak dobrać zegarek do ubioru? Wybieraj solidne marki

Choć nie jest zasadą, że tańsze oznaczają gorsze, to w przypadku szwajcarskich zegarków zazwyczaj cena idzie w parze z jakością i prestiżem. Jeśli zatem chcesz mieć porządny czasomierz na lata postaw na kunszt solidnej marki. Co to jednak oznacza w praktyce? Za porządny czasomierz można uznać ten, który cieszy się doskonałej jakości, sprawdzonym mechanizmem, składa się z jakościowych komponentów, a sama marka może szczycić się długoletnią, często kilkusetletnią tradycją produkcji oraz idącym za tym ogromnym doświadczeniem. Jeżeli wszystkie te elementy zostały spełnione, to masz pewność, że w rękach trzymasz model, który przetrwa z Tobą najcięższe chwile.

Modelem, który doskonale wpisze się w te restrykcyjne kryteria, jest zegarek Atlantic Classic Sapphire 29041.44.61L. To intrygujący model z kwadratową tarczą w różowozłotym odcieniu. Kontrastuje ona w zgrabny sposób z głęboką czernią na tarczy czasomierza. Ciemne tło pozwala zaistnieć złotemu indeksowi liniowemu, a także kolorystycznie odpowiadającym mu wskazówkom. Na godzinie 12 widnieje oczywiście logo producenta. Całość zwieńcza pasek ze skóry naturalnej o gładkim wykończeniu. Za mrówczą pracę tego modelu odpowiada kwarcowy szwajcarski mechanizm zabezpieczony wodoszczelnością na poziomie 30 m. Delikatne wnętrze zegarka Atlantic przykryto szafirowym, odpornym na wszelkie zarysowania szkiełkiem. Damski czasomierz komponuje się niebanalnie i uświetni każdą elegancką oraz codzienną stylizację.

zegarki atlantic
Podstawową zasadą podczas wybierania zegarka jest dogłębna analiza swojego ulubionego, bądź najczęściej ubieranego stylu odzieży | fot.: materiał partnera

Szwajcarski zegarek – jak wybrać oryginalny model Swiss Made?

Mówiąc o solidności i prestiżu, nie można pominąć kluczowej kwestii, która dotyczy szwajcarskich modeli, czyli sygnatury Swiss Made. Najprościej rzecz ujmując, jest to symbol jakości najwyższego szczebla. Oznaczenie to nie jest przeznaczone dla każdego zegarka. Mogą nim zostać oznaczone jedynie te modele, które spełniają warunki regulowane przez rozporządzenie z dnia 23 grudnia 2971 roku. Określa ono znaczenie pochodzenia mechanizmu i jego komponentów. Sygnatura Swiss Made dotyczy jednakowo technicznych aspektów, ale także tych związanych z wyglądem. Aby to zaszczytne miano spoczywało na tarczy modelu, według Federacji Szwajcarskiego Przemysłu musi on spełnić następujące reguły:

  • mechanizm, który został użyty w danym modelu, musi być wyprodukowany w Szwajcarii,
  • zegarek nie może być złożony poza terenem Szwajcarii,
  • model musi zostać zaakceptowany podczas kontroli przeprowadzonej w Szwajcarii,
  • co najmniej 60% kosztów produkcji wygenerowano w Szwajcarii.

To zaledwie kilka z najważniejszych kwestii, które muszą zostać spełnione. Jednak najważniejszy jest fakt, że szwajcarskie zegarki Swiss Made to symbol doskonałej jakości.

Szwajcarski zegarek Atlantic, który warto wybrać

Modelem, który posiada powyższe odznaczenie, jest zegarek Atlantic Worldmaster Automatic. Jak sama nazwa wskazuje, za jego płynny ruch wskazówek po tarczy odpowiada automatyczny, szwajcarski mechanizm Sellita SW200. Model wspomagany jest przez 38-godzinną rezerwę chodu. Oznacza to, że przez podaną liczbę godzin może spoczywać w bezruchu, nadal wskazując prawidłową godzinę. Zegarek Altantic to najlepszy przykład klasyki, jaką można sobie wyobrazić. Brązowy, skórzany pasek podtrzymuje solidną kopertę o srebrzystej barwie. W centrum widać czarną tarczę, a na niej wyraźny indeks arabski, logo marki z kultowym cyrklem i kotwicą, elegancko skrojone wskazówki oraz okienko datownika. Na godzinie 6 spoczywa wcześniej omawiane oznaczenie Swiss Made. Całość przykryto szafirowym szkiełkiem, które otrzymuje 9 punktów w 10-stopniowej skali Mohsa. Oznacza to, że zarysować je może jedynie diament.

Elegancki zegarek – czego unikać?

Wspomnieliśmy już, na co zwrócić uwagę i czym kierować się kupując zegarek, zatem teraz przyszedł czas by w dużym skrócie wspomnieć, czego się wystrzegać. Główną zasadą, która powinna zawsze być z tyłu głowy to unikanie niepewnych źródeł dystrybucji. Oszczędność pieniędzy to ważna rzecz, ale w przypadku sprzętu, jakim jest zegarek, nie zda to egzaminu. Podejrzanie niskie ceny za popularne modele powinny być sygnałem ostrzegawczym. Podróbki nigdy nie były i nie będą w modzie.

Z naszym poradnikiem z pewnością uda ci się odnaleźć elegancki zegarek, który sprosta twoim oczekiwaniom i udoskonali każdą stylizację. Szukając modelu swoich marzeń, koniecznie rzuć okiem na czasomierze Atlantic, gdyż w bogatym asortymencie tego szwajcarskiego producenta, odnajdziesz wszystko, czego tylko dusza zapragnie.

Duży wybór zegarków Atlantic w dobrej cenie znajdziesz w ZEGAREK.NET

Materiał partnera