Czarter jachtów Grecja – wybierz nietuzinkowy sposób na urlop!

0
3468
Czarter jachtów w Grecji
Czarter jachtów w Grecji nie jest ani kosztowny, ani skomplikowany | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Chciałbyś spędzić następne wakacje nieco inaczej? Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, koniecznie powinieneś przekonać się, jak wspaniale spędza się urlop na wodzie! Wyjaśniamy jak działa czarter jachtów Grecja i jakie daje korzyści!

Grecja jest przepięknym krajem wyspiarskim, składającym się z ponad trzech tysięcy wysp. By w pełni odkryć piękno oraz poczuć klimat tego miejsca na ziemi, koniecznie trzeba przeżyć chociaż chwilę na wodach jednego z czterech mórz: Egejskiego, Jońskiego, Kreteńskiego lub Śródziemnego. Jeśli naprawdę chcesz w wartościowy sposób spędzić czas podczas urlopu w tym kraju, koniecznie zdecyduj się na czarter jachtów Grecja! Sprawdź na czym polega i ile kosztuje!

Czarter jachtów Grecja – dlaczego warto?

Odwiedzanie zabytków czy wylegiwanie się na plaży są przyjemnymi elementami wypoczynku, ale zwiedzanie greckich wysp gwarantuje niezapomniane przygody żeglarskie i przepiękne wspomnienia na całe życie. By przemieszczać się w ten sposób wcale nie trzeba być zaprawionym żeglarzem – osoba z podstawowymi umiejętnościami z pewnością sobie poradzi. Dzięki temu środkowi lokomocji można w 100% skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje ten zachwycający kraj.

Czarter jachtów Grecja umożliwia dotarcie w miejsca niedostępne z lądu. Dzięki temu nie trzeba płacić za rejsy promem np. na Kretę czy Cyklady, a także cisnąć się na najbardziej uczęszczanych plażach z tysiącami innych turystów. Odkrycie niezamieszkanej wysepki i dzień spędzony na dzikiej plaży to niezapomniane przeżycia! W ten sposób można także bardziej zbliżyć się do okolicznej flory i fauny, odkrywając Grecję w pełni. Z wody najpiękniej obserwuje się również starożytne budowle oraz miasta, zachwycające ludzkość od stuleci. Pomyśl o tym, jakie przepiękne zdjęcia uda Ci się zrobić!

Pływanie na jachcie samo w sobie jest też bardzo przyjemnym doświadczeniem. Na wodzie z łatwością łapie się piękną, równomierną opaleniznę i wygrzewa się spragnione słońca ciało. Łódź na własność sprawia również, że ma się całkowitą kontrolę nad planem wakacyjnych aktywności. To Ty decydujesz kiedy i gdzie się przemieszczasz!

Jak działa czarter jachtów Grecja?

Czarter jachtów Grecja jest możliwy aż przez ponad pół roku! Już od kwietna pogoda zachwyca wysokimi temperaturami i słońcem. Jeśli jednak ktoś nie jest zwolennikiem upałów, nie może wziąć urlopu w sezonie lub chce wydać jak najmniej pieniędzy na wakacje, wrzesień i październik także będą świetnymi miesiącami na zwiedzanie Grecji na statku. Cyklady, wyspa Sporady oraz Zatoka Sarońska są najpopularniejszymi miejscami, w których turyści mogą swobodnie pływać.

Czarter jachtów w Grecji wcale nie jest skomplikowany czy wymagający. Łódź na własność mogą wynająć osoby posiadające już nawet jednie podstawowy patent. Zakupu można dokonać w każdej chwili, przez Internet. Zdecydowana większość firm oferujących tę usługę wlicza w cenę najmu ubezpieczenie, dlatego bez obaw można ruszać na spotkanie przygody na morzach. Na wodzie trudno o kolizję, a jacht jest do tego bardzo stabilną łodzią. W razie potrzeby w każdej chwili można także wezwać pomoc telefonicznie lub przez radio.

Ile kosztuje czarter jachtów Grecja?

Wbrew pozorom czarter jachtów Grecja nie jest wcale drogi. Wynajem łodzi na dobę kosztuje już od nawet kilkudziesięciu euro! Oczywiście im lepszy model się wybierze, tym więcej się zapłaci. Przy tym należy jednak pamiętać, że jachty z kabiną sypialnianą mogą w trakcie urlopu skutecznie zastąpić zakwaterowanie, co pozwala na pewną oszczędność. Do tego można doliczyć bilety na promy, których nie trzeba będzie zakupić. Jak widać czarter jachtów w Grecji wcale nie jest aż tak niedostępny pod względem finansowym!

Czarter jachtów w Grecji nie jest ani kosztowny, ani skomplikowany. Jeśli marzą Ci się naprawdę wyjątkowe wakacje, koniecznie zdecyduj się na spędzenie urlopu w takiej formie. Zagwarantuj sobie niezapomniane wspomnienia, zachwycające widoki i przygody na morzu, o których z dumą będziesz opowiadać swoim bliskim lub znajomym!


Materiał partnera zewnętrznego