Na wycieczkę ze smartfonem: które aplikacje na telefon pomagają w podróżowaniu?

0
1594
dziewczyna z plecakiem w podróży ze smartfonem
Smartfon potrafi ułatwić podróż poprzez aplikację, które rozwiązują najpopularniejsze problemy z wycieczkami | fot.: stock.adobe.com

Cały czas nosimy przy sobie smartfona. Urządzenie o wielu możliwościach, które na co dzień ułatwia nam życie. Zrobimy na nim przelew, zamówimy bilet, a nawet zapłacimy telefonem w restauracji. Technologia jest tak rozwinięta, że aż błędem jest z niej nie korzystać. Jeżeli dużo podróżujesz, to na pewno nie raz miałeś wątpliwości co do obranego kierunku, bądź problem ze znalezieniem konkretnego miejsca, a jest wiele aplikacji, które by ten problem rozwiązały. Które aplikacje na telefon pomagają w podróżowaniu?

TripAdvisor

Jest to aplikacja, która całkowicie odmieni Twoje podróże. Jest ona w pełni darmowa. Pomoże Ci zaplanować wszystko, co jest niezbędne w czasie podróży. W TripAdvisor możesz przeglądać miliony opinii na temat hotelów, restauracji, a nawet atrakcji. Dzięki tej aplikacji nie ma problemu ze znalezieniem restauracji, która odpowiada nam pod względem ceny. Tak samo z noclegiem. TripAdvisor pokaże Ci na jakiej stronie, dany pokój, jest najtańszy. Wiele możliwości, jedna aplikacja.

Darmowy Przelicznik Walut Plus z AccuRate

Z tą aplikacją już nie musisz pamiętać kursu lokalnej waluty. Aplikacja przejrzysta, łatwa w użyciu, darmowa, a przede wszystkim posiada aktualizację kursów na żywo. Wystarczy wybrać walutę i wpisać kwotę, a program sam nam ją przeliczy. Oprócz samych walut światowych możemy zobaczyć wartość metali szlachetnych oraz Bitcoina.

Mapy Google

Tych map chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Obowiązkowa pozycja na wycieczkę ze smartfonem. Za jej pomocą możesz wyznaczyć trasę. Aplikacja pokażę Ci trasę, dystans i czas podróży autem, komunikacją miejską, piechotą i rowerem. Oprócz tych informacji znajdziemy wskazówki, między innymi natężenie ruchu. Na mapie znajdziemy takie punkty jak restauracje. Wchodząc w dany punkt, możemy spojrzeć na opinie, zdjęcia, a nawet godziny otwarcia, o ile jest dodana taka opcja przez daną firmę.

Revolut

Pomoc niezastąpiona przez inne aplikacje. Koniec z wielkimi prowizjami banku, niskimi kursami walut. Założenie konta jest proste i można to zrobić w minutę. Potem zostaje nam zamówić kartę fizyczną i cieszyć się korzystnymi kursami. Używanie tej karty to bułka z masłem. W aplikacji możemy spojrzeć na kursy, wymienić walutę, a nawet kupić ubezpieczenie, które będzie obowiązywać za granicą Polski. Używanie konta jest bezpłatne, w tym płacenie i wysyłanie pieniędzy. Jedyny koszt to zamówienie karty, który jest jednorazowy.

Sygic Travel: Planuj podróż

Narzędzie, które pomoże Ci w planowaniu wycieczki. Aplikacja pokaże Ci najciekawsze atrakcje i miejsca, które możesz zwiedzić. Oprócz tego zaplanuje Ci trasę i pokaże godziny otwarcia i ceny biletów. Sygic Travel pokażę Ci również podstawowe informację o miejscach i atrakcjach jak prawdziwy przewodnik. Możesz zaplanować wycieczkę i ruszyć na podróż, mając telefon w trybie offline.

 

Smartfon potrafi ułatwić podróż poprzez aplikację, które rozwiązują najpopularniejsze problemy z wycieczkami. Znalezienie noclegu, restauracji, a nawet miejsc do zwiedzania, bez znajomości miasta to żaden problem! Warto wybierając się na wakacje, zainstalować wymienione aplikacje. Dzięki nim zaoszczędzimy czas, który poświęcamy na szukanie informacji związanych z podróżą, a nawet pieniędzy.

ZCI