Maroko – wycieczka marzeń

0
846
Wycieczki do Maroka
Liczący ponad milion mieszkańców Marrakesz to najbardziej kolorowe miasto, które trzeba zobaczyć | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Europa ma w swojej ofercie wiele pięknych i interesujących krajów. Przeróżne kultury, tradycje, zabytki, morza i góry zdecydowanie przyciągają ogrom turystów z całego świata. Nie ukrywajmy jednak, że każdego Europejczyka pociągają inne kontynenty i odległe od nas ciepłe, afrykańskie klimaty. Jednym z takich miejsc jest Maroko – co zatem warto zobaczyć i wiedzieć, aby przeżyć niesamowitą wycieczkę marzeń?

Marrakesz – serce Maroka

Marrakesz
Koniecznie trzeba odwiedzić miasto wieczorem, kiedy ulice ożywają i zamieniają się w sceny dla artystów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Liczący ponad milion mieszkańców Marrakesz to najbardziej kolorowe miasto, które trzeba zobaczyć. Eksplozja smaków, zapachów i całej gamy barw to jedna z głównych atrakcji dla turystów. Koniecznie trzeba odwiedzić miasto wieczorem, kiedy ulice ożywają i zamieniają się w sceny dla artystów: miejscowi grajkowie, zaklinacze wężów, połykacze ognia czy krzyczący handlarze to magiczne przeżycie, które oferuje nam Marrakesz. Mieszające się zapachy z muzyką i występami przeróżnych ludzi to prawdziwy raj, którego nie da się opisać.

Niestety w tym miejscu możemy również zobaczyć wiele sprzeczności. Między innymi to, jak wielka przepaść jest między ludźmi – na tle bogaczy wyróżniają się Ci najbiedniejsi, mieszkający na ulicy.

Sahara

Sahara
Maroko może chwalić się największą na Ziemi pustynią – Saharą | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Afrykańskie kraje kojarzą nam się nie tylko z egzotyką, ale głównie z pustyniami, a Maroko może chwalić się największą na Ziemi pustynią – Saharą. Wielbłądy na tle pomarańczowego piasku niczym ze zdjęć przewodników, wydmy oraz gaje palm, skąd pochodzą najlepsze daktyle. Nad ranem zaś można oglądać przepiękny wschód słońca – brzmi jak kadr z filmu, nieprawdaż? Za taka wycieczkę i noc na pustynnym obozowisku nie trzeba wydać majątku, a widoki zabierają dech w piersiach.

Casablanca i Meczet Hasona II

Meczet Hasona II
Będąc w Casablance nie można nie zobaczyć Meczetu Hasona II | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Casablanca kojarzy nam się głównie z filmami romantycznymi. W rzeczywistości tak nie jest, jednakże miasto ma do zaoferowania dużo atrakcji i zabytków. Zatłoczone przez wyróżniające się na tle osiołków luksusowe samochody i ludzie z całego świata dają temu miejscu urok. Będąc w Casablance nie można nie zobaczyć Meczetu Hasona II. Ta ogromna świątynia jest jednym z głównych zabytków miasta i wzbudza ona ogromnie zanteresowanie. Każdy detal jest dobrze przemyślany, zbudowany z najwyższej jakości materiałów: tytan i złoto przeplatane z marmurem zabierają dech w piersiach. Jest to naprawdę ogromne przeżycie, zważając na wielkość architektury i jakość jego wykonania.

Wodospad Ouzoud

To miejsce urzeknie każdego. Piękna oaza pośrodku pustyni, gdzie można zobaczyć małpy oraz schłodzić się u stóp wodospadu. Większość trasy opiera się na schodach prowadzących w dół wodospadu – magiczne przeżycie, a tęcza przy wodospadzie wygląda naprawdę obłędnie. Można tam skorzystać z tarasu widokowego na wodospad oraz całą okolicę. Oczywiście na dole czekają na turystów stoiska z pamiątkami oraz liczne knajpy z jedzeniem.

Plaże wzdłuż Morza Śródziemnego

Plaża Maroko
Złoty, drobny piasek pustyni, który graniczy z morzem to naprawdę idealne miejsce do wypoczynku przy promieniach słońca | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Niewątpliwie można pozazdrościć położenia geograficznego mieszkańcom Maroka. Każde z jego wybrzeży ma inny charakter, co dodaje jeszcze większego uroku i bogactwa dla tego kraju. Jedną z najpiękniejszych plaż zdecydowanie jest Dakhla. Złoty, drobny piasek pustyni, który graniczy z morzem to naprawdę idealne miejsce do wypoczynku przy promieniach słońca. Temperatura tutaj przez cały rok sięga 25 stopni. Wiele kilometrów plaży przynależących do miasta Al-Dakhla pozwala na spokojny wypoczynek lub uprawianie wszelakiego rodzaju sportów wodnych.

To wszystko to tylko kilka miejsc, dzięki którym warto udać się na wycieczkę do Maroka (https://www.wytworniawypraw.pl/wyprawy/84,maroko). Można pisać i wymieniać te wszystkie piękne zabytki i dzieła natury przez całą noc, dlatego każdy kto chce zaznać trochę afrykańskiego ciepła i egzotyki powinien udać się właśnie tam – na wycieczkę marzeń.


Materiał partnera zewnętrznego