Cuda Grecji – Skopelos i Mykonos

0
895
Mykonos
Mykonos słynie z pelikanów, które można spotkać niemal w każdym zakątku wyspy oraz przepięknych piaszczystych plaż | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Grecja zaskakuje, oprócz miejsc znanych niemal wszystkim warto odwiedzić także te mniej tłoczne, lecz równie, a nawet bardziej ciekawe i malownicze. Wśród nich jest niesamowite Skopelos oraz pełne atrakcji Mykonos. To nowe kierunki na wakacje marzeń, które odsłaniają nieznane oblicze Grecji.

Skopelos – oaza spokoju

Znajduje się na Sporadach, w zachodniej części Morza Egejskiego. Można się tutaj dostać z portu Volos, podróż zaś trwa ponad dwie godziny. Wyspa ta pozwala zapomnieć o wszystkim co przytłacza czy denerwuje. Piękne plaże, pyszna kuchnia i niezwykle malownicze wioski sprawiają, że życie wydaje się tu bajką, snem na jawie i prawdziwym spełnieniem.

Szczególnie ciekawa jest historia wyspy, bowiem legenda głosi, iż dawno temu Skopelos niepokoił ogromny smok. Dopiero święty Reginus pozbył się bestii. Owemu patronowi rybaków poświęcono klasztor oraz kościół, które górują nad stolicą wyspy o tej samej nazwie, i które warto zobaczyć zwiedzając Skopelos.

Miasto to posiada niezwykle malowniczy port, pachnie świeżym pieczywem oraz aromatem kawy. W ogóle cała wyspa zaskakuje ciszą, spokojnym trybem życia i zwyczajnością rytuałów. Dni są podobne do siebie, a jednak każdy jest nieco inny. Jedno jest niezaprzeczalne – warto zobaczyć jak może płynąć czas, gdy wszystko ma swój rytm i swoje miejsce.

Mykonos – wyspa gwiazd i celebrytów

Równie interesującą wyspą jest Mykonos. Należy ona do archipelagu Cyklad i często bywa odwiedzana przez ikony świata mody czy inne gwiazdy. Mykonos znane jest z dyskotek, barów, hoteli i duże dozy luksusu. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają zabawę do białego rana, a także aktywne spędzanie czasu w ciągu dnia, bowiem wyspa ta stanowi prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Można tu całe dnie nurkować lub też żeglować, warunki są bowiem wręcz książkowe.

Mykonos to również piękne zabytki. Warto przede wszystkim zobaczyć Paraportiani, czyli kościół składający się z pięciu połączonych ze sobą świątyń, a także XVI-wieczne wiatraki, które są niezwykle charakterystycznym elementem krajobrazu.

W mieście Mykonos czeka Muzeum Archeologiczne z bogatym zbiorem kolekcji sztuki mykeńskiej, wąskie i klimatyczne uliczki, białe domy z czerwonymi dachami oraz wiele restauracji i dyskotek. Jedną z ciekawszych dzielnic miasta jest Mała Wenecja, w której wiele domów zostało umieszczonych bezpośrednio na wodzie.

Mykonos słynie z pelikanów, które można spotkać niemal w każdym zakątku wyspy oraz przepięknych piaszczystych plaż, takich jak Paradise, Platis Gialos, Super Paradise, Agios Stefano czy Ornos. W północno-zachodniej części wyspy zaś można odnaleźć latarnię morską o wysokości 19 metrów – Latarnię Armenistis.

Propozycji wyjazdów na te i inne wyspy można szukać wśród wakacyjnych ofert do Grecji na Grecja.com.pl


Materiał partnera zewnętrznego