La Gomera – co warto wiedzieć o tej zielonej wyspie?

0
768
la gomera
Na wyspie La Gomera istnieje wyjątkowy w skali całego świata ekosystem | fot.: stock.adobe.com

La Gomera to niewielka wyspa umiejscowiona w odległości około 35 kilometrów od Teneryfy. Jest to miejsce zielone i dzikie – gdyż jest to wysepka najmniej znana ze wszystkich wysp archipelagu. W jej stolicy – San Sebastian można zobaczyć pamiątki pozostałe jeszcze z czasów życia Krzysztofa Kolumba. W centrum wyspy znajduje się las, który został wpisany na listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Dlaczego ta mała wysepka jest tak wyjątkowa i czy warto zwiedzić ją spędzając czasy na Teneryfie?

La Gomera – czym się wyróżnia?

Czynnikiem najbardziej wyróżniającym tę wyspę jest uniknięcie przez ten obszar rozwoju turystyki, który miał miejsce w latach 60 XX wieku. Miasteczka zachwycają swoim kolonialnym klimatem, pozwalają na całkowite odcięcie się od współczesnego świata i przeniesienie się do zupełnie innej, wyjątkowej krainy na czas wycieczki. Wyspa jest stosunkowo niewielka i zamieszkuje ją jedynie dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Stolica San Sebastian wciąż utrzymuje zabytkowy układ, który każdego turystę oczaruje urokliwymi uliczkami.

Wyspa z wyjątkowymi zabytkami przyrodniczymi

Głównym atutem tego miejsca jest fantastyczne środowisko przyrodnicze. Na wyspie La Gomera istnieje wyjątkowy w skali całego świata ekosystem. Las wawrzynolistny obfituje  w roślinność, która pokrywała tereny zwrotnikowe miliony lat temu. Warto zdecydować się na wykupienie wycieczki z przewodnikiem, który pokaże najpiękniejsze miejsca i opowie o specyficznych roślinach. Jedną z najbardziej interesujących atrakcji jest zabytek przyrody Los Organos – jest to brzeg klifowy, na którym słychać muzykę. Jest to klifowy brzeg z wulkanicznej skały, który można podziwiać podczas rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża. Warty uwagi jest także punkt widokowy Los Roques, z którego można podziwiać ogromne głazy ukształtowane przez magmę wulkaniczną. 

Park Narodowy Garajonay
Park Narodowy Garajonay zajmuje powierzchnię 10% powierzchni wyspy La Gomera | fot.: stock.adobe.com

Dlaczego warto wybrać się na La Gomerę? 

La Gomera jako najmniejsza z Wysp Kanaryjskich zachwyca swoim klimatem, a kontrastujący jasny piasek plaż z błękitem wody stwarza przepiękne wrażenia wizualne. Wyspa ta zachwyca przepięknymi plażami, na których można miło spędzić czas i zrelaksować się. Znajduje się tam także miasteczko Hemirgua, które na całym świecie słynie z tego, że jest tam niezwykle przyjemny klimat i wyważona temperatura przez całe 365 dni w roku. Wiele małych rodzinnych restauracji jest umiejscowionych na tej wyspie. Serwują świeże owoce morza, o które trudno w większych kurortach. Niezwykle imponujące są plantacje bananów, które warto zwiedzić odwiedzając La Gomerę. Tereny znajdujące się blisko morza oferują także krajobraz pustynny, który jest również atrakcyjny dla turystów. 

La Gomera to urocza, niewielka wyspa zachwycająca pięknem występującej na niej przyrody. Jest idealnym miejscem na wycieczkę, wyciszenie się i odpoczynek od zgiełku miasta, czy większych miejscowości turystycznych. Warto wybrać się na rejs, podczas którego będzie można odwiedzić wszystkie najpiękniejsze miejsca oferowane przez tą malutką wysepkę. Nawet kilka godzin spędzonych na La Gomerze może być wspaniale spędzonym czasem, który na długo pozostanie w pamięci. 

OŁĘ