Kurs językowy z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej czy akademik – co wybrać?

0
803
Nocleg u rodziny goszczącej
Wybierając pomiędzy rodziną goszcząca i akademikiem warto rozważyć wszystkie argumenty przemawiające za danym rozwiązaniem | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zakwaterowanie podczas zagranicznych kursów językowych zazwyczaj organizowane jest w rodzinach goszczących lub akademikach. Przy większym budżecie można skorzystać z ofert z noclegami w apartamencie lub hotelu. W niektórych wypadkach, kursanci mogą również zorganizować zakwaterowanie we własnym zakresie.

Wybierając pomiędzy rodziną goszcząca i akademikiem warto rozważyć wszystkie argumenty przemawiające za danym rozwiązaniem. W większości przypadków ewentualny akademik będzie zlokalizowany w pobliżu campusu, w którym odbywają się większość zajęć. W takim układzie zaoszczędzimy czas na codzienne dojazdy, z których nie da się zrezygnować korzystając z gościny lokalnej rodziny. Przeciętny czas jaki studenci muszą poświęcić na dojazd komunikacją miejską wacha się pomiędzy 15 min do 1 godz. Koszt dojazdu nie jest wliczony w cenę kursu. Oprócz tego warto rozważyć różnice wynikające ze specyfiki tych dwóch form zakwaterowania.

Akademik przy szkole językowej

W większości przypadków wybór akademika pozwoli zaoszczędzić sporo cennego czasu, który uczniowie będą mogli zainwestować w utrwalanie kolejnych partii materiału lub w razie potrzeby w regenerację i sen. W akademikach panują standardy uznane za typowe w danym kraju. Można założyć, że polski student nie będzie zbytnio zaskoczony i spokojnie odnajdzie się w miejscowych okolicznościach. Z uwagi na fakt, że szkoły współpracujące nie kontrolują dywersyfikacji narodowościowej osób zakwaterowanych w akademikach, może zdarzyć się, że oprócz interesujących kontaktów z młodzieżą z różnych krajów, nawiążesz też znajomość z innymi kursantami z Polski. Akademik i campus mogą okazać się interesującym miejscem na intensywną integrację z innymi studentami. Daje to szanse na kontakt z ludźmi z różnych środowisk, o różnych zainteresowaniach i poglądach.

Kurs językowy z noclegami u rodziny goszczącej

Interakcja z gospodarzami stwarza wyjątkową okazję do interakcji i pogłębiania znajomości z domownikami podczas codziennych czynności. Do najczęściej spotykanych scenariuszy należą wspólne śniadania i kolacje, które zazwyczaj są serwowane o stałych porach. Sytuacje takie jak niezapowiedziana nieobecność na pewno nie zostaną bez komentarza i w dobrym tonie byłoby o nich uprzedzać. Szczególnie w początkowej fazie znajomości, zakwaterowanie u lokalnej rodziny pozwala na intensywny trening wszelkich form grzecznościowych oraz przyswajanie zasad językowych typowych dla eleganckiej uprzejmości. Niewykluczone, że z czasem poznasz się z członkami rodziny lepiej i wasze kontakty nabiorą miej formalnego charakteru. Zaletą mieszkania z ludźmi otwartymi na przyjmowanie w swoich domach studentów z różnych stron świata jest to, że z reguły mają oni doświadczenie w różnych sytuacjach związanych z pobytem kursantów. W wielu sytuacjach są w stanie udzielić najlepszej rady oraz zaproponować sposób w jaki warto spędzić czas wolny.

Więcej na https://kursy.atas.pl/


Materiał partnera zewnętrznego