Egzotyczne wakacje na tajemniczych wyspach – odkryj Malediwy

0
1942
Piaszczysta plaża na Malediwach
Egzotyczne wyspy położone na Oceanie Indyjskim coraz częściej zwracają uwagę Europejczyków. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Egzotyczne wyspy położone na Oceanie Indyjskim coraz częściej zwracają uwagę Europejczyków szukających ciekawego miejsca na wypoczynek. Jednym z takich miejsc są Malediwy. Wyspy te kuszą przede wszystkim swoją malowniczością – cudownie turkusowa, krystalicznie czysta woda okalające setki plaż, a także przepiękne tereny w głębi. Czym jeszcze zachwycają tajemnicze wyspy Malediwy?

Co warto wiedzieć o Malediwach?

Malediwy to jedno z wyspiarskich państw położonych na Oceanie Indyjskim. Oddalone są one ok. 500 km na południowy zachód od Indii. Na Malediwy składa się blisko 1200 różnej wielkości wysepek, które ulokowane są w 26 atolach. Łączna powierzchnia archipelagu to blisko 300 km2. Co ciekawe, w stolicy Malediwów, Male mieszka ¼ populacji całego kraju. Z uwagi na ocieplenie klimatu wiele wysp wchodzących w skład Malediwów zagrożonych jest całkowitym zalaniem. Gospodarka tego kraju opiera się w dużej mierze na turystyce, dlatego możemy liczyć na dobre zaplecze oraz dużą liczbę rozrywek, które umilą pobyt w tym niesamowitym kraju.

Wycieczka na Malediwy
Gospodarka tego kraju opiera się w dużej mierze na turystyce, dlatego możemy liczyć na dobre zaplecze oraz dużą liczbę rozrywek, które umilą pobyt. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Egzotyczne wakacje na Malediwach – co warto zobaczyć?

Egzotyczne wakacje – memories vacations to propozycja dla osób, które chcą wypocząć w egzotycznych krajach, do jakich zaliczane są Malediwy. W tym wyspiarskim kraju znajduje się ponad 70 większych i mniejszych kurortów. Malediwy to przede wszystkim idealne miejsce dla osób chcących poznać lepiej podwodne życie rafy koralowej. Można zdecydować się na kurs nurkowania albo wykupić rejs. W czasie rejsu często można spotkać delfiny i obserwować ryby przez przeszklone dno pokładu. Podczas nurkowania można spotkać też takie zwierzęta jak płaszczki czy mureny oraz szereg mniejszych ryb tropikalnych. Wiele osób wypatruje też wraków statków handlowych, które zatonęły na szlakach handlowych. Najlepsze miejsca do nurkowania znajdują się przy atolach Ari oraz Baa.

Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne, to najwięcej jest ich w Male – stolicy Malediwów. Można tutaj między innymi zwiedzić Muzeum Narodowe. Innym ciekawym obiektem wartym zobaczenia jest Meczet Wielkiego Piątku. Dużą atrakcją jest również możliwość zrobienia zakupów na miejscowym targu rybnym.

Warto odwiedzić też plażę na wyspie Mudhdhoo, gdzie żyją bioluminescencyjne mikroorganizmy, które powodują, że nocą na wodzie pojawia się jasna, turkusowa poświata.

Panorama Malediwów
Malediwy często nazywane są rajskimi wyspami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę na Malediwy?

Malediwy często nazywane są rajskimi wyspami. Nie można się temu dziwić, gdyż warunki tutaj panujące są bajeczne i pozwalają na pełny relaks. Jednak, aby w pełni się cieszyć wypoczynkiem na Malediwach, warto wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się na te wyspy.

Wskazuje się, że najlepszym terminem do wyjazdu na Malediwy są miesiące od grudnia do marca. Temperatura powietrza i wody jest wtedy bardzo przyjemna dla Europejczyków, a opady atmosferyczne nie są zbyt częste. Jednak trzeba liczyć się z tym, że jest to główny sezon, więc na wyspach będzie wielu turystów.

Jeżeli chodzi o miesiące, których należy unikać, to wskazuje się, że od maja do listopada pojawiają się silniejsze opady oraz wiatry. Często pojawiają się również burze. Więcej informacji znajdziesz w artykule „Podróż poślubna na cztery pory roku, czyli radzimy dokąd pojechać wiosną, latem, jesienią i zimą!


Materiał partnera zewnętrznego