Korea Południowa – kraj robotów, e-sportu i dyscypliny

1
1525
Korea Południowa
Koreańczycy od najmłodszych lat uczą się bardzo dużo, a licealiści spędzają nad książkami często po 12-16 godzin dziennie | fot.: Newsrm.tv

Korea Południowa to jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Obecnie PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. Jest to kraj, w którym na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ojczyźnie Gangnam Style?

Według ostatniego, rocznego ratingu Banku Światowego, Korea Południowa zajmuje 5. miejsce wśród 190 krajów jeśli chodzi o łatwość prowadzenia biznesu w danym kraju. Jest też 5. krajem w Azji i Oceanii z najwyższym wskaźnikiem rozwoju społecznego. Wszystko to dzięki dążeniu Koreańczyków do perfekcji i idealnej dyscypliny.

Intensywna nauka kluczem do sukcesu

Koreańczycy od najmłodszych lat uczą się bardzo dużo, a licealiści spędzają nad książkami często po 12-16 godzin dziennie. Po lekcjach w szkole wielu z nich uczęszcza na popołudniowe zajęcia do szkół prywatnych, zwanych hagwon, gdzie uczą się do późnych godzin wieczornych. Takie zajęcia mają pomóc im dostać się na wymarzone studia, żeby później odnieść sukces zawodowy. Pracowitość, chęć do nauki i samodoskonalenia się Koreańczyków sprawia, że Korea Południowa szybko się rozwija i stanowi centrum biznesowego świata. Z tego powodu język koreański staje się coraz bardziej popularny.

– Według World Atlas, język koreański zajmuje 12. miejsce w rankingu najpopularniejszych języków świata – komentuje Sylwia Rogalska, Country Manager w Education First. – Posługuje się nim 78 milionów ludzi na świecie. Z powodu rosnącego zainteresowania językiem koreańskim, Education First postanowiło otworzyć nową szkołę w Seulu – samym sercu Korei Południowej, gdzie już od listopada kursanci w różnym wieku będą mogli uczyć się języka koreańskiego. W sierpniu i wrześniu, rezerwując kurs EF w Seulu, każdy student otrzyma 15% zniżki. W ten sposób chcemy zachęcić kursantów do nauki tego fascynującego języka.

Roboty i automatyzacja na każdym kroku

Korea Południowa ma najwyższe stężenie robotów na świecie w przeliczeniu na liczbę pracowników. Średnio jeden robot jest tam do dyspozycji 20 pracowników – średnia światowa to 1 robot przypadający na 144 pracowników. Roboty spotkamy na lotnisku jako pomoc dla turystów, czy w roli strażników więziennych. W nauce, już od przedszkola, towarzyszą Koreańczykom edukacyjne roboty, np. w roli nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie mają również do dyspozycji tablety, a materiały edukacyjne wyświetlane są na interaktywnych tablicach. Korea Południowa jest ojczyzną wielu zautomatyzowanych i zrobotyzowanych firm-gigantów, takich jak Samsung, LG, Kia, Hyundai czy SsangYong.

Korea rajem dla gamingowców

Korea Południowa to również kraj zakochany w grach online. To miejsce, w którym profesjonalni gamerzy podpisują sześciocyfrowe kontrakty i stają się narodowymi celebrytami. Rozgrywki gamingowe są tam transmitowane w telewizji i wzbudzają takie emocje jak w Polsce piłka nożna czy siatkówka. Ponad połowa ludności tego kraju, czyli ponad 25 mln ludzi, gra w gry regularnie. W 2000 roku Ministerstwo Kultury i Turystyki Korei Południowej zainicjowało pierwszy międzynarodowy festiwal gier komputerowych – The World Cyber Games, uznawany za swoistą Cyber Olimpiadę. W 2005 roku w Korei powstał pierwszy stadion przystosowany do potrzeb e-sportu: Yongsan E-sports Stadium.

Korea Południowa to z pewnością ciekawy kierunek – nie tylko turystyczny, ale również naukowy i biznesowy, dla wszystkich, których pochłania świat nowych technologii i gier.


@newsrm.tv